شما اینجا هستید: وی جی مگ > گزارش و مصاحبه > گزارش وی جی مگ از چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران(igl 2018)
igl 2018
بازی ایرانی گزارش و مصاحبه

گزارش وی جی مگ از چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران(igl 2018)

چند روزی است که چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران کار خود را به صورت رسمی شروع کرده و در همین راستا تصمیم گرفتیم با حضور در محل برگزاری این مسابقات این برج میلاد گزارشی کوتاه از جریان رقابت گیمرهای ایرانی را آماده کنیم. مسابقاتی که امسال میزبان یک بازی ایرانی جدید بود و همچنان بازی‌های ورزشی همچون FIFA و PES در آن از دید مخاطب حرف اول را می‌زدند.

igl 2018 report

از دید محل برگزاری و سالن تغییر خاصی نسبت به سال‌ گذشته ایجاد نشده و تنها اینبار شاهد حضور غرفه‌های بیشتری بودیم که به اسپانسرها اختصاص داشته و فروش محصولات مختلفی از جمله کنسول، بازی و… در آنها صورت می‌گرفت. این در حالی است که همچنان بخش اصلی سالن به محیط‌هایی تقسیم شده که شرکت‌کننده‌ها با حضور در آنها رقابت‌های خود را دنبال می‌کردند. در انتهای محل برگزاری نیست همچون سال گذشته مسابقات مهم که اکثرا به FIFA اختصاص داشتند روی پرده‌ای بزرگ به نمایش در آمدند و بازدیدکننده‌ها نیز می‌توانستند با قرارگیری در مقابل آن، رقابت‌های صورت گرفته را به شکل جذابی دنبال کنند.

igl 2018 report

این لیگ، چهارمین دوره از لیگ بازی‌های رایانه‌ای است که با همکاری مجموعه مکعب برگزار شده است. امسال، لیگ به نحو بزرگ‌تری برگزار شد و بازیکنان بیشتری نیز در آن شرکت کردند. هدف اصلی لیگ امسال، تمرکز روی بازی‌های ایرانی بود و به همین دلیل شاهد حضور بازی پسرخوانده در بخش مسابقات بودیم. در بخش مسابقات بازی کوییز او کینگز، ۵ هزار نفر ثبت‌نام کردند و در بخش بازی‌های با محوریت فوتبال و کنسول، تعداد ۶۱۸۷ نفر در این مسابقات شرکت کردند. در بازی کلش رویال، تعداد شرکت کنندگان ۶۱۲ نفر بوده است. بازی پسر خوانده که برای اولین بار در بخش مسابقات حضور داشت نیز ۲۰۰ نفر شرکت‌کننده به خود دید. ۲۸ تیم حداقل ۵ نفره نیز برای شرکت در مسابقات کانتر استرایک ثبت‌نام کردند.

igl 2018 report

در مجموع، امسال ۱۱۲۰۰ نفر در مسابقات لیگ بازی‌های رایانه‌ای شرکت داشتند که نسبت به سال گذشته، با رشدی ۶۰ الی ۷۰ درصدی روبه‌رو بوده است. این رویداد، مهم‌ترین رویداد ورزش‌های الکترونیک در کشور است و تا به حال ۱۱۶۰۰ بازی برگزار شده است و حدود ۱۱۲۰۰ بازی دیگر باقی مانده است. مراسم اختتامیه امسال نیز جمعه از ساعت ۸ تا ۱۰ برگزار خواهد شد و به دلیل ترویج بازی‌های ویدیویی قرار است این مراسم به صورت زنده از شبکه سوم سیما پخش شود. جوایز امسال نیز، جوایز درخوری هستند و به طور مثال، برنده نهایی بازی کوییز او کینگز، مبلغ ۴۰ میلیون تومان دریافت می‌کند. ما برنامه داریم که سال آینده، لیگ بازی‌های رایانه‌ای را در کنار نمایشگاه بازی‌ تهران که در تیر ماه برگزار می‌شود، برپا کنیم.

igl 2018 report

نهایتا مسئله‌ای که باید به آن توجه کرد این است که امسال خبری از اعزام قهرمان‌های رشته‌های مختلف به مسابقات جهانی نیست و مشکلات به وجود آمده باعث شده که این فرصت در اختیار شرکت‌کنندگان چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران قرار نگیرد. در شرایطی این مسابقات از روز 6 شهریور کار خود را شروع کرد در 16 همین ماه و با معرفی قهرمان‌ رشته‌های مختلف به پایان می‌رسد.

igl 2018 report

گزارش وی جی مگ از چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران(igl 2018)
3.7 (73.33%) 3 vote[s]

نظری ارسال کنید

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

جهت قرار گرفتن شکلک در ارسال خود روی آن کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepy

تبلیغات