اخبار بازی

احتمال عرضه نسخه‌های کلاسیک Halo برای PC وجود دارد

احتمال عرضه نسخه‌های کلاسیک Halo برای PC وجود دارد

وی جی مگ: به نظر می‌رسد احتمال عرضه نسخه‌های کلاسیک Halo برای PC وجود دارد. شرکت مایکروسافت در چند سال گذشته به لطف قابلیت  که بازی‌های XBOX را روی Windows 10 در PC نیز در دسترس قرار می‌دهد عناوین مختلف خود را به پلتفرم PC منتقل کرده است. اما یکی از مهم‌ترین درخواست‌هایی که همواره کاربران Windows 10 از مایکروسافت داشته‌اند عرضه عناوین کلاسیک Halo برای PC بوده است.

اگرچه نسخه‌هایی چون Halo Ws 2 و Halo‘s Forge پیش این برای رایانه‌های شخصی منتشر شدند اما بخش عمده‌ای از عناوین این فرنچایز محبوب هنوز به PC راه نیافته‌اند. به گزارش وی جی مگ، تلاش‌هایی نیز توسط طراح مادی به نام ElDewrito صورت گرفت تا تجربه نسخه‌های کلاسیک Halo روی پلتفرم ذکر شده مهیا شود اما این پروژه توسط مایکروسافت متوقف شد. در بیانیه‌ای که مایکروسافت منتشر کرد که بعدا توسط رییس XBOX یعنی فیل اسپنسر نیز تکرار شد توضیح داده شد «با نگاه به چشم‌اندازهای آینده ما اشتیاق زیادی داریم تا بتوانیم با کمک تیم ElDewrito و دیگر طراح‌های ماد، تجربه نسخه‌های کلاسیک Halo را روی PC عملی کنیم.»

اگرچه در حال حاضر این بیانیه بسیار مختصر به شمار می‌رود اما به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد در اولین تلاش خود Halo: The Master Chief Collection را برای PC عرضه کند. باید منتظر خبرهای تکمیلی در این رابطه در 2018 بود.

منبع: Gamingbolt.com