اخبار بازی

همه ی فشار ها روی PS4

همه ی فشار ها روی PS4 4

مشکل بزرگ مالی سونی که از سال پیش دهن باز کرد، حالا یکی از اساسی ترین مشکلات این شرکت است. پیش بینی می شود به خاطر مشکلات مالی سونی، این کریسمس نقش اساسی را در بیرون آوردن این شرکت از بحران بازی کند. سونی دوست دارد تا PS4 از همان ابتدای لانچ خود سود دهی را آغاز کند (که تقریبا غیر ممکنه). این شرکت با متکی شدن به سرویس هایی چون PSN پیشنهاد های جالبی را به گیمر های ثروتمند خواهد داد!

معنی بدون ابهام جمله بالا چنین است: PlayStation Plus و PlayStation Store در کنار PS4 دو بال اصلی حرکت سونی محسوب خواهند شد. و در این بین اهرم Gaikai (سرویس ابری این شرکت) هم باید نقش تعیین کننده ای را در سال بعد اجرا کند و ایکس باکس وان را کنار بزند.

همه ی ما می دانیم هیچ سنخیتی بین ثروتمند بودن و گیمر بودن وجود ندارد. در توکیو گیم شو Masayasu از شعبه ژاپنی سونی اعلام کرد PS4 در زمان لانچ سود دهی نخواهد داشت و حتی ضرر هم دارد. در هر صورت سونی انتظار دارد طی یک سال آینده سود 30 بیلیون یعنی (190 میلیون یورو) را داشته باشد. در حالی که سال گذشته 273 میلیون یورو این شرکت سود دهی داشته است.

همچنین همکاری های سونی در زمینه سینما هم سود چندانی برای این شرکت نداشته است. نمونه اش فیلم The Amazing Spider-Man. از این نظر هم شرکت 113 میلیون یورو ضرر دیده است و به طور کلی هم 123 میلیون یورو ضرر در طول سال داشته است. از سوی دیگر مایکروسافت هم سود 4 ماهه اخیر خود را 3.27 بیلیون یورو اعلام کرده است. از این رو وضع سونی بد تر هم می شود. چرا؟ چون شما ورژن های جدید PlayStation Vita و کاهش قیمت های فراوان و پی در پی این کنسول دستی را فراموش کرده اید. امسال PS3 و PS2 با هم 2 میلیون واحد فروش داشته اند در حالی که سال پیش 3.5 میلیون رقم فروش بوده است. بنابراین PS4 را می توان یک سوپر من و یا بتمن خواند! همه چیز به این کنسول و فروشش بستگی دارد. پیش بینی می شود فروش PS4, PS3 و PS2 در پایان سال، 15 میلیون واحد باشد این در حالیست که سال گذشته سونی 16.5 میلیون نسخه کنسول فروخته است. از سوی دیگر پیش بینی می شود فروش بازی ها به 360 میلیون نسخه برسد.

نیما هاشمی

نیما هاشمی

1 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید