اخبار بازی

چرا Star Wars: Knights of the Old Republic 3 هیچ‌وقت ساخته نشد ؟

چرا Star Wars: Knights of the Old Republic 3 هیچ‌وقت ساخته نشد ؟

وی جی مگ: استودیو سابقه ساخت و توسعه بازی : Knights of the Old Republic را براساس دنیای Star Wars در کارنامه کاری خود دارد. اثری که نسخه اول آن در سال 2003 برای Xbox و و نسخه دوم آن در سال 2004 منتشر شد. با این حال برای بسیاری همواره این سوال مطرح بوده که چرا استودیو به سراغ ساخت : Knights of the Old Republic 3 نرفته است.

به گزارش وی جی مگ، کمپانی از زمان امضای قرارداد با شرکت Disney برای تولید عناوین مختلف از دنیای عملکرد چندان مطلوبی نداشته زیرا ابتدا پروژه در دست ساخت استودیو Visceral Games و سپس باقی مانده آن که توسط شعبه ونکوور EA توسعه پیدا می‌کرد کنسل شد. دو نسخه  Battlefront هم اگرچه عملکرد تجاری مطلوبی داشتند اما از نظر کیفی هرگز نتوانستند موفقیت قابل توجهی به دست بیاورند و نسخه دوم نیز به واسطه حواشی سیستم پرداخت درون برنامه‌ای با انتقادات فراوانی مواجه شد.

در حال حاضر تنها پروژه استودیو Respawn تحت عنوان  Jedi: Fallen Order در دست تولید قرار دارد. در این میان بسیاری مشتاق هستند تا استودیو که هم‌اکنون مشغول کار روی مراحل پایانی بازی Anthem است پروژه تک‌نفره داستانی براساس جهان بسازد.

نویسنده و سردبیر وبسایت کوتاکو یعنی جیسون شریر در توییتر به این موضوع پاسخ داده که در واقع استودیو چندین بار برای توسعه بازی : Knights of the Old Republic 3 اقدام کرده اما موفق به انجام نشده است. دلایلی مشخصی برای آن ذکر نشده و به نظر می‌رسد طرفداران این مجموعه تنها فعلا می‌‎توانند منتظر محصول در دست ساخت Respawn باشند که قرار است انتهای سال میلادی 2019 عرضه شود.