نیم ساعت

نیم ساعت | Chuchel Gameplay


یکی از بازی‌هایی که توانست در میان آثار ماجراجویی خود را به شکل متفاوتی نشان دهد، Machinarium بود. بازی که در سال 2009 توسط استودیو Amanita Design توسعه پیدا کرد و توانست به خصوص در میان کسانی که حتی علاقه‌ای به این ژانر نداشتند، طرفداران بسیاری پیدا کند. استودیو Amanita Design حالا بازی جدید خود یعنی Chuchel را روانه بازار کرده و همچنان نشان می‌دهد که نگاهی متفاوت به ژانر ماجراجویی دارد.

همچون بازی‌های قبلی این استودیو باز هم با اثری در سبک Adventure روبرو هستیم اما در طراحی آن سعی شده از طنز خاص و البته سبک گرافیکی متفاوتی استفاده شود. برخلاف بازی‌هایی که به صورت تخصصی در این ژانر توسعه پیدا می‌کنند، خبری از داستان خاصی در بازی Chuchel نیست و عملا روایت اصلی بازی برعهده شخصیت اصلی و شوخی‌های پیرامون آن دنبال می‌شود.

در حال حاضر بازی Chuchel توانسته متوسط امتیاز خوب 81 را به خود اختصاص دهد و برای پلتفرم‌های PC، اندروید و iOS قابل دانلود است. بازی که استودیو Amanita Design برای توسعه آن از Adobe Flash استفاده کرده و کار ساخت موسیقی آن نیز برعهده DVA است که در میان هنرمندان اهل چک به خوبی شناخته شده.

اشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که در جریان Golden Joystick Awards 2018، بازی Chuchel توانست نامزد دریافت جایزه بهترین طراحی هنری نیز شود. طراحی که به خوبی در خدمت گیم‌پلی است و توانسته بار طنز بازی را نیز به خوبی منتقل کند. اگر به آثار ماجراجویی با تمرکز روی پازل‌های عجیب و غریب علاقه‌مند هستید، بازی Chuchel یکی از بهترین گزینه‌های موجود در میان آثار مستقل است. همراه وی جی مگ باشید با Chuchel Gameplay.


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

محمد طالبیان

محمد طالبیان

۷ نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید