اخبار بازی

کنسول PS5 و Xbox بعدی از دیسک استفاده می‌کنند

کنسول PS5 و Xbox بعدی از دیسک استفاده می‌کنند

وی جی مگ: آقای مایکل پکتر تحلیل‌گر شناخته شده صنعت ویدئوگیم معتقد است کنسول PS5 و Xbox بعدی ‌هم‌چنان از دیسک استفاده می‌کنند. با توجه به نزدیک شدن مراسم E3 2018 پکتر در آخرین قسمت از پادکست خود تحت عنوان Pachter Factor به سراغ کنسول‌های PlayStation و  Xbox بعدی رفته و درباره آن‌ها اظهار نظر جالبی انجام داده است.

به گزارش وی جی مگ، پکتر معتقد است کسانی که فکر می‌کنند دیسک امری مرتبط به گذشته بوده و استفاده از آن به اتمام رسیده به طور کامل در اشتباه هستند. پکتر ادامه می‌دهد که به نظر او استفاده از دیسک تا مدت‌های طولانی و حداقل تا نسل بعدی کنسول‌ها باقی خواهد ماند. با توجه به اینکه موج بعدی کنسول‌های خانگی تا چند سال آینده از راه خواهند رسید به نظر می‌رسد خدافظی با دیسک‌های فیزیکی به این زودی‌ها انجام نخواهد شد.

دلیل پکتر برای این موضوع نیز بدین شرح است که هیچ کدام از دو شرکت سونی و مایکروسافت دوست ندارند ارتباط خود را با فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌ها قطع نمایند. رابطه‌ای که از موارد مهم صنعت ویدئوگیم به شمار می‌آید و درآمد زیادی را به همراه دارد. مخصوصا با توجه به تاثیراتی که بر فروش دارند. از آن‌جایی که بسیاری هنوز کنسول خود از مغازه یا فروشگاه‌ها خریداری می‌کنند جداکردن خرده‌فروشی‌ها از فرآیند فروش بازی‌های فیزیکی امری دور از انتظار به نظر می‌رسد.

Comicbook

برچسب‌ها