اخبار بازی

بازی بعدی استودیو Quantic Dream انحصاری نخواهد بود

بازی بعدی استودیو Quantic Dream انحصاری نخواهد بود

وی جی مگ: غول چینی حاضر در صنعت ویدئوگیم یعنی کمپانی NetEase Games به تازگی تجارت خود را گسترش فراوانی داده است. آن‌ها پیش از این قراردادی را با استودیو Bungie برای عنوان بعدی‌شان امضا کردند. اکنون نوبت به استودیو Quantic Dream رسیده است. NetEase Games به منظور همکاری برای تولید بازی‌های نسل بعدی، بخش کمتر سهام این کمپانی فرانسوی را خریداری کرده است. بدین ترتیب ظاهرا بازی بعدی استودیو Quantic Dream دیگر انحصاری نخواهد بود.

به گزارش وی جی مگ، عناوین قبلی استودیو نام‌برده اعم از Beyond: Two Souls، Heavy Rain و Detroit: Become Human با همکاری کمپانی سونی و به صورت انحصاری برای پلتفرم‌های این شرکت ساخته شدند. با این حال آن‌ها هم‌چنان یک توسعه‌دهنده مستقل به شمار می‌روند و به طور کامل وابستگی به شرکت سونی ندارند. همین مورد فضا را مهیا کرد تا NetEase بتواند همکاری را با استودیو مذکور آغاز کند. براساس بیانیه صادر شده این همکاری به دو شرکت NetEase و استودیو Quantic Dream اجازه می‌دهد تکنولوژی‌ها و بازی‌هایی برای نسل آینده توسعه دهند.

همان‌طور که در ابتدا متن هم اشاره شد نائب رئیس شرکت NetEase آقای Ethan Wang اظهار کرد «استودیو Quantic Dream شروعی برای کمپانی محسوب می‌شود که به دنبال سازندگانی برای تولید بازی‌های نسل بعدی است. ایشان ادامه داد استودیو نام‌برده در داستان‌سرایی تعاملی بسیار عالی بوده و تخصص ارزشمندی را در طول دو دهه اخیر به دست آورده است که دقیقا ما به دنبال چنین چیزی هستیم.»

مدیران اصلی استودیو Quantic Dream یعنی David Cage و Guillaume de Fondaumiere هم در بیانیه صادر شده از این همکاری استقبال کردند. اکنون به نظر می‌رسد بازی بعدی استودیو Quantic Dream دیگر انحصاری کمپانی سونی و پلتفرم‌های آن نخواهد بود. پیش از این هم گزارشاتی مدعی شده‌ بودند این استودیو با سونی برای ساخت سه بازی انحصاری قرارداد داشتند و از این پس بازی‌های این توسعه‌دهنده به صورت مالتی‌پلتفرم ساخته و منتشر خواهد شد.