نیم ساعت

نیم ساعت | Ace Combat 7 Gameplay


بعد از چند سال انتظار بالاخره هفتمین قسمت از مجموعه بازی Ace Combat روانه بازار شد و در این قسمت از آیتم به سراغ گیم‌پلی رفته‌ایم که نه تنها به شکل معمول قابل بازی است بلکه از هدست واقعیت مجازی Playstation VR نیز پشتیبانی کرده و بخشی از بررسی را به این قسمت نیز اختصاص داده‌ایم. همراه وی جی مگ باشید با Gameplay.

اولین نکته‌ای که در همان تجربه ابتدایی به گیمر منتقل می‌شود، شباهت به آثار کلاسیک این مجموعه است. سعی کرده بود با ساخت Ace Combat Assault Horizon تمرکز این مجموعه روی اکشن پر سر و صدا همراه با نماهای سینمایی ببرد اما همین موضوع تاثیر نامناسبی روی گیم‌پلی گذاشت و حتی بیشتر از همیشه این عنوان را تبدیل به اثری آرکید کرده بود که بیش از حد ساده بود.

اینبار اما سازندگان با نیم‌نگاهی به استانداردها و اصول کلاسیک این مجموعه سعی کرده‌اند ساختاری مشابه با گذشته را ایجاد کنند. ساختاری که همچنان Ace Combat 7 را در میان آثار آرکید قرار می‌دهد اما تجربه آن سرگرم‌کننده بوده و می‌تواند علاقه‌مندان به هواپیما و جنگ‌های هوایی را جذب کند. در این میان هرچند پایه‌های اصلی گیم‌پلی از ایجاد تنوع آنچنانی جلوگیری می‌کند اما سعی کرده با طراحی مناسب مراحل و قرار دادن هدف‌های مختلف تا حدودی از این مشکل دوری کند.

برخلاف Assault Horizon که خط داستانی متفاوتی را مطرح کرده بود اینجا شاهد ادامه‌ای برای داستان اصلی مجموعه هستیم. داستانی که در دنیایی غیرواقعی دنبال شده و مشخصات سیاسی آن هرچند اشاره‌هایی به اتفاقات واقعی دارد اما در میان آن المان‌های علمی تخیلی نقش پررنگی دارد.

در نهایت باید به این مسئله توجه کرد که با اضافه شدن بخش چند نفره و تمرکز بیشتر روی آن حالا گیمرها بعد از اتمام بخش داستانی می‌توانند همچنان به تجربه بازی ادامه دهند. سازندگان بازی حتی در این بخش قسمتی را تحت عنوان بتل رویال طراحی کرده‌اند که شباهت‌های کلی با دیگر آثار این ژانر دارد و گیمر را میان جنگ هوایی شلوغی قرار می‌دهد. در حال حاضر برای ، PC و Xbox One منتشر شده توانسته متوسط امتیاز 80 را به خود اختصاص دهد. همراه وی جی مگ باشید با Gameplay.


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

محمد طالبیان

محمد طالبیان

5 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Daniyal Bleszinski

آقا دمتون گرم :yes: :yes:
فقط خواهشا تو آیتم‌های تصویری‌تون، بیخیال موبایل و توضیحات بشی :no: :no:

hotan

بازیه عالی هستش خیلی وقت بود منتظرش بودم ممنون…..و دعا میکنم همیشه سرحال باشید چون ما رو با این ایتما سرحال میکنید?

Carlito 7

ایشالله :yes:
خیلی باحال بود ممنون

hotan

بازیه عالی هستش خیلی منتظرش بودم ممنون از شما که گیم پلی اش رو گذاشتید ……دعا میکنم همیشه سرحال باشید چون نیم ساعت ما رو سرحال میکنید خیلی دوستون دارم

یوسف

سلام نیم ساعت کینگ داون هرت ۳ رو نذاشتین لطفا بزارین و همین نیم ساعت بتا دیوژن ۲