زیرخاکی

زیر خاکی – God of War


سال 2005 هنگامی که در دوران بسیار با شکوهی به سر میبرد یک بازی شکوه این کنسول موفق را دو چندان کرد. یک بازی که با کارگردانی David Jaffe توانست پایه گذار سبک خاصی از بازی های Action-adventure و البته hack and slash باشد و این بازی خدای جنگ یا GOD of WAR نام داشت. حالا بعد از تقریبا 13 سال نگاهی داشته ایم به این بازی بسیار موفق و در این قسمت از Retro یا به این بازی پرداخته ایم.

آخرین نسخه از چند هفته پیش بود که در مراسم TGA2018 توانست عنوان بهترین بازی سال را از آن خود کند. اگر روند رشد این بازی را در طی این 13 سال در نظر بگیریم خواهیم دید که موفقیت نسخه آخر آنچنان هم بی ربط به ساختار موفق قسمتهای قبلی نبوده و این موفقیت از نسخه اول آن در سال 2005 پایه گذاری شد. یک بازی که ساختار دوربین آن هنوز بعد از 13 سال جزو بهترین دوربینهای داینامیک استفاده شده در بازی هاست.

تصور کنید در سال 2005 هستید و روی کنسول یک بازی اجرا کرده اید که در آن ابعاد بسیار بزرگتری از کاراکترها و محیط ها را مشاهده میکنید. همچنین یک بازی که تا آن زمان مشابه دیگری نداشته و علاوه بر آن میتوانید موجوداتی بزرگتر و عجیبتر و بسیار بزرگتر از خودتان را نابود کنید و از بین ببرید. تمامی این احساسات را با درگیری با خدایان مخلوط کنید تا معجونی عجیب به نام خدای جنگ را پیش خود ببینید. از این رو بود که این بازی در زمان خودش به یکی از بهترین بازی های سونی تبدیل شد. این بازی بسیار جذاب توسط Santa Monica Studio ساخته شد و توسط سونی نیز منتشر شد.

در آیتم این هفته به این بازی پرداخته ایم و قستهای اولیه از این بازی را برای شما انجام داده ایم. البته که تمامی کنسول داران خانواده سونی به این بازی و یا یکی از بازی های این مجموعه دسترسی داشته و آن را بازی کرده اند. این بازی برای PS3 و PS2 و البته PS Vita نیز عرضه شد و در دسترس قرار گرفته. با این حال در این قسمت به این بازی جذاب پرداخته ایم. همراه وی جی مگ باشید با یک قسمت دیگر از آیتم .


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

از وی جی مگ به اشتراک بگذارید :))
میثم قربانی

میثم قربانی

مدیر سایت VGMAG

15 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Daniyal Bleszinski

آقا دمتون گرم :yes: :yes: :yes:
خیلی خوب بود :yes: اصلا خستگیمون در رفت :-D
به این میگن گیم‌پلی گرفتن :evilgrin:

SD553

گویی برابچ حالا خورشید به تازگی نیز شروع به استقبال از این آیتم شما کرده اند که منجر به اسکی شده است :-/ ۸-)
غیر از این کارتونم واقعا درسته با این همه مشکلات,گرونیا و محدودیتا هنوزم به صورت پرفکت کارتونو جولو میبرید, به امید اینکه در آینده vgmag بتونه یکی از بهترین وبسایت های نقد و برسسی در دنیا بشه,گرچه از نظر من و خیلی از دوستان vgmag با تمام زحماتی که میکشه قطعا شماره یکه در نقد و بررسی و اخبار بازیا تو ایرانه, خدا قوت و به امید پیشرفت روزانه تیم Vgmag.

Carlito 7

عالی بود :yes:
از همون منوی بازی و آهنگ حماسی که پخش میشه و سکانس اول بازی که کریتوس از بالای کوه به پایین سقوط میکنه کاملا معلوم که با بازی شاهکاری طرف هستیم

Carlito 7

آقا میثم گاد ۱تا الان چند بار تموم کردی؟

Carlito 7

یاعلی مدد :-D

Mortezaa

من یادمه اواسط بازی یکی از جاهایی که با شمشیر روی دیوار حرکت میکنی یکی از دشمنا رو که کشتم باگ شد و بی نهایت بهم ارب قرمز میداد، انگار بهشتو به من داده بودن، همون لحظه بابا مامانم اومدن گفتن پاشو لباس بپوش باید بریم مهمونی. حالا هرچی میگم نمیشه الان. میگن عیبی نداره سیو کن. میگم نمیشههههه اقا نمیشه اینو سیو کرد. هیچی دیگه. مجبور شدم ول کنم این چشمه ی آب حیات رو برم جلوتر سیو کنم. ۱۲ ۱۳ سال از اون موقع میگذره ولی هنوز حسرتشو میخورم.

lord bahram

من که فقط به یک دلیل ps3 رو نگه داشتم اونم گاد اف وار یکه یکی از بهترن بازی های عمرم همین گاد یک هست
ممنون برای نیم ساعت

سام

زیر خاکی god of war وای ی ی ی ی ی
اولین واکنش من از خوشحالی دمتون گرم

if satan was the father

اقا میثم چرا نمیگی…
الان اینو با چی ضبط کردی؟
اون کپشن کارد رو داری شما ما هم بخریم؟؟؟؟

if satan was the father

از کجا بخرم میثم خان؟
قیمتش حدودا چنده؟ برای ps1 میخوام

alireza.waiter12

به میثم خان نگو!خوشش نمیاد!بگو میثم جان! :rotfl:

یوسف

ایول یکی از بهترین بازی های نسل ۶ راستی قصد ندارن گاد ۱و۲ رو هم ریمستر کنن