زیرخاکی

زیرخاکی – Streets of Rage 2


تنها یک سال بعد از انتشار موفق Streets of Rage، سگا به خوبی متوجه محبوبیت این مجموعه شد در سال 1992 قسمت دوم آن یعنی Streets of Rage 2 را برای کنسول آن زمان خود یعنی Mega Drive یا Genesis منتشر کرد. اثری که از دید گیم‌پلی و داستان ادامه‌ای مستقیم برای قسمت اول این مجموعه است.

هرچند در آن سال‌ها تغییرات به وجود آمده میان قسمت‌ اول و دوم مجموعه بازی‌های مختلف چندان زیاد نبود اما سگا سعی کرده بود با در نظر گرفتن نقد‌های صورت گرفته، گیم‌پلی و دیگر بخش‌های Streets of Rage 2 را نسبت به نسخه پیشین بهبود دهد. یکی از اصلی‌ترین تغییرات ایجاد شده به حمله ویژه ارتباط داشت. اینبار استفاده از اتومبیل پلیس با ضربات ویژه‌ای جایگزین شده بود که دیگر محدودیتی در به کار بردن آنها وجود نداشت اما سلامتی شخصیت اصلی را تحت تاثیر قرار می‌داد.

اینبار تعداد شخصیت‌های قابل انتخاب نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده بود و ضربات نیز به چند شکل ساده خلاصه نمی‌شد. گیمرها می‌توانستند در Streets of Rage 2 انواع مختلف ضربات را با یکدیگر ترکیب کرده و نهایتا به نتایج جالب توجهی دست پیدا کنند.

با وجود تمام توضیحات ارائه شده، تغییراتی که سگا در این بازی به وجود آورده بود هرچند اساسی نبودند اما باعث شدند تعادل بیشتری در گیم‌پلی این مجموعه بازی شکل گیرد. مسئله‌ای که در طولانی‌مدت تاثیر خود را به خوبی نشان داد و این بازی را تبدیل به یکی از بهترین آثار ژانر Beat ’em up کرد. همراه وی جی مگ باشید.


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

محمد طالبیان

محمد طالبیان

7 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

20 + چهارده =