شما اینجا هستید: وی جی مگ > گزارش و مصاحبه > پرسش و پاسخ در مورد بازی Need For Speed Rivals
گزارش و مصاحبه

پرسش و پاسخ در مورد بازی Need For Speed Rivals

بازی Need For Speed Rivals

در این پرسش و پاسخ به سراغ آقای مارکوس نیلسون، تهیه کننده اجرایی بازی Need For Speed Rivals رفتیم تا با چالش هایشان در مورد استدیوی تازه تاسیس شان ، فراست بایت 3 و سختی های ساخت یک بازی ریسنگ صحبت کنیم. این بازی جدیدترین بازی سری بازی های NFS می باشد که با توجه به انتشار هرساله این عنوان و البته هزینه ی ساخت بالای این بازی ها باید از حداکثر توانایی سازندگان استفاده کرد و به نظر می آید این استدیو در کارش موفق بوده است. آقای مارکوس نیلسون در این روز ها بسیار مشغول هست. او غیر از وظیفه ی تهیه کنندگی این بازی، سرگروه تیمی ست که بر روی بازی کار می کند. با مصاحبه ای در مورد بازی Need For Speed Rivals همراه ما باشید.

از چه زمانی شروع به ساخت بازی کردید ؟

اگر بخواهم با شما رو راست صحبت کنم باید بگویم که ساخت این بازی قبل از انتشار بازی Shift 2 کلید خورد. ما برای یک سازنده دیگر کار می کردیم و زمانی که احساس کردیم بهتر است کنترل بیشتری بر یک بازی آن هم به طور مستقیم داشته باشیم تصمیم به ساخت استدیو Ghost Games گرفتیم و هدف از ساخت این استدیو، یک استدیو بود که مخصوص به بازی های NFS بنا شده باشد و اینطور شد که الان داریم جدید ترین بازی NFS را می سازیم. با این اوصاف بیش از دو سال هست که بر روی این بازی تمرکز کردیم و در حال ساخت آن بودیم.

طی سالیان گذشته استدیو های مختلفی بر روی بازی های NFS کار می کردند. آیا شما از این به بعد بازی های NFS را می سازید ؟

بله . ما فهمیدیم که نیاز هست که این برند را به جایی ببریم که مردم می دانند چه کاری قرار هست رویش انجام شود. نمی شود که این عنوان هر ساله بین سازندگان و موتور ها و سیستم های فیزیکی مختلف دست به دست شود. ما هم فراست بایت 3 را داریم هم یک ناشر قدرتمند. همچنین یک کارگردان خلاق هم داریم! پس ما NFS را طوری می سازیم که مردم از آن شناخت دارند.

nfs rivals 4
زمانی که شروع به ساخت بازی کردید ، اطلاع داشتید که هدف بازی نسل آینده می باشد ؟

خب زمانی که در مورد نسل بعدی فکر می کردیم، به ذهنمان می آمد که وقتی کنسول های قدرتمندی داریم باید در بازی از نوع جدیدی از گیم پلی برای ساخت استفاده کنیم. بازی که ما ساختیم با بسیاری از بازی های درحال ساخت از نوع ساختاری متفاوت هست. سال پیش زمانی که Most Wanted را امتحان می کردیم بسیار از بازی لذت می بردیم اما از خود پرسیدیم که چرا باید دو بخش تک نفره و چند نفره جدا از هم داشته باشیم؟ چرا باید در یک لابی منتظر بمانیم تا به بازی متصل شویم؟ آیا نمی توان این قسمت را حذف کرد؟ این کار را می توان در نسل آینده انجام داد یا نه؟ پس این ایده به ذهنمان آمد که شروع به ساخت سیستم AllDrive کنیم.

این سیستم به شما اجازه می دهد که همزمان با بخش تک نفره از ماموریت های بخش های چند نفره هم استفاده کنید و دیگر نیاز به ساخت بخش جدایی در منوی بازی نیست. پس در Rivals برای کسانی که دوست دارند تک نفره بازی کنند و دوست دارند مولتی پلیر بازی کنند یک مکان مشترک همراه با سلیقه های مختلف داریم. این یک تجربه ی NFS ــیست با این تفاوت که شما حق انتخاب دارید که چگونه آنرا تجربه کنید. این کاری که ما انجام دادیم واقعا یک تحول در قد و قواره ی نسل بعدیست زیرا وقتی شما در باره آن می اندیشید متوجه می شوید که تنها ما این کار را در نسل آینده نمی کنیم. بازی هایی چون Titanfall و Destiny و The Crew هم همین کار را می کنند.

به نظر شما چه چیزی باعث می شود که شما در نسل بعد در یک دنیای بسیار بزرگ با ماشین های گوناگون به رانندگی وشرکت در مسابقات بپردازید؟

زمانی که ما ساخت عنوان جدید NFS را آغاز کردیم، شما حتی نمی دانستید که کنسول های نسل بعد چگونه خواهند بود. اما واقعا موضوع این نیست. شما فکر می کنید که در این بازی همانند نسل فعلی باید به رانندگی بپردازید، اما در مورد این موضوع باید بگویم که سخت در اشتباه هستید، در این بازی دیگر خبری از ویژگی های نسل فعلی نخواهد بود. ما در راه ابتدایی ساخت این عنوان هیچ وقت به موانعی که قرار است سر راهمان قرار گیرند فکر نمی کردیم و من فکر می کنم این چیزی است که می تواند به سازندگان بازی ها کمک کند.
در واقع، ما شناخت بیشتری به مشخصات فنی این عنوان داریم، ما فقط به چیزی توجه می کنیم که می توانیم به انجام آن بپردازیم. این بازی می تواند از دید گیمرها بسیار شگفت انگیز باشد، به نظر من خلع سری جدید Need For Speed در دنیای گیم احساس می شود. گیمرها در این عنوان می توانند بدون این که اتفاقی رخ دهد در اطراف شهر و یا منظره های موجود در بازی به رانندگی بپردازند. در این بازی شما می توانید سطح رانندگی خود را بالا ببرید و به درجات بالا برسانید. در این بازی تغییرات آب و هوایی بسیار پویا هستند و گیمر می تواند نوع و تغییرات آب وهوایی را به خوبی مشاهده کند، آنچه که شما احساس می کنید، ماشین هم احساس می کند، در نسل آینده اتفاقات بسیاری رخ خواهد داد.

شما با داشتن یکی از پلتفرم های نسل بعد می توانید لحظات سرد زندگی خود را آسان تر بگذرانید و لحظات خوش بازیهایتان را به اشتراک بگذارید. تجربه ی اصلی این عنوان در راه های جدیدی است که باعث می شود یک گیمر جذب بازی شود. در این دنیا 100 میلیون نفر ایکس باکس یا پلی استیشن دارند، من درست نمی دانم اما حداقل 20 میلیون نفر سری بازی های NFS را تجربه کرده اند، من نمی دانم چند درصد از ساخت این عنوان به پایان رسیده است، من فقط می توانم بگویم که این عنوان فقط برای طرفداران سری NFS ساخته می شود. من می خواهم ساخت بازی به بهترین شکل ممکن انجام شود، این موضوع نشان می دهد که این بازی چگونه است.

nfs rivals 2
آیا شما عنوان قبلی نید فور اسپید را انجام داده اید؟ به نظر می رسد که نسخه ی نسل بعدی این عنوان کاملا متفاوت است.

من فکر نمی کنم که این بازی یک عنوان متفاوت باشد. مطمئنا ما با تفکرات جدیدی که در ذهن داریم می خواهیم این عنوان را به بهترین نحو در دست ساخت قرار دهیم تا بازیبازان یک عنوان نسل بعدی را تجربه کنند. ما در این عنوان قصد داریم تا گیم پلی جذابی را ارائه دهیم. ما قصد داریم تا در این عنوان حوادث بزرگی رخ دهد. عنوان Battlefield در اصل با سیستم آنلاین بتل لاگ پر طرفدار شد بود. اما قسمت شبکه ای Rivals در حال حاضر با Battlefield کاملا برابری می کند، به نظر ما عنوان NFS یک فرانچایز واقعا بزرگ است. شما می دانید که، ماشین هم به بهترین شکل ممکن احساس دارد، من فکر می کنم که کیفیت در این عنوان به آخرین نقطه ی اوج خود رسیده است. آنچه که مردم فراموش کرده اند این است که چگونه دوربین به آن ماشین وصل شده است.

آیا فراست بایت 3 برای ساخت یک عنوان ریسینگ مناسب است؟ آیا در این عنوان چالش های مهمی وجود دارد؟

بله، در این عنوان گیمر با چالش های بسیاری روبرو خواهد شد، هنگامی که شما در مورد فراست بایت 3 صحبت می کنید، مردم فکر می کنند که این عنوان فقط با موتور فراست بایت 3 ساخته می شود، هنگامی که شما با یک ماشین با سرعت 200 کیلومتر بر ثانیه در حرکت هستید، با تانکی که 50 کیلومتر برثانیه سرعت دارد کاملا متفاوت است. یکی از تفاوت هایی که این دو وسیله ی نقلیه با هم دارند سرعت است و ماشین دارای سرعت بیشتری است. حال شما در این عنوان با موتور فراست بایت 3 این تفاوت را احساس خواهید کرد. من فکر می کنم که آنچه که ما در آینده انجام می دهیم بسیار مناسب خواهد بود. در این عنوان خودروهای بزرگی وجود دارند. به نظر من سری نسل بعدی NFS بهترین ماشین هایی که تا کنون در این عنوان دیده شده را دارد.

آیا سازگارکردن Frostbite 3 برای Rivals بزرگترین چالش شما بود؟

نه، هرگز. سخت ترین چیز مرتبط به Rivals ، فکر کردن به این بود که چگونه می توان تعداد افراد را درحالی که در Player و Co-op هستند به صورت همزمان یکپارچه کنیم. فکر کردن درمورد اینکه چگونه می توان یک خط داستانی را در دنیا بازی ایجاد کنیم؟ و چگونه پیشرفته شدن را در این دنیا بگنجانیم؟

پس باید یک لحظه ای وجود داشته باشد تا همه ی این امکانات در یک بازی خلاصه شوند ؟

بله کاملا.  من فکر می کنم AllDrive در آِینده یکی از قسمت های Need For Speed خواهد شد. فکر کنم این شبیه Autolog باشد. فکر کنم این یک موقعیت بزرگ باشد. در Rivals، مردم روش کاملا جدیدی از تجربه Need For Speed را خواهند دید و امید داریم که افراد لذت بیشتری از بازی با دوستان ببرند و دیگر احساس آشفتگی که در Most Wanted دیدیم را نمی بیننند. AllDrive همزمان با این که اطلاعات بیشتری  یاد می گیریم، رشد خواهد کرد.

nfs rivals 1
خوب چیز اصلی که از ساختن Need For Speed: Rivals یاد گرفتی چی بود؟

سوالتون شبیه سوال هایی هستند که بعد از مرگ از آدم می پرسند است.

تقریبا آره.منظورم اینه که هنوز ساخت بازی ادامه دارد ؟

بله،درسته هنوز ساخت بازی ادامه دارد.

بگذارید سوالم را جور دیگری مطرح کنم .بهترین قسمت ساخت این عنوان، چه چیزی داشت که بیشتر از همه مورد شگفتی شما واقع شد؟ از لحاظ طراحی گرفته تا فنی.

ما چالش های بی وقفه ای داشتیم. هم از نظر طراحی عنوان و هم از نظر ساختار. البته زمانی بود که تیم سازنده هم ساخت بازی را برعهده داشت و هم ساخت یک انجین. اصلا کار آسانی نبود. ولی می دانی، فکر می کنم چیزی که ساختیم استوار است و جلسه های متعددی بعد از ship(کامل کردن) بازی برگزار خواهد شد درباره تفاوت های این عنوان با عناوین قبلی و اینکه چه چیزهایی پیشرفته شده است. بزرگترین درس، حقیقتا این است که شما نیاز به یک فرد درست در یک موقعیت درست دارید.

حدس میزنم که این کار یک قسمت طبیعی از ساخت یک استدیو باشد!

بله همینطور است. من قبلا هیچوقت این کارها را نکردم! زمانی می رسد که شما به تیم خود که در یک اتاق با شما جمع شده اند می گویید که “خب ما به E3 خواهیم رفت و من این بازی و این بازی و آن بازی را برای این نمایشگاه می خواهم! و اگر احساس کردید که تیم شما شبانه روز بر روی آن بازی ها کار می کنند، آن وقت است که یک استدیو خوب دارید و قدرت مدیریت و رهبری شما بالارفته است!

nfs rivals 3
در میان سختی های مدیریت یک استدیو، آیا ساختن Rivals برای نسل بعد سخت بوده است؟

خیر. یاد زمانی می افتم که ( در نسل حاضر) به سراغ  پلتفرم Xbox 360 و PS3 رفتیم! خب این پلتفرم ها همانطور که مطمئنا خبر دارید، کمی خاص بودند. ولی ایندفعه این دو پلتفرم (PS4 و Xbox One) زیاد تفاوتی ندارند! چه از لحاظ ساختار سخت افزاری و چه از لحاظ موقعیت شرکت های سازنده آن ها. و اگر این سوالتان درباره موتور فراست بایت3 هست، باید بگویم که این موتور اولیه بازی بوده و بسیار مقیاس پذیر می باشد! هرچند که یک موتور برای بازی های ریسینگ نبود ولی موتوری بود که تمام پلتفرم ها را پشتیبانی می کرد و برای شروع خوب بود!
پس اگر از من شنیدید که گفتم که ما یک موتور ساختیم ، کمی اغراق کردیم! زیرا موتور ما یک موتور جدید نیست! ما فقط یک لایه از عناصر بازی Racing به فراست بایت 3 افزودیم. این کارمان به سختی ساخت یک موتور نیست ولی به نفع Need For Speed و صد البته Battlefield برای آغاز نسل بعد بوده است.

گزارشات زیادی در این زمینه که آیا فراست بایت 3 بر روی Wii U کار می کند یا نه آمده است، آیا بازی شما برای Wii U می آید؟

خیر، Rivals برای Wii U عرضه نمی شود!

اما خود موتور چطور؟ بر روی Wii U کار می کند؟

من اطلاعی ندارم! از دیدگاه EA ، ما بر روی کنسول ها و پلتفرم هایی برنامه ریزی می کنیم که قدرت بازگشت سرمایه را داشته باشند و از لحاظ بازی سازی آسان هستند و چه پلتفرم هایی طرفداران بازی را برای آن ها می خواهند و در زمینه Rivals آنطوری که من می دانم بازی برای Wii U منتشر نخواهد شد!

این بازی در روز 28 آبان ماه برای کنسول های نسل حاضر و PC در دسترس خواهد بود و نسخه PS4 بازی در روز 24 آبان ماه و نسخه XBOX ONE بازی در روز جمعه اول آذر ماه منتشر خواهد شد.

پرسش و پاسخ در مورد بازی Need For Speed Rivals
3 (60%) 1 vote[s]

۱۴۶ نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید
 • سلام کسی میدونه چطوری زبان نید فور اسپید ریواسو انگلیسی کنم …چون مال من روسیه

 • amir:
  سلام خسته نباشید

  شما بلدید تو pay back دسته یا کیبورد رو جوری تنظیم کنیم که مثلا اگ دکمه x زدی دنده ۱ بشه
  دکمه y زده دنده ۲ بشه
  دکمه l زدی دنده ۳ بشه
  و…
  مثل یوروتراک ۲ که اینطور میشه
  هم میتونی ی دکمه بزنی دنده بره جلو هم یه دکمه بزنی دنده بیاد پایین
  یاهم
  دکمه x بزنی دنده ۱ بشه
  دکمه y بزنی دنده ۲ شه

 • سلام.
  من میخوام با کیبورد لپ تاپ گیم این بازی رو انجام بدم اما کیبورد دکمه page up و page down رو نداره چیکار کنم یعنی داره اما ترکیبیه
  لطفا راهنماییم کنید

 • سلام
  من تو بازی نیدفوراسپید پی بک به یه مشکل خوردم
  من ماشین این شخصیت سفید پوست و فروختم
  حالا که هر چی واسه این سفید پوسته ماشین میخرم ، این سیاه پوسته میشینه پشت فرمون
  الان من چندتا ماشین دارم که همش واسه این سیاه پوستس
  چطوری میشه یکی از این ماشینارو بدم به سفید پوسته یا واسه سفید پوسته ماشین بخرم؟
  لطفا کمک کنید

 • سلام دوستان کدوم NFS که می شد نقش پلیس داشت اون بازی عالی بود ولی الان یادم نمیاد اسمش چی بود گیم پلی و گرافیکش خیلی باحال بود اگه کسی میدونه بگه لطفا که این most wanted 2 همونه یا خیر ممنون Question Question Question

 • سلام خسته نباشید

  لطفا جواب من رو بدید
  اول بازی بلد نیستم باید کدوم دکمه رو بزنم که ادامه بازی بده همونجا که تازه ماشین پلیس رو بهت میدن و یادن میدن چطوره از نقشه استفاده کنی میگه page up هر دکمه ای زدم نیومد لطفا جواب بدید

  • منم همین مشکلو دارم میرم تویه بازی اولش که اون ماشی پلیس مرسدس بنز لعنطی یه تصویر میاد بعد برای رفتن به ادامه ی بازی باید دکمه ی pgup upرو بزنی ولی من همه دکمه هارو امتحان کردم ولی هیچی نشد لامصب موندم چیکار کنم . لطفا سریع پاسخ بدید. Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question

 • سلام من یه سوال دارم،میشه با فرمون need for speed rivals رو بازی کرد؟اگه میشه لطفا بگید چطور میتونم تنظیماتش رو درست کنم؟لطفا اگه کسی میدونه جواب بده ممنون

 • سلام علیکم خدمت اقا میثم.
  من بعد از یه مدتی بازی کردن الان که میخوام بازی کنم ارور میده و باز نمیکنه اصلا بازی رو.چند تا کرک هم دانلود کردم ولی هیچکدوم فایده نداشتن و الان دیگه ارور هم نمیده. و بازی رو هم باز نمیکنه.اگه میشه یه کرک reloaded سالم توی سایتتون بذارید برای ما که این مشکل رو داریم.متشکرم. یا حق

 • سلام turbo slam توی بازی که پیغام میده یعنی چی اصلا چجوری باید از turboاستفاده کرد ممنون میشم که جواب بدین

 • سلام من نید فور اسپید رایولز روی ایکس باکس تا تهش رفتم همه ی ماشین ها بازه به جز ماشین آخری که مازاراتی هست اون رو چه جوری باید باز کنم؟

 • ببخشید چجوری میشه مرحله اول head to head رو رد کرد هرکاری میکنم نمیشه لطفا راهنمایی کنید

  • اگه تنظیمات کیبورد رو تغییر نداده باشین با دکمه Enter میتونید head to head بگیرید با یه ماشین و مرحله رو رد کنید

