شما اینجا هستید: وی جی مگ > اخبار بازی > کاهش درآمد سونی در سه‌ماهه دوم سال 2016
اخبار بازی

کاهش درآمد سونی در سه‌ماهه دوم سال 2016

سونی اطلاعات مالی خود برای سه ماهه دوم سال 2016 که در 30 سپتامبر به پایان رسیده را منتشر کرده و ارقام به نمایش در آمده نشان از کاهش 10.8 درصدی درآمد عملیاتی کلی آنها دارد. آمار به دست آمده برای امسال نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی نشان از ضرری 1,688.9 میلیارد ینی (16,722 میلیون دلاری) دارد. طبق گفته سونی در زمینه فروش کاهش چشم گیری صورت نگرفته و دلیل اصلی ارقام اشاره شده مربوط به تغییر واحد پول دارد.

سونی علت اصلی پایین آمدن درآمد عملیاتی خود را کاهش فروش تولیدات بخش قطعات سخت افزاری و هزینه‌های ایجاد شده به خاطر زلزله کوماموتو می‌داند. بخش بازی و شبکه سونی که شامل سخت افزار پلی‌استیشن و شبکه آنلاین پلی‌استیشن می‌شود، کاهشی 11.3 درصدی را در زمینه فروش و سود عملیاتی تجربه کرده. درآمد عملیاتی این بخش هم 20.6 درصد (19 میلیارد ین – 188 میلیون دلار) کاهش را به خود دیده. سونی دلیل اصلی این موضوع را کاهش قیمت PS4 و کاهش فروش PS3 اعلام کرده.

طبق اعلام رسمی سونی، آنها توضیح داده‌اند که کاهش ایجاد شده در درآمد عملیاتی بخش بازی و شبکه خود را در ادامه با کاهش هزینه ساخت PS4 و افزایش فروش محصولات دیجیتال از طریق PSN پوشش می‌دهند. مجموعه 3.9 میلیون کنسول Playstation 4 در این سه ماهه از طرف سونی «شیپ» شده که به نسبت زمان مشابه سال گذشته 100 هزار دستگاه کاهش یافته. با این تعداد کنسول «شیپ» شده، آمار کلی PS4 هایی که به دست فروشنده‌ها رسیده، 47.4 میلیون دستگاه است. سونی با وجود این آمار هنوز پیش‌بینی فروش 20 میلیون دستگاه PS4 تا انتهای سال مالی خود را تغییر نداده.

با توجه به عرضه جهانی هدست واقعیت مجازی Playstation VR بعد از 30 سپتامبر، اطلاعاتی از میزان فروش آن در دسترس نیست.

 

منبع

کاهش درآمد سونی در سه‌ماهه دوم سال 2016
امتیاز شما به این پست

نظری ارسال کنید

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

جهت قرار گرفتن شکلک در ارسال خود روی آن کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepy

تبلیغات