زیرخاکی

زیرخاکی – Mortal Kombat


زمان زیادی تا انتشار ترین قسمت از مجموعه بازی‌های Mortal Kombat یعنی Mortal Kombat 11 باقی مانده و به همین بهانه در این قسمت از آیتم‌های زیرخاکی به سراغ اولین قسمت از مجموعه بازی Mortal Kombat رفته‌ایم. اثری که اولین‌بار در سال 1992 میلادی برای دستگاه‌های منتشر شد و در ادامه راه خود را به پلتفرم‌های دیگر نیز باز کرد.

کمپانی Midway که در آن سال‌ها به عنوان یکی از مطرح‌ترین تولیدکنندگان و ناشرهای صنعت بازی شناخته می‌شد، وظیفه توسعه و انتشار این عنوان را برعهده داشت و به واسطه ساخته اد بون و جان توبیاس توانست اعتبار بسیاری را در میان طرفداران ژانر مبارزه‌ای برای خود دست و پا کند. کمپانی که سال‌ها بعد تعطیل شد و حق امتیاز مجموعه بازی Mortal Kombat در کنار سازندگان آن تبدیل به بخشی از دارایی‌های کمپانی بزرگ شدند.

هرچند امروزه وظیفه ساخت قسمت‌های مختلف این مجموعه را استودیو NetherRlm برعهده دارد اما اکثر اعضای کلیدی آن همان کسانی هستند که از ابتدا به عنوان سازندگان Mortal Kombat در سال 1992 شناخته می‌شوند. اد بون به عنوان کارگردان این اثر همچنان روی تمامی آثار این مجموعه نظارتی مستقیم دارد و شاید همین مسئله یکی از اصلی‌ترین نکاتی باشد که باعث شده سطح کیفی Mortal Kombat در اکثر اوقات بالاترین سطح‌های ممکن را هدف قرار دهد.

در این قسمت از آیتم زیرخاکی می‌توانید بخش‌هایی از گیم‌پلی بازی Mortal Kombat را مشاهده کنید که همواره به عنوان یکی از بهترین آثار تاریخ ژانر شناخته می‌شود. بازی که شاید امروزه تعداد اندک شخصیت‌هایش برای مخاطب‌های صنعت بازی عجیب باشد اما در آن روزها به عنوان یک استاندارد مناسب شناخته می‌شد.


دانلود

یوتیوب

محمد طالبیان

محمد طالبیان

7 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
m

اون باگه که داشتی میگفتی چی بود تو نسخه آلتیمیت ?:-) ?:-) ?:-) ?:-) ?:-)

Noobgod

سلام خسته نباشین عالی بود فقط اگه میشه زیرخاکی mku3 رو برین بیشتر باهاش خاطره داریم

علی

سلام لطفا زیرخاکی sleeping dogs رو هم برین.

Henry

بسی لذت بردیم. :yes:
کیفیت در حد “قابلمه”!؟! :rotfl: :rotfl:
از کجا میارین این اصطلاحا رو؟ 😀

سجاد مستقیم

عالی بود دمتون گرم :yes:
آقای قربانی هم بود باحال میشدا جاش خالی بود. آقا ممد گل ی نیم ساعتم واسه یکی از سری های warriors برین ممنون

بی دندون

درود به محمد خان طالبیان و محمد سلیمی
ما را به رودخانه خاطرات انداختید بازی مال سال ها پیش و روی سگا بازیش می کردیم خیلی ممنون

Ashkan Barati

خیلی هم عالی . فقط آقای طالبیان یک باگ مورتال کمبت 3 رو می خواستی بگی ولی یادت رفت ?:-) . توی زیر خاکی 3 بگو :evilgrin: