اخبار بازی

جدایی گیمرهای Fortnite نینتندو از PS4 و‌ Xbox One

جدایی گیمرهای Fortnite نینتندو از PS4 و‌ Xbox One

وی جی مگ: عنوان Fortnite اولین بود که سال گذشته قابلیت را میان پلتفرم‌های خود قرار داد و پلیرهای Xbo، و Switch را در یک دسته جای داد. امری که سبب می‌شد پلیرهای این سه پلتفرم به صورت پیش‌فرض به هم متصل و به تجربه مشغول شوند. اما اکنون به‌روزرسانی جدید موجب جدایی گیمرهای Fortnite نینتندو از و‌ Xbo شده است.

به گزارش وی جی مگ، به دنبال جدایی گیمرهای Fortnite نینتندو از پلیرهای دو نسخه کنسولی دیگر اکنون نسخه Switch در دسته پلیرهای Android و iOS قرار داده شده است. دو نسخه و Xbo هم در یک دسته مجزا قرار دارند. با توجه به این که نسخه Switch از مشکلات پرفورمنس رنج می‌برد و نرخ فریم آن روی 30 قفل شده بسیاری از گیمرها احساس می‌کردند که نمی‌توانند در یک سطح با پلیرهای و Xbo رقابت کنند و در نتیجه تجربه به نوعی نادعادلانه شده بود.

باید به این نکته اشاره داشت پلیرهای نسخه Switch Fortnite هم‌چنان می‌توانند با گیمرهای دو نسخه کنسولی دیگر کنند. تنها کافی است تا پلیرهای دیگر نسخه‌ها را به صورت دستی به پارتی خود دعوت کنند. تنها تغییری که به‌روزرسانی جدید به وجود آورده بدین شرح است که دیگر پلیرهای Switch به صورت پیش‌فرض به پلیرهای دیگر نسخه‌های کنسولی متصل نمی‌شوند. هم‌چنین این به‌روزرسانی محتویات دیگری هم‌چون وسیله نقلیه جدید را به ساخته Epic اضافه می‌کند.