شما اینجا هستید: وی جی مگ > مجله بازی > NewsWeek > Newsweek – دهم اسفند ماه 1396
NewsWeek مهمترین ها

Newsweek – دهم اسفند ماه 1396

یک هفته دیگر و یک نیوزویک دیگر از سایت وی جی مگ. در هفته ای که گذشت آمار NPD برای ماه ژانویه منتشر شد و لیست پرفروشترین بازهای این ماه توسط NPD منتشر شد همچنین مشکلات نینتدو در اروپا نیز بیشتر از پیش به چشم آمده و صحبتهای آقای Phil Spencer در مورد اتفاقات قبل از حضورش در ریاست بخش سرگرمی مایکروسافت و مشکلات حضور در نسل هشتم، گوشه ای مهمترین اتفاقات هفته گذشته بودند. در این هفته نیز همانند هفته های گذشته بخش بازیهای ایرانی را به همراه علی ذاکری خواهیم داشت و مهمتین خبرهای بازی های ایرانی را نیز مرور میکنیم.

و اما بحث این هفته به وضعیت بنیاد و نمایشگاه بازی های تهران می پردازد. در بحث این هفته گوشه ای مشکلات پیش آمده در هفتمین نمایشگاه گیم تهران را بازگو کرده ایم و به بحث و بررسی در مورد مسائل مختلف به وجود آمده پرداخته ایم. صحبتهایی که شاید درد و دل بسیاری از فعالین و دلسوزان صنعت گیم باشد.همراه وی جی مگ باشید و نیوزویک این هفته را از دست ندهید.


دانلود


9 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

 • با سلام
  با اونجایی که گفتید یک بازی در سال برایمان کافیست و گفتید به خدا بسه ، به خدا بسه ، شدیدا موافقم . جالبه تو آموزش و پرورش ، خانواده ، دین ، روابط اجتماعی و و و هم همینه . کیفیت همیشه فدای کمیت شده . متاسفم .

 • درود برشما و تمام بازی سازان و کاربران بازی .
  برای برگزاری جشنواره بازی سازی می تونیم جنبه های پایه رو مدنظر قرار بدهیم .
  براساس رای و نظر منتقدان بازی ، افراد بازی ساز و بنیاد ملی بازی سازی گروه داوری انتخاب گردد.
  به منظور شفاف سازی روند کار ، وب سایت اینترنتی افتتاح شود تا عموم از کارکرد روزانه گروه داوری و نقطه نظرات آنها مطلع شوند.
  بازی های پلتفورم کامپیوتر ، پلتفورم های موبایل ، آنلاین و دیگر موارد به آدرس وب سایت مربوطه منتقل شوند.
  سپس برای هرپلتفورم ، ازتمامی ژانرهای اصلی ، بهترین ها آثار رو گزینش کنند.
  این گزینش شامل درنظرداشتن ویژگیهای فنی و هنری ، موسیقی بازی و غیره می باشد.
  معیارهای برگزیده شدن هر بازی مشخص باشد. بدین ترتیب مشخص و واضح است که یک بازی وقتی رتبه کسب کرده و بازی برتر محسوب
  شده است چون ، از بین معیارهای تعریف شده ، بیشترین آنها را در خود داشته است. بنابراین اگر بازی دیگری کسب رتبه نکرده است ، بنابراین در ساخت و تولید آن معیارهای موردنظر ، به حد شایسته و قابل توقع وجود نداشته است.

  در انتها بازیها در اختتامیه معرفی شده ، بهترین ها معرفی می شوند. نکته اصلی اینجاست که : از آنجایی که به طور روزمره و مرتب
  قشر بازی ساز و کاربران بازی و تمامی افراد مربوط به این صنعت ، از طریق وب سایت با همدیگر تعامل داشته اند و از ریز و روند کار
  مطلع بوده اند به یک اجماع نظری رسیده اند . بنابراین در زمان برگزاری اختتامیه جشنواره بازی سازی ، با معرفی هر یک از آثار برتر ، حدس و گمان ها به واقعیت بیشتر نزدیک خواهد بود . از این رو کیفیت و شایستگی و راه های روشن برای سالی پربارتر ، از پس ساعات اختتامیه جشنواره بازی سازی امیدوارانه حاصل می شود .
  امیدواریم انرژی مثبتی به صنعت بازی سازی مان ، افزون تر از همیشه منتقل گردد.
  انتظار در هر بخش را مقایسه می کنند .

 • سلام
  فقط خواستم خسته نباشید بگم و تشکر کنم از اینکه به بازی و بازیسازی در داخل توجه دارید . چون حداقل تا جایی که شخصا دنبال میکنم از محدود رسانه هایی هستید که می پردازید به بازی و بازیسازی در کشور و این درخواست رو دارم که تا جای ممکن بیشتر پرداخته بشه در رابطه با زمینه های مختلف بازی و بازیسازی در داخل البته قطعا برنامه های جدی رو مد نظر دارید در این رابطه ولی خب ابتدا باید چیزی باشه و وجود داشته باشه تا بشه بهش پرداخت چون معمولا یا بازی نیست یا محدود مواردی هم که هست حتی حداقل استانداردها رو هم ندارن و رعایت نمیشه البته منظور من بازیهای pc هست شرایط بازیهای موبایل باز کمی بهتره . قطعا بررسی و نقد منصفانه و جدی از طرف شما و دیگر رسانه ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود هم برای اگاه سازی مخاطب و هم انتقال نظرات و سطح انتظارات مخاطب به سازنده ها . به هر حال امیدوارم شرایط بازی و بازیسازی در داخل بهتر بشه باز هم تشکر میکنم از توجهی که دارید و وقتی که میذارید و ارزوی موفقیت دارم

  • ممنون که به ما لطف دارید ما در این سالها چه در گیم ایمگ و الان در وی جی مگ به دنبال بیان تمام نقطه نظرات خود بوده ایم و سعی کردیم با در نظر گرفتن شرط انصاف به نقد مسائل مختلف بازیسازی کشور بپردازیم.
   باز هم ممنون از لطف شما.

 • آقای قربانی Newsweek بسیار پرمغزی بود. دمتون گرم.
  یک لیوان آب هم بدید به آقای ذاکری بنده خدا خیلی حرص خورد Grin
  آقای ذاکری که آب رو خوردن بعد ببرید پرش کنید، خودتون بخورید شما هم خیلی حرص خوردید.
  اصلا ارزش حرص خوردن رو نداره. تا بوده همین بوده.

تبلیغات