  • باید بری نزدیک ماشینای مسابقه که تو جادن بعد L1رو بزنی تا با هم مسابقه بدن

 • من وقتی تو بازی می خوام ماشین ۲ رو بگیرم می گه مکان را انتخاب کنید من هر دکمه ای رو که می زنم فایده نداره نمی دونمچرا لطفا کمکم کنید

 • سلام من وقتی وارد بازی شدم همون اول یه کادری میاد که میگه page up ولی هرچی میزنم نمیره
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 • یه سوال داشتم اول بازی که شروع میشه یه پنجره باز میکنه و پایینش مینویسه pgup را بزن. این pgup چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • سللام دوستان یه سوالی داشتم تو بازی need For Speed Rivals مینویسه hit cops2 times with the stun mine چیکار باید بکنم ممنون میشم راهنماییم کنیین تشکر

  • سلام داداش ببین توی تکنولوژی ها برو ببین ی چیزی هست به اسم مین اونو بخر بعد برو تو مسابقه یه پلیسو پیدا کن جوری برو که اون دقیقا بیوفته پشت سرت هروقت افتاد پشت سرت یکی از اون مین هارو بنداز پلیس هم میزنه روش این کارو دو بار انجام بده تمام میشه

 • باسلام.من این بازیو روی لپ تاب نصب کردم ولی میخام با دسته بازی کنم ولی نمیشود.چکار باید بکنم.باتشکر

 • من نمیدونم که این پلیس چه جوری شوک میزنه هر دکمه ای که میزنم همچین کاری نمیکنه الان گیرکردم هرکی میدونه لطفا راهنمایی کنه Cry Cry Cry Cry

  • اول باید امتیاز لازم برای شوک گرفته شود بعد تو منوی تنظیمات شوک رو انتخاب کنی

  • عزیزم تو اول برو تو تنظیمات کیبرد ۲ تا عملکرد هس که رو دکمه ای تنظیم نیست یکی از اونارو رو دکمهی ۱ و اونیکی رو بزار رو دکمیه ی ۲ مشگلت حل میشه

 • باسلام
  لطفا به سوال من پاسخ دهید
  ۱-باکدام دکمه می توان هوای بازی را تغییر داد؟ Smug Smug Smug Smug

 • سلام معنی zero hour تو پلیسیش چیه ؟باید چیکار کنم ؟ تو اینترنتم میزنم چرتو پرت میاره!تورو خدا کمکم کنید دارم دیوانه میشم

 • سلام دوستان
  من همین امروز قفل تعداد زیادی از ماشینهای نید فور اسپید ریوالز رو در کمال ناباوری شکستم به راحتی البته خودم هم از یه سایتی این مطلب رو یاد گرفتم ولی نه به صورت کامل ولی خودم تکمیلش کردم
  کسی خواست میتونم راهنماییش کنم

 • برای آزاد کردن ماشین ها باید به لیستی که در سمت راست میاد توجه و به آن عمل کنیم اگه هم معنی هاشو نمیدونید اون عبارتو تو اینترنت سرچ کن تا بفهمی

 • سلام خسته نباشید من بازی رو نصب کردم داخل بازی میرم ولی داخل بازی تیک داره نمیشه درست بازی کردتوروخدا کمکم کنید درستش کنم به ایمیلم بفرستین ممنون.
  mrkh536073@gmail.com

 • با سلام
  در هنگام شروع بازی گزینه بک اپ میده، روی یک تصویر کوچکتر شبیه به تبلت که روی بازی زاهر میشه، این رو چطور میتونم ازبین ببرم ؟
  مرسی

 • with pursuit tech چیه من خودم رشته زبانم همه رو اجرا کردم اما نمیشه ؟

  get slams همینجور؟؟؟؟؟/؟//////؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Thinking

  • نحوه رد کردن مرحله time trane چیه. اخه مرحله اش یه جوریه که باید تو تایم مورد نظر تمومش کنی ولی نمیدونم چرا هر چقدر تلاش میکنم نمیتونم

  • این مرحله تکنولوژی پیگیری . که باید از منو برنامه بگیریش در حین مسابقه که میدی پلیس میاد دنبالت ازش استفاده کنی

  • سلام.شما بعد از این که برخی مراحل گفته شده رو انجام دادین باید به نزدیک ترین comand post یعنی یکی از پایگاه های پلیس بری.اون جا که رفتی کل امتیازات و پولی که کسب کردی رو محاسبه می کنه.بعد از command post بیا بیرون خودش سیو میشه. Yes Yes

 • با عرض سلام و خسته نباشید .
  من یه سوالی داشتم درباره ورود به داخل ماشین بازم تاکید میکنم داخل ماشین ؟تا بتونم اجزای داخلی اون رو ببنیم اما نمیتونم واردد بشم و همه ی دکمه هارو امتحان کردم نتونستم اگه میشه لطفا کمکم کنید Question Cry Cry

 • با سلام, من بازی را نصب کردم و وارد شدم ولی کیفیت و سرعت بازی چندان بالا نیست. می خواستم دلیلش رو بدونم.
  با تشکر.

