مقاله مهمترین ها

جزییاتی از PES 2014

GameemaG - PES14
GameemaG - PES14

Konami Digital Entertainment  نشان داده که عنوان بعدی PES 2014  یک آغاز جدید برای سری محبوب PES خواهد بود، زیرا این عنوان با یک موتور جدید و پیشرفته به کار خود ادامه می دهد.

تیم سازنده ی PES حدود چهار سال در توکیو ژاپن در حال ایجاد یک رویداد جدید در فوتبال بودند و هم اکنون قرار است تا با استفاده از یک موتور جدید با نام Fox Engine سیستم جدیدی را در سری بازی های فوتبال به وجود آوردند. Konami تولید کننده این بازی می گوید: تعداد اعضای تیم سازنده بیشتر شده و Fox Engine برای اجرای  خواسته های پیچیده ی ما مورد استفاده قرار گرفته است.

سیستم بازی در PES 2014 کاملا بازسازی شده و بازیکنان با سیستمی جدید روبرو خواهند بود. تیم سازنده ی PES در عنوان جدید خود { PES 2014 } یک فوتبال واقعی و سطح بالا را به نمایش خواهد گذاشت. موضوع اصلی این عنوان حرکت و موقعیت های بازیکنان است که خود یک رویداد مدرن فوتبال را توصیف می کند. همانطور که می دانید در PES هنگام مسابقات بازیکنان معروف مانند { مسی و رونالدو } رمز موفقیت تیم های خود هستند و با تکنیک های فردی خود باعث پیروزی تیم هایشان می شوند.

در بازی PES 2014 یک سیستم جدید ایجاد شده ، گرافیک بازی به طور محسوسی بهبود یافته ، سیستم جدید این بازی نقشی محوری را ایفا می کند و راه یک فوتبال حرفه ای را توصیف می کند. محدودیت های اعمال شده توسط سیستم های انیمیشنی و سیستم های هوش مصنوعی از بین رفته اند، ولی در عوض PES 2014 دارای یک هسته ی مرکزی است که کاملا شبیه ساز ذهن بازیکنان بزرگ جهان است.

PES 2014 برای ایجاد و ترکیب یک شبیه ساز فوتبال از شش اصول برخوردار است که خود یک رکورد به حساب می آید. شما در PES 2014 می توانید دریافت و کنترل توپ، شروع یک بازی فیزیکی وعجله و سرخوشی را احساس کنید و همه چیز را زیر نظر بگیرید.

ویژگی های کلیدی:

gameemag

برای اولین بار در یک شبیه ساز فوتبال، بازیکنان در PES 2014 می توانند بر روی توپ تمرکز کنند و می توانند تصمیم بگیرند که چگونه توپ را کنترل کنند یا چگونه به توپ ضربه بزنند. بازیکنان معروف نسبت به دیگر بازیکنان برتری خاصی دارند و در کنترل توپ بهتر عمل می کنند. همچنین بازیکنان معروف می توانند پاس های زیباتری را به هم تیمی خود بدهند و آنها را در موقعیت گل زنی قرار دهند. در این عنوان جدید فناوری ای به نام TrueBall وجود دارد، این فناوری به بازیکنان اجازه می دهد تا برای به دام انداختن حریفان خود با آنالوگ کنترلر کنسول خود سرعت بازیکن خود را تعیین کند و توپ را از حریف بگیرد.

بنابراین، بازیکن برای دریافت یک پاس می تواند زاویه ی بدن خود را تعیین کند در حالی که در نسخه های قبلی کاربر برای دریافت پاس از گزینه های کمتری برخوردار بود. در عوض با فناوری TrueBall می توان برای گذشتن از حریف خود سرشانه های بازیکن خود را تکان دهید. در PES 2014 کنترل دریبل به واقعیت نزدیک تر شده است و همچنین دریبل در PES 2014 یک ویژگی شخصی است.

در سری PES بازیکن از توپ به عنوان یک نهاد فردی استفاده می کند. این امر اجازه می دهد تا بازیکن فاصله های زیادی را با توپ حرکت کند. در PES 2014 هر تیم برای رسیدن به گل می تواند در فضایی آزاد یک مثلث ایجاد کند و با یک پاس کاری زیبا دروازه ی حریف خود را باز کند. فناوری TrueBall این اجازه را می دهد تا بازیکنان آزادی بیشتری داشته باشند و با استفاده از تکنیک های فردی خود یکی پس از دیگری بازیکنان حریف را کنار بزنند، این در حالیست که در نسخه های قبلی PES بازیکنان برای اجرای تکنیک های فردی خود فضای زیادی نداشتند. در PES 2014 بازیکنان می توانند توپ را در حال حرکت کنترل کنند، و با استفاده از سرعت و تغییر مسیر حرکت خود بازیکن مقابل خود را از پیش رو بردارند.

بازیکن در PES 14 می تواند در فاصله ی چند متری توپ را با دو پا کنترل کند. علاوه بر این می توانید با حرکات ظریف توپ را هدایت کند، همچنین بازیکنان این توانایی را دارند و می توانند در میان بازیکنان حریف توپ را حفظ کند و با یک کنترل استادانه آنها را به اشتباه بیندازد.

مبارزه ی فیزیکی بین بازیکنان در هر بازی بخشی حیاتی است. تماس بدنی یکپارچه بین چند بازیکن در این عنوان یک ایده ی جدید است که به جای یک سری از انیمیشن های از قبل تعیین شده تحت شرایط خاص رخ می دهد. در این بازی سیستم MASS در هر وضعیتی عمل می کند، و کاملا به واکنش های یک بازیکن وابسته است. MASS جهت و نیرویی است که بازیکنان در هر زمان با آن روبرو می شوند. نکته ی جالب توجه این است که هنگامی که بازیکنان تلو تلو می خورند و در یک زمان کوتاه به حالت عادی خود باز می گردند، با استفاده از قد و قامت بلند یک بازیکن می توانید توپ را به خوبی حمل کنید و توپ را کامل در اختیار داشته باشید. در حال حاضر PES 2014 از سبکها و دریبل های خوبی برخوردار است به طور مثال شما می توانید از انواع دریبل ها و تکنیک ها استفاده کنید.

در PES 2014 تلاش بازیکنان و مقابله با یک دیگر به حقیقت نزدیک تر شده است و واکنش ها نشان می دهند که با استفاده از فناوری TrueBall درگیری فیزیکی بین بازیکنان برای تصاحب توپ طبیعی تر شده است. نتیجه ی مبارزه برای تصاحب توپ در میان بازی کنان 50-50 است.

در این بازی از عنصر های جدید و پیشرفته استفاده شده که در نبردهای تن به تن بازیکنان مورد استفاده قرار می گیرد. جنگ های فردی بازیکنان کلیدی در میانه ی زمین می تواند نتیجه ی بازی را تعیین کند، بنابراین چنین جنگ هایی در PES 2014 وجود دارد و گیمر برای مبارزه در میانه ی مستطیل سبز باید خود را آماده کند. مدافعان فشار بیشتری را بر روی مهاجمان وارد می کنند و در این بازی فرصت های عبور بسیار محدود است و به همین ترتیب مهاجمان برای از پیش رو برداشتن مدافعان و حفظ موقعیت باید تلاش فراوانی را انجام دهند. زمانی که بازیکنان از فضای مناسبی برخوردار باشند می توانند حریف مقابل را با دریبل به راحتی کنار بزنند. در هنگامی که یک بازیکن از فضای بازی برخوردار باشد می تواند ویژگی ها و مهارت های خود را در سرتاسر زمین به رخ بکشد.

قلب:

gameemag

چه چیزی باعث می شود که فوتبال انقدر دشوار شود؟ چیزی فنی نیست. اما بیشتر احساسات است که می تواند در یک مسابقه ی فوتبال برد و بخات را به یک تیم تحمیل کند، در pes 2014 حمایت از یک تیم بر روی قلب و اعصاب یک فرد تاثیر می گذارد.

در حال حاضر هر یک از بازیکنان علاوه بر سبک و مهارت های فردی داری ویژگی های ذهنی هستند، و می تواند با انجام یک بازی ضعیف تحت تاثیر قرار گیرند. به هر حال، اگر یک بازیکن خوب بازی نکند، می تواند تیم خود را به خطر بیندازد چرا که تنها یک بازیکن می تواند نگاه اعضای تیم را به خود جلب کند. به طور مشابه، یک بازیکن با یک لحظه درخشش در یک مسابقه می تواند تاثیر بسزایی در تیم خود داشته باشد. ورزشگاهی که طرفداران زیاد یک تیم را دارا باشد تاثیر زیادی بر روی بازی آن تیم می گذارد و آن تیم با یک هوش مصنوعی خیره کنند می تواند بازی را در دست گیرد.

PES ID:

gameemag

این سیستم در pes 2013 یک نوار جدید و واقع گرایانه { رئالیسم } بود، با گنجاندن سیستم Player ID بر روی این مجموعه برای اولین بار بازیکنان می توانستند خیلی سریع بازیکن مورد نظر خود را تشخیص دهند. روش فرار یک بازیکن و انتقال توپ به دیگر مناطق زمین ویژگی های بودند که بار ها و بار ها در PES 2013 مشاهده کردیم.

حال در PES 2014 این سیستم تاحد زیادی پیشرفت کرده است و همچنین پیشرفت هوش مصنوعی دوبرابر شده است.

تیم ها:

 بازیبازان با یک ترکیب نوآورانه با سه بازیکن می توانند انواع تکنیک های مختلف را در زمین اجرا کنند. این بازیکنان تکنیک های خود را با ساختاری متفاوت اجرا می کنند. بازیکنان با انجام تکنیک های مختلف می توانند در هافبک و دفاع تیم مقابل شکافی ایجاد کنند. این حرکت در کناره های زمین می تواند از پیش تعیین شده باشند، با انجام این کار کاربران می توانند از نقاط ضعف دفاعی حریف به نحو احسن استفاده کنند.

هسته ی اصلی:

gameemag

چندین سال است که در سری PES از عناصر کلیدی استفاده می شود. این عنوان پیشرفت های بسیار زیادی کرده است و در این عنوان از طیف های گسترده ای استفاده شده است.

این بازی از سطح بالایی برخوردار است و با توجه به بافت های حرکات صورت یک انیمیشن جدید را ارائه می دهدکه  کنترل یک بازیکن بدون وقفه و محدودیت انجام می شود. محیط استادیوم یک واحد سنجش است. نورپردازی در زمین بهبود یافته است.

ضربات آزاد و ضربات پنالتی به شدت تغییر کرده اند. ضربات آزاد کنترل شده اند. برای جلوگیری از موفقیت دربازه بان حریف خود می توانید به طور عجیبی مسیر توپ را تغییر دهید. در هنگام زدن ضربه ی آزاد در حالی که دیوار دفاعی در مقابل ضربه ی شما واکنش نشان می دهد می توانید مسیر توپ را منحرف کنید.

در حال حاضر پنالتی ها با توجه به توانایی پنالتی زن به سمت دروازه زده می شود. دروازه بان هم اکنون می تواند پیش از ضربه مسیر خود را انتخاب کند.

برای اولین بار لیگ قهرمانان آسیا به PES 2014 اضافه شده است، انتظار می رود که تورنمنت لیگ قهرمانان اروپا به زودی به PES 2014 اضافه شود.

جناب آقای Kei Masuda تهیه کننده ی خلاق سری PES توضیح داد: تفکر در سری PES که سالانه عرضه می شود کار آسانی نیست، اما Fox Engine به بازیکنان این اجازه را می دهد تا آزادی بیشتری در زمین داشته باشند. ما برای این که PES 2014 را به واقعیت نزدیکتر کنیم تحقیق بسیاری انجام داده ایم و روش های گوناگونی را امتحان کرده ایم. از لحظه ای که بازیکنان کنترلر خود را برای کنترل دقیق حرکت بازیکنان انتخاب می کنند ما با چگونگی کار بازیکنان آشنا هستیم و با اعتماد به نفس بالایی می توانیم بگوییم که گیمر ها در این بازی فوتبال با یک تکنولوژی جدید روبرو خواهند شد. اما گیمر ها در حال رشد هستند و از ما انتظار یک فوتبال واقعی را دارند.

تمام مواردی که در حال انتشار هستند از سیستم عامل های فعلی گرفته شده و به طور کامل در بازی مشاهده می شوند که در حدود 70% تکمیل شده و به این عنوان اضافه شده است. ما با محصول جدید خود { PES 2014 } می خواهیم به طرفداران خود یک حس واقعی را هدیه کنیم، لازم به ذکر است که گیمر ها در این سال می توانند یک فوتبال واقعی را بر روی سیستم عامل های خود تجربه کنند، سیستم های جدید ما بر روی نسل فعلی نیز وجود دارد، اما سیستم های جدید به کار رفته در این بازی به طور کامل به کنسول های نسل بعد اختصاص داده شده است.

PES 2014 در سال 2013 برای PC، PS3، XBOX 360 و PSP عرضه خواهد شد..

سید محمد امین سکاکی

33 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

تبلیغات