اخبار بازی

افت ارزش سهام Nintendo و Sony بعد از معرفی Stadia

افت ارزش سهام Nintendo و Sony بعد از معرفی Stadia

وی جی مگ: کمپانی گوگل در هنگام معرفی پلتفرم خود به نام ، آن را آینده صنعت بازی توصیف کرد. به نظر می‌رسد این شعار به سرعت بازار سهام را تحت تاثیر خود قرار داده زیرا به دنبال معرفی این سرویس، ارزش سهام Nintendo و Sony به میزان 4 درصد کاهش داشته است.

به گزارش وی جی مگ، ارزش سهام Nintendo و Sony در حالی با افت مواجه شده که این دو کمپانی با کنسول‌های سنتی خود در بازار موفقیت بسیار بزرگ و قابل توجهی کسب کرده‌اند. به‌علاوه باید توجه داشت هر دو شرکت Nintendo و Sony به منظور عملکرد کلی مطلوب به کنسول‌های خود وابسته هستند. به نظر می‌رسد همین مسئله موجب شده تا سرمایه‌گذاران احساس کنند پلتفرمی چون Stadia می‌تواند کنسول‌های سنتی و سودآوری آن‌ها را با خطر مواجه کند.

با این حال می‌توان انتظار داشت تغییرات صورت گرفته در بازار سهام کوتاه مدت بوده و معمولا چنان مواردی نشان‌دهنده عکس آن چه که قرار است اتفاق بیفتد هستند. بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت برندهایی چون و Nintendo در امنیت به سر می‌برند. شاید هم اتفاق دیگر رقم بخورد و گوگل و پلتفرم آن همه چیز را با تغییر اساسی در صنعت بازی رو به رو کنند. شکی وجود ندارد پروژه بسیار جاه‌طلبانه‌ای در این صنعت محسوب می‌شود.