اخبار بازی

سالگرد 10 سالگی بازی Left 4 Dead

سالگرد 10 سالگی بازی Left 4 Dead

وی جی مگ: روز گذشته مصادف با سالگرد 10 سالگی بازی بود. دقیقا 10 سال قبل در روز 17 نوامبر 2008 شرکت Valve اولین نسخه از این بازی اول شخص شوتر Coop با محوریت زامبی‌ها را منتشر کرد.

به گزارش وی جی مگ، توسعه بازی  را استودیو Turtle Rock برعهده داشت. استودیویی که پیش از این با نام Valve South شناخته می‌شد. در سالگرد 10 سالگی بازی باید توضیح دهیم این بازی نه تنها به عنوان یکی از بهترین عناوین سال 2008 شناخته می‌شد بلکه به عنوان یکی از بهترین آثار Coop تاریخ و نسل هفتم به شمار می‌رود و اکنون نیز بسیاری دوست دارند تا نسخه سوم آن ساخته شود. علاوه‌بر بخش کمپین داستانی و بخش Coop چهارنفره، عنوان Left 4 Dead شامل یک یک حالت Versus Mode آنلاین هشت‌نفره و Survival Mode چهارنفره می‌شد. نوع طراحی مرحله و در دسترس گرفتن آیتم‌های مختلف باعث می‌شد هر راند بازی حسی داینامیک و تازه را به پلیر منتقل کند و برخلاف بسیاری از عناوین دیگر، پس از مدتی خسته‌کننده و تکراری نشود.

نسخه دوم آن تحت عنوان  2 توسط Valve Corporation توسعه پیدا کرد و در 17 نوامبر 2009 برای و عرضه شد.به مانند نسخه اول، نسخه دوم هم با استقبال فراوانی از جانب گیمرها و منتقدین همراه شد. با این حال اکنون 9 سال است طرفداران این فرنچایز منتظر ساخت نسخه سوم این مجموعه هستند که هم‌چنان خبری از به گوش نمی‌رسد.

فرداد معبودی

فرداد معبودی

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
پوریا

ولو کلا با 3 مشکل داره تو قاموسشون تعریف نشده ? 9 سال فرصت داشتن که بازیشون رو ارتقا بدن نسخه جدید بدن الان بخوان یدفعه ای بدن بیرون ریسکیه احتمالش هست ک مورد اقبال مخاطبا حداقل نسبت به نسخه های قبلی قرار نگیره چون این روزا کلی نسخه های بهتر از L4D ساخته شده اونم از محوریت همین بازی و بنظر من تا همین الانش هم پلیر هاشو حفظ کرده بیشتر بخاطر ورکشاپ و مود سازیش هستش، نمونه خیلی جدیدش overkill walking dead که از نظر گیم پلی و گرافیک از L4D ی سر و گردن بالاتره و کلی… Read more »