اخبار بازی

حواشی بازی Metro Exodus ادامه دارد

حواشی بازی Metro Exodus ادامه دارد

وی جی مگ: ظاهرا حواشی بازی Metro Exodus تمامی ندارد. به دنبال واکنش‌های مختلفی که به عرضه انحصاری بازی روی Epic Games Store و عدم انتشار آن روی Steam صورت گرفت اوضاع پیرامون این بازی در حال آرام شدن بود که اکنون اظهارات مطرح شده توسط یکی از اعضای تیم سازنده بازی موجب شده تا دوباره آتش زیر خاکستر شعله‌ور شود.

به گزارش وی جی مگ، هنگامی خبر مذکور و عرضه انحصاری اعلام شد بسیاری از پلیرها در Steam به آن نمره منفی دادند تا متوسط امتیاز آن کاهش پیدا کند. این مسئله سبب شد تا یکی از اعضای تیم سازنده استودیو به نام Scynet در فرومی اظهارهای جنجالی کند. اگرچه این سخنان تنها عقاید شخصی بوده و منعکس کننده عقاید و سیاسیت‌های کلی استودیو و یا ناشر نیست اما می‌تواند عواقبی بیشتری به دنبال داشته باشد.

این فرد در فرومی در واکنش به نقدهای منفی داده شده توضیح داد که توسعه‌دهندگان تا چه اندازه زحمت می‌کشند تا چنین عناوینی ساخته شوند. با این حال به دلیل تنها دسته‌ای از افراد که به خرید بازی علاقه‌ای ندارند و می‌توانند حتی آن را به صورت غیرقانونی تهیه کنند شرایط کنونی افراد حاضر در استودیو 4A Games بسیار سخت و پرتنش شده است. او ادامه داد اگر گیمرها واقعا به علاقه داشته باشند نباید با نصب لانچر Epic Games مشکلی داشته باشند که تنها چند دقیقه بیشتر از آن‌ها زمان می‌گیرد.

اما صحبت‌های جنجالی این سازنده جایی بود که اظهار کرد اگر پلیرهای از خرید این نسخه خودداری کنند چنان‌چه قسمت بعدی از مجموعه Metro ساخته شود سازندگان را از پلتفرم‌های مقصد بازی حذف می‌کنند. این قسمت بخصوص از گفته‌های این شخص باعث شد تا پاسخ‌ها و واکنش‌های متعددی به طور آنلاین صورت بگیرد. در حال حاضر استودیو به این مسئله واکنش نشان نداده با این حال انتظار می‌رود این ماجرا و حواشی بازی باز هم به حالت‌های دیگری ادامه داشته باشد.

فرداد معبودی

فرداد معبودی

4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
علی

به نظرم میطلبه یه مقاله در مورد این موضوع تو وی جی مگ کار کنید که فروش قانونی بازی های مولتی پلتفرم ،روی PC ،با بقیه کنسول ها چه قدر فرق داره؟کم تره یا بیشتره؟سازنده بازی هایی که خیلی زود Crack شدن،چه قدر ضرر کردن؟(مثل wolfenstein)چرا فروش روی پلتفرم های دیگه جلوی ضرر رو نگرفته؟بازی هایی که فقط روی کنسول ها عرضه شدند چه قدر موفق تر بودند؟(مثل kingdom heartsیا RDR).چرا بعضی از شرکت ها ترجیح میدن نسخه PCرو عرضه نکنند یا با تاخیر زیاد عرضه کنند؟(مثل L.a noire)آیا Crack شدن بازی ها باعث شده تا سازنده های سنتی PC… Read more »

Mahdi_SVi

موافقم
#نه_به_خرید_بازی_غیر_قانونی

N.I.M.A

حیف این بازی که بخواد به نا حق امتیاز پایین بگیره. واقعا کسی که این بازی رو سفارش داده و خریده قطعا طرفدار اون بوده ولی متوجه نمیشم که چرا یک کاربر بی تجربه و از روی لجبازی بخواد این همه زحمت سازندگان رو به سخره بگیره …

Mahdi_SVi

تا همونجا که گفته بود وقت کمی از زمان مردمو میگیره کافی بود شاید مردم هم درک میکردن…

ولی تهدید کرد و کارو بدتر کرد
یه حرف اشتباه این بازیو ترکوند رفت

زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد