اخبار بازی

سازندگان Mortal Kombat 11 به دنبال استفاده از قابلیت Cross-Play

سازندگان Mortal Kombat 11 به دنبال استفاده از قابلیت Cross-Play

وی جی مگ: عرضه همزمان بازی Mortal Kombat 11 برای پلتفرم‌های مختلف این سوال را در ذهن به وجود می‌آورد که آیا شاهد استفاده از قابلیت Cross-Play در این بازی توسط استودیو NetherRealm خواهیم بود. مخصوصا با توجه به این که روز به روز بر تعداد بازی‌هایی که از قابلیت مذکور استفاده می‌کنند بیشتر می‌شود.

به گزارش وی جی مگ، وبسایت Wccftech در گفتگو با دِرِک کرتزیک طراح بازی از استودیو سازنده این سوال را مطرح کرد. کرتزیک در پاسخ در حالی که جزئیات زیادی را به اشتراک نگذاشت اما اظهار کرد که سازندگان Mortal Kombat 11 به دنبال استفاده از قابلیت Cross-Play در بازی خود هستند و امیدوار به نوعی بتوانند آن را در ساخته فایتینگ خود پیاده‌سازی کنند. اگرچه این قابلیت در زمان انتشار بازی در روز 23 آپریل در آن حاضر نخواهد بود اما پیاده‌سازی و در دسترس قرار گرفتن آن پس از انتشار نیز دور از انتظار نخواهد بود.

باید توجه کرد استودیو NetherRealm برخلاف عناوین قبلی این مجموعه که از انجین Unreal Engine 3 بهره می‌گرفت برای توسعه بازی Mortal Kombat 11 از انجین Unreal Engine 4 استفاده می‌کند. امری که باعث می‌شود این استودیو راحت‌تر بتواند تکنولوزی‌ توسعه یافته توسط Epic Games را برای دستیابی به Cross-Play در بازی خود مورد استفاده قرار دهد.

کمپانی Warner Bros بازی Mortal Kombat 11 را در تاریخ 23 آپریل 2019 (3 اردیبهشت 97) عرضه می‌کند. PS4، XBox One، Nintendo Switch و PC هم پلتفرم‌های مقصد بازی به شمار می‌روند.