زیرخاکی

زیرخاکی – Mortal Kombat


زمان زیادی تا انتشار جدیدترین قسمت از مجموعه بازی‌های Mortal Kombat یعنی 11 باقی مانده و به همین بهانه در این قسمت از آیتم‌های به سراغ اولین قسمت از مجموعه بازی رفته‌ایم. اثری که اولین‌بار در سال 1992 میلادی برای دستگاه‌های آرکید منتشر شد و در ادامه راه خود را به پلتفرم‌های دیگر نیز باز کرد.

کمپانی Midway که در آن سال‌ها به عنوان یکی از مطرح‌ترین تولیدکنندگان و ناشرهای صنعت بازی شناخته می‌شد، وظیفه توسعه و انتشار این عنوان را برعهده داشت و به واسطه ساخته اد بون و جان توبیاس توانست اعتبار بسیاری را در میان طرفداران ژانر مبارزه‌ای برای خود دست و پا کند. کمپانی که سال‌ها بعد تعطیل شد و حق امتیاز مجموعه بازی در کنار سازندگان آن تبدیل به بخشی از دارایی‌های کمپانی بزرگ Warner Bros شدند.

هرچند امروزه وظیفه ساخت قسمت‌های مختلف این مجموعه را استودیو NetherRealm برعهده دارد اما اکثر اعضای کلیدی آن همان کسانی هستند که از ابتدا به عنوان سازندگان در سال 1992 شناخته می‌شوند. اد بون به عنوان کارگردان این اثر همچنان روی تمامی آثار این مجموعه نظارتی مستقیم دارد و شاید همین مسئله یکی از اصلی‌ترین نکاتی باشد که باعث شده سطح کیفی در اکثر اوقات بالاترین سطح‌های ممکن را هدف قرار دهد.

در این قسمت از آیتم می‌توانید بخش‌هایی از گیم‌پلی بازی را مشاهده کنید که همواره به عنوان یکی از بهترین آثار تاریخ ژانر شناخته می‌شود. بازی که شاید امروزه تعداد اندک شخصیت‌هایش برای مخاطب‌های جدید صنعت بازی عجیب باشد اما در آن روزها به عنوان یک استاندارد مناسب شناخته می‌شد.


دانلود

یوتیوب

محمد طالبیان

محمد طالبیان

7 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
m

اون باگه که داشتی میگفتی چی بود تو نسخه آلتیمیت ?:-) ?:-) ?:-) ?:-) ?:-)

Noobgod

سلام خسته نباشین عالی بود فقط اگه میشه زیرخاکی mku3 رو برین بیشتر باهاش خاطره داریم

علی

سلام لطفا زیرخاکی sleeping dogs رو هم برین.

Henry

بسی لذت بردیم. :yes:
کیفیت در حد “قابلمه”!؟! :rotfl: :rotfl:
از کجا میارین این اصطلاحا رو؟ 😀

سجاد مستقیم

عالی بود دمتون گرم :yes:
آقای قربانی هم بود باحال میشدا جاش خالی بود. آقا ممد گل ی نیم ساعتم واسه یکی از سری های warriors برین ممنون

بی دندون

درود به محمد خان طالبیان و محمد سلیمی
ما را به رودخانه خاطرات انداختید بازی مال سال ها پیش و روی سگا بازیش می کردیم خیلی ممنون

Ashkan Barati

خیلی هم عالی . فقط آقای طالبیان یک باگ مورتال کمبت 3 رو می خواستی بگی ولی یادت رفت ?:-) . توی زیر خاکی 3 بگو :evilgrin: