اخبار بازی

ورود Discord به رقابت فروشگاه‌های دیجیتال بازی

ورود Discord به رقابت فروشگاه‌های دیجیتال بازی

وی جی مگ: با ورود به رقابت فروشگاه‌های دیجیتال می‌توان اظهار کرد که جنگ میان این فروشگاه‌ها در رابطه با قیمت‌گذاری آغاز می‌شود. Discord اعلام کرد از سال آینده 90 درصد از سهم فروش‌ها روی استور آن‌ها به توسعه‌دهنده اختصاص پیدا می‌کند.

به گزارش وی جی مگ، این کمپانی با انتشار پستی در بلاگش نوشت «از عناوین بزرگ AAA تا حتی ‌های مستقلی که توسط یک نفر تولید شده‌اند، توسعه‌دهندگان این عناوین می‌توانند خودشان به نشر آثارشان روی  اقدام کنند در حالی که 90 درصد از سهم فروش به آن‌ها اختصاص پیدا می‌کند. 10 درصد باقی ‌مانده هزینه‌های عملیاتی ما را پوشش می‌دهد. ما سعی می‌کنیم با جستجو راه‌هایی برای بهینه‌ کردن تکنولوژی و موثرتر کردن بستر ایجاد شده این 10 درصد را نیز کاهش دهیم.»

«ما حتی به سازندگان این امکان را می‌دهیم که از طریق سرورهای تایید شده بتوانند با مخاطبین خود ارتباط مستقیم برقرار کنند. ما باور داریم اگر با توسعه‌دهندگان همکاری و تعامل داشته باشیم می‌توانیم شکاف موجود در این صنعت را برطرف کرده در حالی که سازنده و مخاطب نیز به یکدیگر نزدیک‌تر می‌شوند.»

چند هفته پیش شرکت Valve از ایجاد تغییراتی در فروش ‌ها روی استیم خبر داده بود. بدین اساس هنگامی که فروش ‌ها به 10 میلیون دلار و 50 میلیون دلار برسد سهم فروش سازنده از 70 درصد به ترتیب به 75 درصد و 80 درصد افزایش پیدا می‌کند. از طرفی دیگر نیز اعلام کرده بود سازندگان با فروش عناوین خود در فروشگاه آن‌ها از سهم 88 درصد برخوردار می‌شوند. ورود به رقابت فروشگاه‌های دیجیتال مسلما این رقابت را داغ‌تر خواهد کرد.

فرداد معبودی

فرداد معبودی

2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Daniyal Bleszinski

همه دارن فروشگاه میزنن :silly:

پ.ن:
“چند هفته پیش شرکت Valve از ایجاد تغییراتی در فروش بازی‌ها روی استیم خبر داده بود. بدین اساس هنگامی که فروش بازی‌ها به 10 میلیون دلار و 50 میلیون دلار برسد سهم فروش سازنده از 20 درصد به ترتیب به 25 درصد و 30 درصد افزایش پیدا می‌کند. ”
فکر کنم یه اشتباهی شده تو این قسمت ?:-)