اخبار بازی

بازی Warner Bros با روح و روان گیمرها

بازی Warner Bros با روح و روان گیمرها

اصلی ترین سوالی که این روزها در مورد Mortal Kombat 11 پرسیده می شود اینست که: چه بلایی بر سر Sub-Zeroی دوست داشتنی خواهد آمد؟

وی جی مگ: احتمالا میدانید که ناشر بازی MK11 یعنی Warner Bros  ماه گذشته اعلام کرد که برای کاراکتر ساب زیرو که یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین کاراکترهای این بازیست، یک اسکین منتشر خواهد کرد و این کاراکتر به شکل Dimitri Vegas که یکی از DJهای معروف دنیاست در خواهد امد. این اسکین هفته آینده منتشر خواهد شد و حالا ویدئوهایی که از این اسکین منتشر شده شد.

بعد از نشر ویدئوها از این اسکین، سرو صدای بسیاری از گیمرها و طرفداران این بازی بلند شد و اعتراضات زیادی به این اسکین شد. البته نه پوشش و چهره خود Sub-Zero بلکه به صدا گذاری این کاراکتر توسط Dimitri Vegas. به زعم بسیاری از گیمرها و منتقدین شاید با یکی از بدترین صداگذاری های تاریخ ویدئو گیم روبرو باشیم. جایی که یک بلژیکی که صداگذار حرفه ای هم نیست سعی میکند با صدای خشن و با لحجه غلیظ آمریکایی-انگلیسی صحبت کند و خودتان حدس بزنید چه اتفاقی می افتد. همانند یک آلمانی که بخواهد فارسی صحبت کند آنهم با لحجه اصفهانی!!!

البته جامعه مورتال کامبت به شدت به این مساله واکنش نشان داده و به شرحه شرحه کردن این بازی و این حرکت پرداخته اند و با تیغ تیز انتقاد، حتی کلیت بازی را هم زیر سوال برده اند. قبلا نیز بسیاری از طرفداران و منتقدین از Ronda Rousey که در رشته MMA بسیار معروف است و صدای خود را به Sonia Blade قرض داده بود، انتقادات بسیاری کرده بودند و آن را یک کار ضعیف و بی کیفیت برای این بازی برشمرده اند. و حالا همان منتقدین میگویند که به Ronda Rousey یک معذرت خواهی بدهکارند. چون فهمیدند که از صدای وی بدتر نیز برای دیگر کاراکترها وجود دارد.

حالا باید منتظر بود تا ببینیم که وارنر بروز چه تصمیم خواهد گرفت. آیا این پایانی بر استفاده از ستاره ها برای Voice-Acting خواهد بود یا اینکه باید منتظر استفاده از صدای اسمیگل در ارباب حلقه ها برای شائوکان باشیم؟

تحریریه وی جی مگ

تحریریه وی جی مگ

6 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

2 × 4 =

 • ساب زیرو همینجوری از کمتن 9 به بعد طراحیش بد شده
  تو نسخه بد تر

  این که دیگه فاجعه ای در حد چرنوبیله

  کلا قصد دارن ساب زیرو رو نابود کنن
  نمیدونم چرا

 • دیگه کم کم دارن تو همه ی بازیا , شخصیتای ساخته شده جاشونو به بازیگرا یا افراد واقعی و سرشناس میدن, بد نیس ولی به شرط اینکه قهوشو در نیارن, جذابیت یه بازی به خلق کرکتره نه اینکه یه بابایی رو که تو فیلم و اینور اونور میبینیم بردارن بیارن, بازی مورتال کامبتم که کلا هیچوقت به کرکتراش وفادار نموند, تو هر نسخه باید شاهد چهره های جدید و یا صدا گذاری های جدید باشیم, انصافا مورتال کامبت ایکس هم از لحاظ صداگذاری و طراحی چهره کرکتر یه سر و گردن از تمام مورتال کامبتا بالاتره, تا میایم به یه چهره عادت کنیم تو نسخه بعدیش گند میزنن به ماجرا, اسکورپیون که شده جواد خیابانی خودمون, جکی بریگز که کلا ریبوت شده, شنگ سونگم که از رو ناچاری بازیگر فیلم 24 سال پیش مورتال کامبتو اوردن بنده خدارو تو بازی دیگه باید شلاقش میزدن تا صداش در بیاد, الانم دیدن تا بخوان شماره بعدی این بازیو بدن وقت زیاده , بیان با یه حرکت خیلی ناب باز چهره ریبوت کنن, چه مرضیه من موندم…

  • نمیدونم چه فکری میکنن. اینکه چهره قرض بگیرن خوبه. دقیقا درست میگی. ولی واقعا صداشون خیلی تاثیر گذاره. الان همین ساب زیرو انگار به زور داره حرف میزنه.
   بدجوری خراب میکنن کاراکترو.به خدا پس فردا اسکورپیون صدای خاله شادونه میده اینجوری که اینا پیش میرن.

   • ایول پروفایل جدید.
    خواهشا بعدها خواستید آیتم تصویری بسازید مثل همین دوتا ویدئو بذارید با همین پلیر پخش بشه، تو آپارات آپلود نکنید. یا حداقل با پلیر اون نذارید برای پخش.