اخبار بازی

کاربرهای واقعیت مجازی Steam در سال 2018 دو برابر شد

کاربرهای واقعیت مجازی Steam در سال 2018 دو برابر شد

وی جی مگ: نظرسنجی جدید برگزار شده توسط شرکت Valve و آمار به دست آمده توسط آن بیان می‌دارد کاربرهای واقعیت مجازی در سال 2018 دو برابر شده‌اند. البته جمعیت مخاطبین آن هم‌چنان محدود باقی مانده است.

به گزارش وی جی مگ، کمپانی Valve ماهانه به صورت تصادفی تعدادی از کاربران پلتفرم Steam را انتخاب کرده تا در نظرسنجی شرکت کنند. سپس اجزای آن‌ها و دستگاه‌هایی که به آن‌ متصل شده اعم از هدست واقعیت مجازی اسکن شده و بررسی می‌شوند. نظرسنحی برگزار شده در ماه دسامبر نشان می‌دهد تنها دو هدست و Windows Mixed Reality در این ماه با رشد کاربر به میزان 0.01 درصد مواجه شده‌اند.

هدست  لقب محبوب‌ترین دستگاه واقعیت مجازی را حفظ کرده و 0.37 درصد از کاربران که در نظرسنجی ماه دسامبر شرکت کردند را به خود اختصاص می‌دهد. هدست  هم با در اختیار داشتن 0.33 درصد کاربران در جایگاه دوم قرار دارد. این آمار اگرچه چندان درخشان به نظر نمی‌رسند اما براساس اطلاعات تحلیل و منتشر شده توسط وبسایت UploadVR کاربرهای واقعیت مجازی در سال 2018 افزایش پیدا کرده و با رسیدن به میزان 0.8 درصد، دو برابر شده است.

کاربران هدست  در سال 2018 به میزان 83 درصد افزایش یافته و به دنبال آن تعداد کاربران هدست  نیز 65 درصد رشد داشته که البته آن را می‌توان ناشی از کاهش قیمت صد دلاری در ماه مارچ سال گذشته دانست.