 • من نمیدونم مرحله مسابقه ضربه با تکنولوژی پیگیری رو چطوری پاس کنم

 • با سلام {لطفا جواب بدید} چطوری می شه انلاین بازیش کرد ؟؟؟؟؟ Cry Rolls Eyes

 • سلام من بازی رو با موفقیت ریختم ولی موقعی که بازی رو باز کردم بازی بعد از یه مدتی کند میشه بعد صدا قطع و وصل میشه من با ویندوز هشت ۳۲ بیت بازی رو ریختم لطفا کمکم کنید سریع لطفا باتشکر از سایت خوبتون

 • سلام من دوتا سوال دارم یکی اینکه چجوری باید ماشین های بعد استون مارتین و باز کرد و یکی دیگه هم اینکه با پلیس چجوری میشه شوک وارد کرد هرکی میدونه یا تو اینجا یا به جیمیلم بگهmahyar13781077@gmail.com

  • من هم مشکل قفل کردن شوک رودارم نمیدونم چطوراین کارراانجام بدم بخصوص سیگنال جامپmajidronagh@yahoo.comممنون میشم کمکم کنید

 • سلام دوستان من این nfs rivals رو نصب کردم افت فریم داشت درست کردم ولی حالا هروقت از بغل به ماشین ها ضربه میزنم ماشین پرت میشه اون طرفااااااا بعدم که دوباره بازی لود میشه ماشین انگار تو زمین گیر کرده و و فقط در جا میزنه و بعضی مواقع هم قفل میکنه
  لطفا اگه راهکاری هست بگید ممنون

 • سلام به همه دوستان
  درخواست راهنمایی داشتم ؛
  در مورد کارهایی که باید انجام داد تا خودرو های جدید Unlock بشن .
  مثلا hit a racer with pursuit tech یا چه عملی باید انجام داد ؟get 3 slams while using turbo

 • سلام دوستان
  من یک مشکل اساسی با این بازی دارم که تا الان هیچ راه حلی براش پیدا نکردم.
  به نظر من یک عیب بزرگی که این بازی داره اینه که Map ، ثابت نیست و همش میچرخه.
  روی نقشه، سر ماشین رو به بالا ثابته و نقشه میچرخه. این به نظر من خیلی بده بخاطر اینکه اصلا نمیشه مسیرها و جهت ها و مکانهای مختلف شهر رو یاد گرفت.
  اگه نقشه ثابت باشه و ماشین روی نقشه حرکت کنه، با کمی گشت و گذار در خیابونا میشه مسیرها رو یاد گرفت.
  نمیدونم منظورمو تونستم برسونم یا نه؟؟؟
  مثلا من از میدان شهید صدوقی میخام برم خیابون آزادی … اگه نقشه ثابت باشه میتونم یاد بگیرم. جهتهای شمال و جنوب رو میشه تشخیص داد و مسیر رو پیدا کرد. ولی اینجوری که نقشه میچرخه اصلا نمیتونم یاد بگیرم. نمیدونم این فقط مشکل منه یا بقیه دوستان هم با من موافق هستند.
  در ورژنهای قبلی امکان تنظیم نقشه به حالت ثابت یا گردان بود ولی در این ورژن پیداش نکردم.
  دوستان کسی راه حلی برای این موضوع داره ؟؟؟

  • سلام
   دقیقا با همون جمله اول منظورت رسوندی شما دوست عزیز.
   دقیقا همینجوری شده.
   تو تمام بازیها ماشینی الان اینجوری شده. نشه میچرخه و ماشین رو به بالاست.
   برای این اینجوری شده که شما همیشه ماشینت رو رو به بالا تو بازی میبینی و سازنده ها هم تصمیم گرفتن توی نقشه هم مثلث ماشین رو به بالا باشه و وقتی تو یه پیچ میچرخی به محض تموم شدن پیچ نقشه بچرخه و رو به بالا بشه .
   این مورد تقریبا توی همه بازی ها داره اینجوری میشه.
   بعضیا باهاش راحتن و بعضیا نه.
   شاید تو آپشنهای بازی گزینه ای برای تغییر باشه ولی من تو درایو کلاب و نید فور اسپید ندیدم.

  • حرفت اصلا درست نیست. من تمام نقشه ی این بازیو حفظم. حد اقل ۳ بار کل این بازیو تمومش کردم. دیگه حتی به نقشه هم نگاه نمیکنم. نمیشه که با یبار بازی کل نقشه رو یاد گرفت پسرجان….
   خوبه قبل از هر حرفی که میخوایم بزنیم. یکم فکر کنیم………

 • سلام من بازی رو نصب کردم اول افت فریم داشت بعداز کلی گشتن تو اینترنت یه راه حلی پیدا کردم ولی حالا گزینه یpage upفعال نمیشه.خواهشا کمک کنید.

 • سلام میشه کمکم کنین و بگین این پیغام تو بازی ریوالز یعنی چی get 3 slams while using Turbo ممنون میشم چون نمیتونم ماشین آزاد کنم

 • من همه ی مرحله ها رو رد کردم دیگه مرحله نمونده و نمیتونم ماشین ازاد کنم
  چیکارکنم بخدا حوصلم له شد داغون شد
  هااااا آقو یکی جواب بده

 • من پدرم در اومد

  کل اینترنت رو گشتم برا این مشکل افت فریم
  یه راه حل هایی بود البته ، ولی تصادف که کنی ماشین میره هوا نمیدونی تا کجا میره |:

  اساتید محترم شما یه چاره ای بیاندیشید پلیز In Love

 • سلام
  من خیلی وقت پیش یه بازی ماشین سواری کردم که خیلی جالب بود .ولی هر کاری میکنم اسمش رو یادم نمیاد که دوباره برم پیداش کنم و بازی کنم .یه خلاصه ای از بازی رو میگم اگه کسی اسم بازی رو میدونه کمکم کنه .این بازی ماشین سواری به صورت مرحله ای بود و مرحله اولش یه هواپیما از بالا یه موشک پرت میکرد باید با سرعت بالا از موشک فررار میکردی بین را باید از موانع مثل تنه درخت میپریدی یا یه جای دیگه باید ماشین رو کج میکردی و از لای دیوار با ماشین عبور میکردی ….
  مرسی از کمکتون Kissed Kissed

 • سلام من این بازی را در ps4 دارم اما میخوام ۲ نفره(آنلاین نه! با ۲ دسته ) بازی کنم . نمیدونم کجا میتونم این کار رو بکنم
  توی قسمت MULTIPLAYER میگوید باید در psn وارد شوم! درحالی که من نمیخوام آنلاین بازی کنم فقط میخواهم با ۲ دسته با دوستم بازی کنم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

 • آقا این بازی فوق العاده است!اگه سیستمتون میکشه حتما بازی کنید این ورژن رو!معرکست!!!
  راستی کسی نمیدونه چه طور میشه ریوالز ر آنلاین بازی کرد؟اکانت EA دارم…
  خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید

 • سلام … دوستان من یه مشکل بدی دارم با این بازی … دسته رو کامل میشناسونم…اما جهت ها (چپ و راست) و وقتی میزنم دوربین هم باهاش میچرخه … با xpadder کار میکنم … دسته هم دسته ps1 هست که با رابط وصل میکنم…تو هیچ بازی این مشکل رو نداشتم …هات پرسوییت رو هم راحت بازی کردم بدون مشکل. خیلی خوب دسته رو شناسایی میکنه ولی مشکلم فقط با جهت های چپ و راسته که لعنتی هم زمان با چرخش فرمون، دوربین هم باهاش میچرخه…خواهش میکنم راهنمایی کنید

 • سلام ..من گرافیک ام ۲g رم ام ۸گیگ cpu amd 2.7 3.4m ghz

  بازی با رزولیشن خیلی پایین اجرا میشه…قطعاتم پایینه یا نه…..اگه ایمیل کنید واقعا ممنون میشم

  • بعد از جمع کردن مقداری پول، قبل از اینکه پلیس دستگیرت کنه باید خودتو به Hideout یا مخفیگاه هایی که توی نقشه هست برسونی و وقتی نزدیکشون شدی Backspace رو بزنی تا برگردی به داخل گاراژ! اونوقت سیو میشه.

 • سلام دوستان من یه مشکلی برای شروع بازی دارم اونم اینه که بعد از نشون دادن دمو بازی وقتی میخوام کنترل ماشین رو به دست بگیرم یه کادر باز میشه و دو تا گزینه میاد به این شکل page up و START RACE من تمام دکمه های کیبورد رو زدم اما هیچ اتفاقی نمیوفته اگه کسی میدونه لطفا کمکم کنه با تشکر
  Frown Frown Frown Frown

 • salam man vaghti bazio nasb kardam in eror ro dad midonin moshkel az kojas? age begid mamnon misham
  create process faild code5
  access is denied Question Question Question Question Question Question

 • سلام من تمام مسابقات رو بردم (gold)هم پلیسی و هم معمولی ولی نه ماشین جدیدی میده نه مسابقه جدید لطفا منو راهنمایی کنید Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown Big Frown

  • توی گاراژ برو رو CHANGE SPEEDLIST کی از اون سه مرحله رو به دلخواه انتخاب کن بعد کارهایی که نو اون کادر ها هست توی بازی انجام بده بعد برگرد تو گاراژ

 • بابا اعصابم داغون شد یه کم بازی میکنی میاد بیرون .میگه close the program . تورو خدا کمکم کنید.تشکر Cry

 • سلام من که با یه گرافیک ati6950 xfx1g با روزلیشن ۱۶۰۰*۹۰۰ مثل ماست با ۴۰اف پی اس اجراش کردم . مثل گرید نیست اما خیلی خوبه گرافیک هم خوبه نه عالی! تا عالی هنوز مونده !!! Sleepy

 • سلام من لپ تاب دارم و بازی need for speed rivalsروی اون نصب کردم گرافیکم ۲ هستش.اما بازی گیرمیکنه باید چی کارکنم ؟با دسته بازی میشه؟ممنون میشم جوابم رو بدین

  • مال منم همین مشکل رو داشت، کارت گرافیکت رو آپدیت کن + نسخه ۱.۳ rivals رو هم برو دانلود کن (باید روش بریزی، چیزی حدودی ۷۰ مگه). مشکلت حل میشه.

 • در جواب دوستمون جناب BuBo باید بگم که اگر مایل به تجربه ی رانندگی واقعی هستید میتونید از رانندگی توی پیست کارتینگ نهایت لذت رو ببرید یا عضو تیم رالی بشید بازی توی دنیای مجازی درسته که باید به واقعیت نزدیک باشه اما اگه کاملا هم واقعی بشه قابل تحمل نیست و خسته کننده میشه . یه گیمر توی بازی ترجیح میده کارایی رو که توی واقعیت نمیتونه انجام بده رو بازی کنه need for speed هم تمرکزش رو روی همین مسئله یعنی افزایش سرعت هیجان و امکانات گذاشته .
  اما بعضی شکست ها و مشکلات need for speed رو هم قبول دارم . مثلا در The Run به جای توجه به گیم پلی بازی همه ی توجه رو روی گرافیک و movie های بازی کرده بودند . ۲۰۱۲ Most Wanted اون طوری که ازش انتظار میرفت مثل ۲۰۰۵ Most Wanted صدا نکرد . need for speed Hot Pursuit هم با اینکه گیم پلی محشر و گرافیک روانی داشت اما چون نمیشد ماشین ها رو tuning کنیم یا از free room با پلیش های سمجش لذت ببریم .
  در عین حال Criterion این بار پیش دستی کرده چون بعد از Most wanted 2012 که پارسال منتشر شد این بار نوبت Black Box بود که خودی نشون بده و شکست Run رو جبران کنه اما حتما Criterion چیزه بهتری توی چنته داره که Black Box ساکت مونده !
  امیدوارم با آشتی Ferrari با Need For Speed بعد از حدود یک دهه و همکاری استودیو های Ghost و Frostbite 3 کمپانی EA و Need For Speed باز بتونن خودی نشون بدن و طرفدار های خودشونو به پای کنسول ها و PC ها بکشونن !
  Wink

 • از زمانی چشمم به چشم Grid افتاد فهمیدم Racing فقط گاز دادن نیست، NFS منو خسته کرد از بس گاز دادم، وقتی دستی کشیدن و ترمز گرفتن اونقدر برات مهم نیست، وقتی فاصله ت از رقیبت زیاده یه نگاه تو map میندازی میبینی انگار حریفت ماشینش رو بسه به جت بعد از چند ثانیه پشتته ولی از اون به بعد عادی حرکت میکنه وقتی ماشین های دیگه که با cpu کنترل میشن فقط هوشمند هستند و مثل انسان جای خطایی براشون تایین نشده.
  خودشون هم به شدت متوجه خوبی Grid شدن که shift رو دادن ولی از اون به بعد فقط شاهد جون کندن EA برای نگه داشتن NFS بودن، اون ورژن قبلی بود که وقتی از مکان اوراقی ماشینها فرار کردم تو NFS گفتن بیا باز پولمو ریختم دور.

  شما وقتی Grid یا حتی Dirt بازی میکنید دنیای واقعی جلوتونه، Dynamic واقعی، هوش واقعی نه هوش فقط هوشمند و کاملا برنامه ریزی شده و بدون هیچ randomize ـی بین هوشیاری و خطا.

  انشا الله تو این ورژن تنها دقدقه من unlock شدن ماشین ها نباشه بجای پشت سر گذاشتن حریف، مشکل NFS داستان نیست، دنیای تغریبا غیر طبیعی تو هوش و Dynamic نصبت به Grid هست که هنوز تو NFS ندیدم.

  یا حق

 • واقعا خیلی ناراحت کننده اس که گیم ایمگ دیگه اون گیم ایمگ سابق نیست weep

  دیگه از اون نقد های ویدیویی و فوق العاده قوی

  از اون اولین نگاه های بسیار مفید

  از اون مقایسه های جذاب

  گیم سوخته

  و
  و
  و

  دیگه خبری نیست Cry
  نمیدونم ما کاربرا مقصریم یا مشکل جای دیگه اس ولی بازم ممنون داش میثم که حداقل روزی چند تا خبر میذاری که سایت نمیره IDK Struggle