اخبار بازی بازی ایرانی

بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی

بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی

جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران با رقابت بازیکنان در رشته FIFA 2019 در تهران آغاز شده است. جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی، به عنوان بزرگ‌ترین مسابقات بازی‌های ویدیویی ایران در سالن مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان آغاز شد. این رویداد با حضور هزاران نفر از بانوان و آقایان علاقه‌مند به بازی‌های ویدیویی از سراسر کشور برپا شده و تا هشتم شهریور ماه ادامه دارد.
پیش از این، دور مقدماتی این رقابت‌ها در 9 شهر بزرگ کشورمان شامل اهواز، شیراز، یزد، زاهدان، قم، مشهد، اصفهان، بوشهر و تبریز آغاز شده و نفرات برگزیده به فینال مسابقات در تهران راه پیدا می‌کنند.
این رقابت‌ها در رشته‌های FIFA19، PES19، CS:GO، DOTA2، Clash Royale، پسرخوانده، Quiz of Kings و مغزینه برگزار شده و قهرمانان هر رشته جوایز نفیسی دریافت می‌کنند. همچنین قهرمان رشته DOTA2 قرار است به عنوان نماینده ایران به مسابقات جهانی اعزام شود.
امکان حضور بازیکنان، خانواده‌ها و علاقه‌مندان برای تماشای مسابقات در سالن مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان فراهم است. همچنین علاقه‌مندی که امکان حضور فیزیکی در محل مسابقات را ندارند، از طریق صفحه رسمی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در آپارات به آدرس aparat.com/ircg روزانه به طور مستقیم پخش خواهد شد. اطلاعات بیشتر در سایت رسمی جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران به نشانی irangamecup.com در دسترس است.

در همین حال دیروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی بازدید کرد. اتصال حلقه مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان بازی‌های ویدیویی در دستور کار قرار دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز شنبه 2 شهریور ماه، به بازدید از جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران پرداخت و با بازی‌سازان و بازیکنان حاضر در این رویداد دیدار و گفت‌وگو کرد.
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران در جمع خبرنگاران گفت: جمعیت قابل توجهی در کشور به انجام بازی‌های ویدیویی می‌پردازند و براساس طرح آمارگیری سال 96، در ایران بیش از 28 میلیون بازیکن داریم که در هفته حداقل دو ساعت به بازی می‌پردازند.
وی ادامه داد: جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران، مصرف کنندگان حوزه بازی را مورد توجه قرار داده و کمک می‌کند تا این گروه با هم ارتباط بهتری پیدا کنند. چنین رویدادی، ظرفیت‌های فراوانی دارد و رقابت سالمی را در میان بازیکنان ایجاد می‌کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که این رویداد هر سال از نظر شرایط رقابتی و گستره جغرافیایی وضعیت بهتری پیدا می‌کند، گفت: امسال به غیر از برگزاری جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی در تهران، دور مقدماتی این رویداد در 9 استان کشور برگزار شد که اتفاق مثبتی در این حوزه محسوب می‌شود و نشان می‌دهد به عنوان رویدادی قابل توجه، در میان نوجوانان، جوانان و حتی میان‌سالان مطرح است.
صالحی با تاکید بر این که حلقه مصرف کنندگان باید هرچه بیشتر به حلقه تولید کنندگان بازی‌های ویدیویی متصل شوند گفت: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در کنار جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران که حلقه مصرف کنندگان را هدف قرار داده است، برنامه‌هایی در حوزه تولید بازی تعریف کرده است تا این دو حلقه بیش از پیش به هم نزدیک شوند.
لازم به ذکر است جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران از روز شنبه 2 شهریور الی جمعه 8 شهریور در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود و بازدید برای علاقه‌مندان آزاد است.

میثم قربانی

میثم قربانی

مدیر سایت

2 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

دو × 1 =

 • 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  این نظر منو شاید تایید نکنین

  ولی جدی اینا چی می فهمن از بازی های ویدیویی؟

  مگه ارزشی داره براشون

  شما بازی ساز باش
  مگه میتونی چیزی غیر از چیزی اینا میخوان رو بسازی؟😂

  بیخیال…