اخبار بازی

نسل بعدی Xbox در هنگام عرضه تنها یک مدل خواهد داشت

نسل بعدی Xbox در هنگام عرضه تنها یک مدل خواهد داشت 1

وی جی مگ: ماه ها پیش شایعه ای از انتشار نسل بعدی Xbox یا همان Project Scarlett، در دو مدل مختلف در زمان عرضه، بر سر زبان ها افتاده بود. شایعات از این حکایت داشتند که این دو مدل با اسم رمز Anaconda و Lockhart درحال توسعه می باشند. حتی در E3 سال گذشته نیز، فیل اسپنسر از واژه ی “کنسول ها” برای صحبت هایش درمورد نسل بعدی Xbox استفاده کرد که همین موضوع باعث پررنگ تر شدن شایعات متعدد گردید.

اما طی صحبت جدیدی که Business Insider با فیل اسپنسر داشته است، او بالاخره در این مورد شفاف سازی کرد. به گفته اسپنسر، منظور او از واژه ی “کنسول ها”، مدل تماما دیجیتالی Xbox One S و Project Scarlett بوده است، نه دو مدل از پلتفرم نسل بعدی.

پارسال از واژه ی “کنسول ها” استفاده کردیم و درحال حاضر یکی از آنها راهی بازار شده است (Xbox One S Digital)، و همچنین از جزئیات کنسول دیگری نیز امسال سخن گفتیم. فکر میکنم این جواب قانع کننده ای برای استفاده ی ما از واژه ی “کنسول ها” باشد.

البته طبق گفته ی Thurrott، مایکروسافت از ابتدا به دنبال انتشار دو کنسول در زمان لانچ بود، اما به احتمال زیاد بخاطر مشکلات سازندگان بازی ها با دو سخت افزار مختلف نسل نهمی و هماهنگ کردن بازی ها با دو مدل مختلف که احتمالا دارای قدرت سخت افزاری متفاوتی هم می باشند، کار دشواری بوده و در نهایت مایکروسافت با تغییر برنامه‌ی خود، ترجیح به کار بر روی یک مدل داد و Project Scarlett که امروزه آن را می شناسیم، متولد شد. البته طبق روال نسل حاضر، احتمال عرضه ی ورژن تقویت شده ی کنسول نسل بعدی مایکروسافت، پس از چندسال از زمان عرضه، وجود خواهد داشت.

منبع: Dualshockers

نیما هاشمی

نیما هاشمی

3 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

ده + یک =