اخبار بازی

نگاهی به طراحی کنترلر کنسول Mad Box

نگاهی به طراحی کنترلر کنسول Mad Box

وی جی مگ: چندی پیش سازندگان مجموعه بازی ریسینگ Project CARS یعنی استودیو Slightly Mad از ساخت کنسول مخصوص خود تحت عنوان Mad Box خبر دادند. کنسولی که نسل آینده رقیب PS5 و Next Xbox خواهد بود. به دنبال رونمایی اولیه از کنسول، اکنون تصاویری از طراحی کنترلر کنسول Mad Box به اشتراک گذاشته شده است.

به گزارش وی جی مگ، استودیو Slightly Mad این تصاویر مفهومی را در توییتر به اشتراک گذاشته و باید توجه کرد محصول نهایی ممکن است متفاوت از موارد به نمایش در آمده باشد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید بخش‌هایی از این کنترلر با نور روشن شده و ظاهرا چند رنگ متفاوت درون این کنترلر تعبیه شده است که شامل آبی، قرمز و نارنجی می‌شود. احتملا تنظیماتی برای این رنگ‌ها وجود داشته باشد و با توجه به بازی که درون کنسول در حال اجرا است رنگ‌های به نمایش درآمده روی کنترلر متفاوت خواهند بود. مشخص نیست آیا هر پلیر می‌تواند رنگ‌های خود را شخصی‌سازی کند.

در طراحی کنترلر کنسول Mad Box آنالوگ‌ها و D-Pad های مرسوم در سایر کنترلرها نیز به چشم می‌خورد که ظاهرا کاربردهای جزئی دیگری هم خواهند داشت. به نظر می‌رسد دکمه‌های این کنترلر هم از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند. با این حال مهم‌ترین قابلیتی که در این کنترلر خود را بروز می‌دهد وجود صفحه نمایش لمسی در مرکز آن است که با سایر بخش‌های کنترلر نیز تعامل دارد.

در این تصاویر مفهومی دیده می‌شود که برخی از دکمه‌ها با توجه به کارکرد و وظیفه‌ای که در حال انجام آن هستند توسط صفحه نمایش لمسی روشن می‌شوند. برای مثال در یکی از تصاویر روی صفحه کنترلر تعویض دنده به چشم می‌خورد و در همین حالت دکمه‌ای برای استفاده از قابلیت Boost مشخص شده است. در همان تصویر و در کنترلر دیگر علامت Eliminated یا نابود شده به چشم می‌خورد که می‌تواند به یک بازی اکشن مرتبط شود و یا شاید نوعی پیام متنی برای ارسال به دیگران باشد.

فرداد معبودی

فرداد معبودی

۲ نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید