اخبار بازی

بازی Death Stranding دیگر در انحصار PS4 نیست

بازی Death Stranding دیگر در انحصار PS4 نیست
بازی Death Stranding دیگر در انحصار PS4 نیست و Sony این بازی را از لیست بازی های اختصاصی PS4 حذف کرد و البته طرفداران سرسخت PS4 و این بازی را ناراحت.

وی جی مگ: بازی آخر هیدئو کوجیما که به گفته خودش بازی یک ژانر جدید را به دنیای گیم معفی میکند یعنی بازی Death Stranding دیگر در لیست بازی اختصاصی کنسول سونی یعنی PS4 نیست. این خبر قبلا به بیرون درز پیدا کرده بود توسط گروهی که تاریخ عرضه بازی را هم به درستی اعلام کرده بودند.

با اینکه Sony تمام خرج ساخت این بازی را داده و علی رغم اینکه بازی با موتور Decima  که متعلق به خود سونی و Guerrilla ست باز هم توافقات ساخت بازی در مورد اختصاصی بودن آن روی کنسولهاست و این بازی برای PC هم عرضه می شود. بسیاری از نکات این توافق که در دسامبر 2015 انجام گرفته قبلا توسط Pad Poet مدیر انجمن Playstation منتشر شده که به به صورت مرموزی پست ایشان پاک شده است ولی خوب ورژن آرشیو شده این نوشته هنوز موجود است و در اینجا می توانید آن را مشاهده کنید.

در این پست بارها مشاهده میکنید که در جوابها console exclusive نوشته شده ولی یک جواب واضح نیز در مورد نسخه PC دیده می شود:

سوال: چه پلتفرمهای در کنار PS4 این بازی را میزبانی می کنن؟ جواب: قراره این بازی بعد از عرضه روی PS4 برای PC هم عرضه بشه.

سوال: این اختصاصی بودن برای چه مدتیه؟ جواب: نمیتونیم اطلاعات بیشتری بدیم.

سوال:آیا بازی کوجیما و بازی های بعدیش اختصاصی کنسولهای Sony نخواهند بود؟ جواب: ما توافق نامه ای که با کوجیما در مورد این بازی داشتیم رو اعلام کردیم ولی برای بازی های بعدیش نمیتونیم نظری بدیم.

به هر حال این سوال و پاسخ در سال 2015 طرح شده و چیزی که مشخص است اینکه تغییراتی در متن این سوال و پاسخ و یا حتی توافقات بین Kojima و Sony ایجاد نشده. این مساله که بازی در انحصار PS4 نیست بسیاری از فنهای دو آتشه را نا امید و عصبانی کرده. PS4 تنها پلتفرمی بوده که از سال 2015 در مورد این بازی از آن صحبت شده و به یاد بیاورید زمانی که Andy House رئیس سابق سونی روی یک مبل همراه با کوجیما نشسته بود و از اینکه یکی از بهترین IPهای دنیای گیم را به صورت اختصاصی مال خود کرده است، به زحمت لبخندش را کنترل میکرد.

از 2015 به بعد این عنوان در کنار بازی بزرگ سونی یعنی The Last of Us 2 و Ghosts of Tsushima همیشه به عنوان یک بازی اختصاصی برای PS4 معرفی شده ولی واقعیت این است که هیچ وقت اینگونه نبوده و از همان ابتدا نیز این بازی قرار بوده برای PC نیز عرضه شود. و کار سونی و لاپوشانی این کمپانی برای لیست کردن و بزرگ کردن این بازی به عنوان یک IP کاملا و 100 درصد اختصاصی شاید باعث شود این کمپانی بهای سنگینی را بپردازد. شاید پول ارزشش را داشته باشد! شاید!

نظر شما چیست؟ آیا از این بازی و اختصاصی نبودن آن ناامید شدید؟

تحریریه وی جی مگ

تحریریه وی جی مگ

10 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

4 × پنج =

 • دلم خنک شد بعد از رد دد و نژاد پرستی گیمینگ راکستار خیلی خبر خوبی بود چرا همه دارن پی سی گیمرارو خرد می کنن مگه چه هیزم تری بهشون فروختیم به نظرم داستان بازی های انحصاری یک شکست بزرگ و همچنین یک توهین بزرگ بود

 • با احترام به همه دوستداران این بازی و پلی4
  واالا از این بازی چیزی جز شبیه ساز کولبری ندیدیم.هیچی از بازی نشون داده شده و تریلرهاشم چنگی به دل نمیزد.همه چیز که داستان نیست که ملت رو گذاشته سرکار اقای کوجیما.این سروصدا هم یکی دوماه قبل از عرضه به خاطر همین چیزاست.چرا انقدر به صرفدارای این بازی برخورده نمیدونم.بازی قرره برای pc هم بیاد و ادمای بیشتری بازی کنن.اگر بازی خوب باشه که تعداد بیشتری حال میکنن.اگرم بد باشه تعداد بیشتری بدشون میاد.انقدر سروصدا نداره.هر جا یری دارن فحش میدن به سونی که آی چرا انحصاری نیست و این حرفا.بهتر که انحصاری نیست.گرچه انچنان چیزخاصی هم تا الان ندیدم از این بازی به جز داستان عجیب غریب و حس تعلیق مسخره یا که سر کارت میزاره.گیمپلی هیچی.

  • اینجوریام نیست. این نگاه شما کاملا مغرضانه است. نوع نمایش کوجیما از بازی هاش همیشه همینجوری بوده و نمایشهایی که از MGS هست رو کاملا می تونید به یاد بیارید.
   اینکه از این بازی چیز خاصی نشون ندادن دلیل بر بد بودنش یا خوب بودنش نیست. پس نمیشه به صراحت نظر داد. علاوه بر اون توی همین نمایشهای ساده چیزهایی نشون داده شده که بسیار جذاب و عالی بودن. اصلا و ابدا با نظر شما موافق نیستم با کمال احترام.
   ممنون از نظرت

  • داره. بازی فقط کنسول اختصاصیه. اصن این از دیروز سرو صدا کرده شدید. که چرا سونی از اول واضح نگفته و همه چیزا رو حذف کرده. حالا چرا الان صداش در اومده خدا میدونه

  • نه دیگه اینجوریام نیست.
   100درصد اختصاصی کنسولیه.
   ولی پروموشنی که سونی برای این بازی انجام داد به عنوان یه بازی 100 درصد اختصاصی عجیب بود. جالب اینکه این خبر از 2015 دفن شده و هوشمندانه سونی پیش رفته.