اخبار بازی

مایکروسافت به دنبال ساخت کنترلر Xbox برای موبایل

مایکروسافت به دنبال ساخت کنترلر Xbox برای موبایل

وی جی مگ: مدتی پیش پروژه استریم آنلاین بازی مایکروسافت با نام xCloud معرفی شد و این کمپانی توضیح داد که هرچند تجربه بازی از این طریق در سطح کنسول‌ها قرار می‌گیرد اما قرار نیست آنها را جایگزین کند. استریم بازی مطمئنا روی تلفن‌های همراه خواهان زیادی دارد و به همین واسطه به نظر می‌رسد که مایکروسافت به دنبال ساخت کنترلر Xbox برای موبایل است.

به گزارش وی جی مگ، تجربه بازی‌های امروزی که روی کنسول‌ها و PC عرضه می‌شوند مطمئنا برای ارائه از سوی تلفن‌های همراه به واسطه استفاده از صفحه لمسی کاری غیرممکن است اما مایکروسافت با ساخت کنترلر Xbox برای موبایل سعی در برطرف کردن این چالش بزرگ دارد.

با نگاهی به طرح‌های منتشر شده از کنترلر Xbox برای موبایل متوجه می‌شویم که کاربر به چند روش مختلف می‌تواند از‌ آنها برای تجربه بازی‌های کنسولی استفاده کند. اولین روش قرار دادن دو بخش جدا از یکدیگر در طرفین تلفن هوشمند است. با این حال کاربر می‌تواند این کنترلر را جدای از تلفن خود نیز مورد استفاده قرار دهد.

در روش اول به نظر می‌رسد که کنترلر Xbox برای موبایل، همزمان شارژ می‌شود اما یک داک جداگانه نیز برای انجام این کار طراحی شده.

امتیاز شما به این پست

۱ نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید