اخبار بازی

در ابتدا Anthem یک بازی رایگان بود

در ابتدا Anthem یک بازی رایگان بود

وی جی مگ: براساس گفته‌های جدید استودیو Bioware در ابتدا قرار بود عنوان Anthem یک بازی رایگان باشد. اثری که وضعیت عرضه نسخه‌های مختلف آن این روز‌ها موجب دغدغه بسیاری از مخاطبین شده است.

به گزارش وی جی مگ، در حالی که پیش از این استودیو Bioware چندین بار تکرار کرده بود Anthem شامل هیچ گونه لوت باکسی نمی‌شود و بسته‌های الحاقی داستانی آن هم به صورت رایگان عرضه خواهند شد اما باز هم عده‌ای نگران هستند سیستم پرداخت درون برنامه‌ای سنگین از طریق لوت‌باکس‌ها به بازی اضافه شود یا در حالی که بسته‌های الحاقی داستانی رایگان هستند برای محتویات دیگر هم‌چون Raidها مجبور به پرداخت هزینه اضافی شوند.

در این میان کیسی هادسون مدیر عمومی استودیو Bioware باری دیگر در توییتر به تمامی این نگرانی‌ها واکنش نشان داد و تکرار کرد Anthem تنها برای موارد و محتویات ظاهری و تزئینی از پرداخت درون برنامه‌ای بهره می‌برد که استفاده از آن هم اختیاری خواهد بود. زیرا تمامی این موارد از طریق گیم‌پلی هم قابل دستیابی هستند. هادسون هم‌چنین تاکید کرد عکس‌هایی که از قیمت بالای آیتم‌های ظاهری منتشر شده مربوط به قدیم بوده است.

در گفتگو با جلد آخر نشریه EDGE جاناتان وارنر کارگردان و بن اروینگ تهیه‌کننده ارشد بازی اظهار کردند در ابتدای مراحل ساخت، دو شرکت EA و Bioware در نظر داشتند تا Anthem یک بازی رایگان باشد و از مدل درآمدزایی Free to Play برای آن استفاده شود. اما در نهایت آن‌ها به این نتیجه رسیدند که چنین مدلی برای یک بازی بزرگ AAA مناسب نیست. «در ابتدای تولید قصد بر این بود تا Anthem یک بازی رایگان باشد. اما این مسیری نبود که کمپانی برای بازی در نظر داشت. چنان‌چه از مدل Free to Play استفاده کنید هم‌چنان باید یک روش درآمدزایی سودده در اختیار داشته باشید در این صورت نمی‌توان سرویس آنلاین مناسبی برای همه گیمرها فراهم کرد.»

اروینگ در ادامه اضافه کرد «بنابراین اگر قرار باشد بازی به صورت رایگان عرضه شود چگونه می‌توان تجارت کرد ؟ باید پول زیادی به دست بیاورید تا بازی که تولید کردید برای شما سود به بار بیاورد. در عین حال این حالت چندان موجب رضایت گیمرها نمی‌شود. من معتقد هستم در مورد عناوین AAA مخاطبین ترجیح می‌دهند در همان ابتدا پول بازی را پرداخت کرده و پس از آن سایر محتویات اضافی را بدون پرداخت هیچ گونه پولی تجربه کنند. به‌علاوه خرید آیتم‌های ظاهری هم در بازی وجود داشته باشد که البته امکان به دست آوردن آن‌ها از طریق گیم‌پلی هم وجود دارد.»

دمو بازی Anthem هم‌اکنون در دسترس مخاطبین قرار گرفته و 3 فوریه به پایان می‌رسد. نسخه کامل این اثر هم در تاریخ 22 فوریه 2019 (3 اسفند 97) توسط کمپانی EA برای پلتفرم‌های Xbox One، PS4 و PC منتشر می‌شود.