زیرخاکی

زیرخاکی – Mortal Kombat


زمان زیادی تا انتشار جدیدترین قسمت از مجموعه بازی‌های Mortal Kombat یعنی Mortal Kombat 11 باقی مانده و به همین بهانه در این قسمت از آیتم‌های زیرخاکی به سراغ اولین قسمت از مجموعه بازی Mortal Kombat رفته‌ایم. اثری که اولین‌بار در سال 1992 میلادی برای دستگاه‌های آرکید منتشر شد و در ادامه راه خود را به پلتفرم‌های دیگر نیز باز کرد.

کمپانی Midway که در آن سال‌ها به عنوان یکی از مطرح‌ترین تولیدکنندگان و ناشرهای صنعت بازی شناخته می‌شد، وظیفه توسعه و انتشار این عنوان را برعهده داشت و به واسطه ساخته اد بون و جان توبیاس توانست اعتبار بسیاری را در میان طرفداران ژانر مبارزه‌ای برای خود دست و پا کند. کمپانی که سال‌ها بعد تعطیل شد و حق امتیاز مجموعه بازی Mortal Kombat در کنار سازندگان آن تبدیل به بخشی از دارایی‌های کمپانی بزرگ Warner Bros شدند.

هرچند امروزه وظیفه ساخت قسمت‌های مختلف این مجموعه را استودیو NetherRealm برعهده دارد اما اکثر اعضای کلیدی آن همان کسانی هستند که از ابتدا به عنوان سازندگان Mortal Kombat در سال 1992 شناخته می‌شوند. اد بون به عنوان کارگردان این اثر همچنان روی تمامی آثار این مجموعه نظارتی مستقیم دارد و شاید همین مسئله یکی از اصلی‌ترین نکاتی باشد که باعث شده سطح کیفی Mortal Kombat در اکثر اوقات بالاترین سطح‌های ممکن را هدف قرار دهد.

در این قسمت از آیتم زیرخاکی می‌توانید بخش‌هایی از گیم‌پلی بازی Mortal Kombat را مشاهده کنید که همواره به عنوان یکی از بهترین آثار تاریخ ژانر Fighting شناخته می‌شود. بازی که شاید امروزه تعداد اندک شخصیت‌هایش برای مخاطب‌های جدید صنعت بازی عجیب باشد اما در آن روزها به عنوان یک استاندارد مناسب شناخته می‌شد.


دانلود

یوتیوب

محمد طالبیان

محمد طالبیان

7 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

هجده + یازده =