وب سایت AllThingsD به تجزیه و تحلیل اولیه ی کنسول PS4 پرداخته است، این وب سایت با تجزیه و تحلیل این کنسول متوجه شده که شرکت سونی برای دسته و قطعات کنسول PS4 حدود 381 دلار هزینه کرده است، با توجه به این موضوع می توان فهمید که قیمت ساخت این کنسول تنها 18 دلار کمتر از قیمت خرده فروشی ( 399 دلار ) این کنسول می باشد. می توان گفت که شرکت سونی سود کمی در فروش کنسول نسل بعدی خود به دست خواهد آورد.

هزینه ی ساخت PS4 حدود 381 دلار بوده است 5

هزینه ی بزرگ دیگر تراشه های حافظه است، 16 تراشه ی حافظه در کنسول PS4 وجود دارد که حدود 88 دلار هزینه دربر داشته است.

به گفته ی Rassweiler، هزینه ی پردازنده و حافظه ی اصلی کنسول PS4 حدود 188 دلار بوده است که خود نزدیک به نیمی از کل هزینه ی کنسول PS4 می باشد.

بعد از این قطعات به قطعاتی می رسیم که در داخل این کنسول تا حدودی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، یک هارد دیسک از شرکت Seagate که قیمت آن معادل 37 دلار می باشد، تراشه های بی سیم از Marvell و Skyworks و یک درایو نوری که هزینه ای 28 دلاری داشته‌اند.

حال می رسیم به کنترلر این کنسول که برای ساخت این کنترلر حدود 18 دلار هزینه شده است. این کنترلر شامل: تراشه های بلوتوث از شرکت Qualcomm، تراشه های صوتی از Wolfson Microelectroncs و یک تراشه ی حسگر حرکتی از Bosch.

هزینه ی ساخت و هزینه خرده فروشی این کنسول بسیار نزدیک است، Rassweiler گفت:

“این امکان وجود دارد که شرکت سونی به دنبال یک درآمد ناخالص کوچک و کم است، و این مساله ممکن است باعث شود  این شرکت امید خود را برای ادامه  ساخت کنسول از دست بدهد. اگر هزینه ی ساخت یک کنسول 10 یا 20 دلار کمتر از هزینه ی خرده فروشی باشد، شانس بسیار کمی برای سود در کنسول وجود دارد.”