اخبار بازی

شکایت از Nintendo در دادگاه اروپا

شکایت از Nintendo در دادگاه اروپا

وی جی مگ: با وجود پیروزی‌های مهم از سوی تیم حقوقی در گذشته اما این کمپانی ژاپنی باید به‌زودی از خود در دادگاه اروپا دفاع کند. شکایت جدید علیه در اصل از سوی انجمن مصرف‌کنندگان نروژ علیه شعبه آلمان مطرح شده.

به گزارش وی جی مگ، یکی از قوانین اصلی فروشگاه که در اصل موضوع اصلی این شکایت نیز به شمار می‌رود، قانون کمپانی ژاپنی برای پیش خرید بازی است. در اگر شما بازی را پیش‌خرید کنید حتی قبل از عرضه رسمی امکان بازگرداندن پول خود را ندارید.

البته این موضوع به هیچ‌وجه مخفی نبوده و در قوانین خود دو بار به این موضوع اشاره کرده که امکان بازگرداندن پول برای هیچ خریدی در محیط وجود یا فروشگاه‌های دیگر این کمپانی وجود ندارد.

با این حال انجمن مصرف‌کنندگان نروژ به عنوان نهادی که از Nintendo شکایت کرده نیز نقطه نظر جالبی دارد. طبق بند 16 قوانین حقوق مصرف‌کنندگان نروژ اگر کاربر پیش از تحویل یک محصول نسبت به برگرداندن پول خود اقدام کند، نباید هیچ مانعی در این مسیر وجود داشته باشد.

حالا باید دید وضعیت در دادگاه اروپا به چه شکلی دنبال می‌شود و آیا آنها قوانین را به صورت کلی تغییر می‌دهند یا برای هر منطقه نسخه‌ای متفاوت از آن را مورد استفاده قرار خواهند داد.