شما اینجا هستید: وی جی مگ > مقاله > داستان > داستان Assassin’s Creed 2
داستان

داستان Assassin’s Creed 2

بعد از شرح داستان قسمت اول از سری بازی های Assassin’s Creed در شماره های گذشته اینبار نوبت به دومین قسمت از این سری رسیده که از لحاظ داستانی تغییرات زیادی کرده و شخصیت جدیدی را نیز معرفی کرد که در دو عنوان بعدی نیز ظاهر شده و به عنوان قهرمان داستان ایفای نقش کرد. این در حالی است که Assassin’s Creed 2 نیز همچون قسمت اول از سیستم روایت دو داستان مجزا پیروی کرده و قصد داشت در کنار شخصیت جدید داستان دزموند را ادامه دهد.

داستان این نسخه ادامه ای است بر قسمت اول که دیدیم چگونه به اتمام رسید. دزموند مایلز در سال 2012 توسط شرکتی به نام ابسترگو که همان تمپلار ها در زمان حال هستند٬ زندانی شده تا با دسترسی به حافظه گذشتگان خود اطلاعاتی را در رابطه با مکان Piece of Eden ها به دست آورد. در نهایت دزموند همچنان در ابسترگو زندانی است که به یکباره لوسی استیلمن که یکی از اعضای اسسین هاست به سراغ دزموند آمده٬ او را نجات داده و به نزد دو تن دیگر از اعضای اسسین ها به نام شان هستینگ و ربکار کرین برد. این دو از دزموند خواستند که با استفاده از دستگاه مخصوص آنها که انیموس 2 نام دارد به حافظه یکی دیگر از گذشتگان دزموند که اتزیو نام دارد دسترسی پیدا کنند تا در ادامه از نقشه تمپلار ها جلوگیری کنند. در ادامه و زمانی که دزموند از دستگاه خارج می شد آموزش هایی را در راستای تبدیل شدن به یک اسسین واقعی دیده و در نهایت متوجه می شد که هدف اصلی اسسین ها پیدا کردن مکانی به نام Vault است که در بسیاری از پیش گویی ها از آن یاد شده است. این در حالی بود که پیدا کردن تمامی Glyph های موجود در محیط بازی ویدئویی را به نمایش در می آورد که طی آن دو شخصیت با نام Adam و Eve نمایش داده می شدند که در حال فرار بودند. در قسمت دیگر داستان بایستی به اتزیو بپردازیم. وقایع این بخش در قرن 15 میلادی دنبال می شود. در همان بخش ابتدایی پدر و برادر های اتزیو به خاطر شرکت در توطئه سیاسی به دار آوریخته شده و اتزیو با توجه به آخرین توصیه پدرش وسایل اسسین او را پیدا کرده و به همراه مادر و خواهر خود به خانه امن عمویش ماریو فرار کردند. در ادامه ماریو به اتزیو کمک می کند تا عوامل این توطئه را پیدا کنند. در همین مسیر اتزیو یار های جدیدی پیدا می کند که مهم ترین آنها لئونادرو داوینچی است.اتزیو در ادامه متوجه می شود که فردی به نام رودریگو بورگیا در پشت تمامی این قضایا بوده و توسط شی ای شبیه به سیب که همانند Piece of Eden به نمایش در آمده در قسمت اول بود تسخیر شده است. بورگیا بر این تصور است که رهبر تمپلار ها بوده و وظیفه دارد که آنها را به سمت Vault هدایت کند. اتزیو از این موضوع با خبر شده و به کمک یار های خود سیب را از بورگیا گرفته اما در لحظه آخر موفق نمی شود او را از پا در آورد. در ادامه همین موضوع یار های اتزیو توضیح می دهند که همگی اسسین بوده و اتزیو را نیز به جمع خود محلق می کنند. چند سال بعد اسسین ها تصمیم می گیرند که طبق نقشه ای به واتیکان حمله کرده و بورگیا (اکنون به عنوان پاپ الکساندر ششم) را از پا در آورند. اتزیو بورگیا را پیدا کرده اما در نهایت تصمیم می گیرد که او را از پا در نیاورد. در ادامه به وسیله سیب و عصای پاپ که یکی دیگر از Piece of Eden هاست Vault را پیدا کرده و به داخل آن وارد می شود. اینجاست که شمایلی هولوگرافی به نام مینروا ظاهر شده به صورت مستقیم با دزموند صحبت می کند. مینروا توضیح می دهد که عضوی از یک تمدن پیشرفته است که سال ها پیش از بین رفته اند. طبق توضیحات مینروا در گذشته تششعات خورشیدی تمام زندگی موجود بر روی زمین را از بین برده اما آنها پیش از این اتفاق مکان هایی به نام معبد را ساخته اند تا در آینده انسان ها در مقابل اتفاقات این چنینی در امان باشند. پس از این قسمت تمپلار ها به محل سکونت دزموند و دوستانش حمله کرده و آنها را مجبور به فرار می کنند. در انتها از سوی لوسی توضیح داده می شود که به خاطر وجود بعضی نقاط ضعیف در میدان مغناطیسی زمین پیش بینی می شود که اتفاقی مشابه به زودی برای زمین رخ دهد.

 

تحلیل: داستان این شماره بر خلاف نسخه قبل از پرداخت به مراتب بهترین بهره می برد. بعد از عرضه نسخه های متعدد بایستی به این موضوع اشاره کرد که داستان و نحوه پیشرفت آن در قسمت دوم به مراتب نسبت به دیگر عناوین سری بهتر است. این مسئله در شروع و پایان بهتر این عنوان به خوبی دیده می شود. در کنار این مسئله شخصیت پردازی بهتر دزموند و اتزیو نیز نقش به سزایی در شکل گیری این موضوع داشت. توضیح بخش عمده ای از زندگی اتزیو و تبدیل آن از یک جوان بازیگوش به قهرمانی قابل اعتماد از جمله نکات مثبت داستانی این شماره محسوب می شود. شاید تنها سوالاتی که در این قسمت مطرح شده و به آنها پاسخی داده نشد٬ ویدئو شکل گرفته به وسیله پیدا کردن Glyph ها و بخش انتهایی بازی بود که توضیح کاملی در رابطه با آن ارائه نشد. نکاتی که در عناوین بعدی به مرور اشاره هایی به آنها شده تا یک تصویر کلی از پیش زمینه داستانی بازی ایجاد شود.

1 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

تبلیغات