اخبار بازی

منتظر نابودی Blizzard باشیم ؟

منتظر نابودی Blizzard باشیم ؟

وی جی مگ: به دنبال معرفی بازی  Immortal و حواشی ایجاد شده پیرامون آن شرکت Blizzard در کانون توجهات ناخوشایندی قرار گرفت. نگرانی در خصوص افزایش تاثیر  روی  بیشتر شد و مشکلات مالی اخیر گزارش شده نیز اوضاع را وخیم‌تر نشان می‌دهد. وضعیت به حدی نامطلوب بوده که شاید نابودی در چند سال آینده دور از انتظار نباشد.

به گزارش وی جی مگ، پیش از این بسیاری مدعی شده بودند این کمپانی با مشکلات مالی رو به رو است. اکنون منابع ناشناسی به وبسایت یوروگیمر گزارش دادند که این کمپانی در حال ارائه پیشنهادات مالی به کارمندان خود است که با قبول آن باید استودیو را ترک کنند تا بتوانند هزینه‌ها را کاهش دهند. این پیشنهاد خرید سهم از سوی بخش سرویس خریدار اروپایی واقع در ایرلند مطرح شده است و آن‌هایی که این پیشنهاد را قبول کرده‌اند در ماه جاری محل کار خود را ترک کرده‌اند.

در همین راستا یکی از افرادی که این پیشنهاد را قبول کرده به منبع ناشناس ماجرا گفت «این پیشنهاد به حدی خوب بود که نمی‌شد آن را رد کرد. البته این کار داوطلبانه بود و نباید این موضوع جور دیگری برداشت شود. اما وقتی چندین بار یک دسته اسکناس در مقابل شما قرار می‌دهند شما امید خود را از دست می‌دهید و نمی‌توانید آینده بهتری را در محل کاری خود در مقابل ببینید.»

این مسائل نگرانی مخاطبین را به دنبال داشته که رابطه و همکاری Activision و بر شهرت  که همواره به واسطه احترام به مخاطبین شناخته می‌شد تاثیر منفی گذاشته است. اگرچه نماینده  به یوروگیمر گفت که آن‌ها کارمندان خود را به قبول کردن این پیشنهادات تشویق نمی‌کنند و محصولات آن‌ها در آینده نیز احترام به مخاطب و گیمر را به نمایش می‌گذارند اما این موارد تاثیر چندانی بر نگرانی طرفداران و گیمرها نداشته است. ترس و نگرانی از بابت نابودی که اکنون بیشتر از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

فرداد معبودی

فرداد معبودی

6 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
میثم قربانی

سیاست گذاری های اشتباه. فرقی نمیکنه کی و چی باشی. وقتی سیاست هات اشتباه باشه مجبور به فنایی. سونی داشت ورشکست میشد. جلوشو گرفت. مایکروسافت هم اگر اشتباه کنه ورشکست میشه. سگا. نوکیا. و خیلی شرکتهای دیگه به خاطر سیاست گذاری اشتباه تا حد نابودی رفتن.

alireza.waiter12

خداوکیلی مدیرای EA و اکتیویژن یا ایرانی هستن!یا دوره های مدیریت رو تو دانشگاه های نمیدونم چی چی عه سفلای ایران گذروندن!چقدر استودیو های خوبی داشتند و دارند،که دارن نابودشون میکنن!شاید خاوری مدیرشونه!!! :rotfl: چون اینا این همه(علل خصوص اکتیویژن) درآمد دارند و احتمالا خاوری همشون رو اختلاس کرده!! :rotfl:

Daniyal Bleszinski

خیلی عجیبه…
شرکتی که تا چند سال پیش رو اسمش قسم می‌خوردم یکهو و به این سرعت داره نابود میشه :-((

جواد محسنی

روزی که اسم اکتیویژن اومد کنار بلیزارد کاملا میشد حس کرد که بلیزارد آینده روشنی نداره. دیر و زود داشت ولی سوخت و سوز نه. حالا به نظر اون روز که باید منتظر نابودی بلیزارد باشیم فرا رسیده دیگه 😐

alireza.waiter12

حالا دقیق متوجه شدم چرا می گفتی “اکتیویژن جهان خوار!” :yes:

هادی

بلیزارد یه مشکلش اینه که محصولاتش را با فاصله زیاد عرضه میکنه و خیلی روشون هزینه میکنه. مثلا پروژه عظیم استارکرفت که فاصله بین نسخه هاش خیلی طولانی بود. شاید همین عامل هم تاثیر داشته باشه رو درامدشون. وگرنه همین الانم بازیهاش از باکیفیت ترینها هستند مثل اورواچ که بعد از چندسال هنوز طرفداران جدی داره یا World of warcraft