اخبار بازی

واکنش THQ Nordic به انتشار انحصاری Metro Exodus روی Epic Games Store

واکنش THQ Nordic به انتشار انحصاری Metro Exodus روی Epic Games Store

وی جی مگ: روز گذشته اعلام شد که بازی Metro Exodus تنها به صورت انحصاری روی Epic Games Store عرضه می‌شود و خبری از انتشار آن روی Steam نخواهد بود. بسیاری به این موضوع واکنش نشان دادند از جمله Valve که مسلما از بابت این مسئله ابراز نارضایتی کرد. اکنون این خبر واکنش THQ Nordic را هم به دنبال داشته است.

به گزارش وی جی مگ، شرکت THQ Nordic کمپانی مادر  محسوب می‌شود و این شرکت هم مالکیت Deep Sivler ناشر بازی  را برعهده دارد. در بیانیه منتشر شده گفته شد «تصمیم انتشار انحصاری روی Epic Games Store به صورت کامل توسط شرکت گرفته شد. زیرا مالکیت این مجموعه در اختیار آن‌ها است. کمپانی خواهر THQ Nordic به شمار می‌آید به همین دلیل در حالی که اختیار آن را داشتیم اما در این مسئله دخالتی نکردیم. ما نمی‌خواهیم احتمال عرضه بازی‌های آینده خود به صورت انحصاری زمانی را کاملا دور از انتظار قلمداد کنیم اما دوست داریم پلیرها بتوانند حق انتخاب داشته و بازی را روی هر پلتفرمی که تمایل دارند تهیه کنند. در عین حال محصولات ما نیز تا حد ممکن روی تمامی پلتفرم‌ها در دسترس قرار بگیرد.»

بخشی از واکنش THQ Nordic و بیانیه صادر شده توسط آن‌ها ابهاماتی را به وجود می‌آورد. در حالی که THQ Nordic کمپانی مادر و Deep Silver به شمار می‌رود اما THQ Nordic شرکت را به عنوان کمپانی خواهر خود توصیف می‌کند. با این حال آ‌ن‌ها این شرکت را در اوایل سال 2018 خریداری کردند بنابراین چنان‌چه آن‌ها تمایلی نداشتند تا یا Deep Silver با Epic قرارداد امضا کند می‌توانستند از آن جلوگیری کنند.

بازی ساخته استودیو 4A Games در تاریخ 15 فوریه 2019 (26 بهمن 97) برای پلتفرم‌های Xbox One، و PC عرضه می‌شود.