اخبار بازی

رئیس سابق پلی‌استیشن: PS5 و Xbox بعدی از دیسک استفاده می‌کنند

رئیس سابق پلی‌استیشن: PS5 و Xbox بعدی از دیسک استفاده می‌کنند

وی جی مگ: پنج سال از عرضه دو نسل هشتمی PS4 و XBOX ONE می‌گذرد و این موضوع بدین معناست نسل بعدی هر دو نیز در راه است. اگرچه نباید به این زودی‌ها منتظر آن‌ها بود ولی در حال حاضر PS5 و بعدی در دست ساخت قرار داشته و می‌توان انتظار عرضه آن را در سال 2020 یا بعد از آن داشت.

به وی جی مگ، یکی از موارد قابل بحث، نوع عملکرد ‌های نسل بعد خواهد بود. یکی از حدس و گمان‌ها بدین گونه است که رویکرد استفاده از دیسک‌های فیزیکی به طور کامل از این ‌ها حذف شده و در آن‌ها فقط از شیوه دیجیتال استفاده خواهد شد. اگرچه آقای Andrew House مدیر سابق بخش پلی‌استیشن شرکت سونی چندان با این نظر موافق نیست. او طی کنفرانسی در GamesBeat اظهار کرد به عقیده او نسل بعدی ‌ها هم‌چنان از دیسک استفاده می‌کنند. دلیل اصلی آن نیز وجود بازارهای و هند بوده که رسانه‌های فیزیکی در آن‌جا هم‌چنان بازار قدرتمندی را در اختیار دارند.

«من نمی‌توانم با اطمینان در این باره صحبت کنم اما به نظر من برای مدت‌ها در این صنعت هم‌چنان از دیسک استفاده خواهد شد. اگر می‌خواهید روی بازارهای بزرگی چون و هند حساب باز کنید پس بهتر است هم‌چنان از شیوه سنتی فیزیکی بهره ببرید.»

در حالی که Andrew House عقیده دارد PS5 و بعدی باز هم از دیسک استفاده می‌کنند اما قابلیت استریم کردن نقش مهمی را در ‌های نسل آینده ایفا خواهد کرد.

«اگر به تاریخچه ‌های گیمینگ نگاهی بیندازید همواره مواردی وجود داشته که باعث شده این صنعت رشد کند و به دنبال آن افراد و شرکت‌کنندگان جدیدی در آن ظهور کنند. یکی از این موارد زمانی است که شما تغییر بزرگی در شیوه توزیع و عمده‌فروشی ایجاد می‌کنید.در صنعت‌های سرگرمی‌محور چنین مواردی گاهی باعث می‌شود تا موانعی برای عموم مردم ایجاد شود.»

«بنابراین صرف نظر از چالش‌های تکنیکی، در حال حاضر استریم به مانند موسیقی و فیلم و سریال‌ها نمی‌تواند در دنیای بازی‌ها حضور پیدا کند.»

منبع: Gamingbolt.com

برچسب‌ها