اخبار بازی

تولیدات Microsoft ،Sony و Nintendo از بازار چین خارج می‌شوند؟

: به‌نظر می‌رسد که ،Sony و درحال آماده شدن برای بدترین سناریو های ممکن هستند و در تلاش‌اند تا بخش هایی از تولیدات کنسولی خود را از خارج کنند. دلیل اصلی این موضوع نیز، تعرفه‌های جدید ترامپ برای بازار و ورود محصولات تولید شده در بوده است و به احتمال زیاد، حدود 25 درصد تعرفه‌ی گمرکی برای این محصولات در نظر گرفته خواهد شد.

شرکت های ،Sony و بعد از جریان معرفی این تعرفه‌ها، به سرعت بیانیه‌ای برای مخالفت با این قوانین منتشر کردند و اعلام شد که اینگونه تعرفه‌ها تاثیر منفی بر روی فروش کنسول های خانگی، خواهند داشت. اما حالا مشخص شده است که این شرکت های بزرگ، هم اکنون درحال پیدا کردن راهی برای خارج کردن محصولات خود از ، و انتقال آنها به نقاط دیگری برای تولید، می‌باشند. همچنین، طبق اخباری که توسط Nikkei Asian Review منتشر گردید، این سه شرکت در تلاش هستند تا پس از خارج کردن بخش هایی از محصولات خود از ، به دیگر سازندگان مطرح PC ها همانند HP ،Lenovo ،Asus و Dell بپیوندند. البته گفته شده است که افزایش نرخ هزینه‌ی تولید و مونتاژ قطعات در نیز، یکی دیگر از دلایل خروج این شرکت ها از بازار بوده است.

درحال حاضر به‌نظر می‌رسد که شرکت به دنبال ادامه‌ی تولید و مونتاژ سخت افزارهای خود در تایلند و اندونزی است و این درحالیست که به دنبال انجام این کار در ویتنام می‌باشد. این جریان همچنین می‌تواند باعث تغییراتی در قیمت کنسول های نسل آینده و حتی نسل فعلی شود.

منبع: VG247

نیما هاشمی

نیما هاشمی

3 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
amir.gholizade

اوه خدایه من باورم نمیشه نیما هاشمی برگشته همیشه ارزوم بود قیافه شما رو ببینم از همون موقع که تو گیم ایمگ کار می کردی و ویدیو های دوبله شده میزاشتی و حتی کانال اپارات gamerstation با عرفان صکاکی بازی می کردی کاراتو دنبال می کردم خیلی دوست دارم تو یک ایتم ویدیوی حضور داشته باشی تا بتکنم صورتتو ببینم راستی چرا آتیم های نیم ساعت های vgmag رو مثل آتیم های ویدیویی کانال اپاراتت نمی سازی خیلی عالی هستند.
برای تو و تیم وجی مگ و اقا میثم ارزو موفقیت دارم.

amir gholizade

سلام اقا میثم اگر کمکی لازم داری بهم بگید لطفا من هنوز منتظرتونم
از خدامه تا بتونم کمکی به تیم vgmag کنم

میثم قربانی

اصلا چیز بعیدی نبود. و قابل پیش بینی. کوبا مکزیک هم سالهاست تو این کار هستند. اگر ایران بتونه از شر تحریما خلاص بشه یکی از بهترین و استراتژیک ترین کشورهاست برای تولیدات اینچنینی. اگر حکومتی های ما فکرشون رو به کار بندازن یکی از بهترین موقعیتهای 100 سال اخیر ایرانه این فرصت.