اخبار بازی

راه حل برطرف کردن مشکل اخیر PS4 مشخص شد

راه حل برطرف کردن مشکل اخیر PS4 مشخص شد

وی جی مگ: چند روزی است که دارندگان PS4 با مشکل عجیبی روبرو شده‌اند که باعث می‌شود نهایتا کاربر تمامی اطلاعات خود روی هارد دستگاه را پاک کند. پیامی بدون متن طی روزهای اخیر برای تعدادی از کاربرهای سونی ارسال شده که دستگاه آنها را از کار می‌اندازد. در همین راستا سونی راه حل برطرف کردن مشکل اخیر PS4 را تا زمان انتشار به‌روزرسانی بعدی و حذف کلی آن مشخص کرده.

به گزارش وی جی مگ، حساب کاربری پلی‌استیشن بریتانیا در توئیتر توضیح داده که «برای برطرف کردن این مشکل کافیست ابتدا به سراغ اپ موبایل پلی‌استیشن و رفته از این طریق پیام مورد نظر را پاک کنید. در ادامه PS4 را وارد حالت Safe Mode کرده و گزینه پنجم را انتخاب کنید تا شرایط به حالت معمول بازگردد.» البته سونی به این موضوع نیز اشاره داشته که مشکل اخیر PS4 در به‌روزرسانی بعدی این کنسول به صورت کلی برطرف می‌شود اما فعلا کاربرها برای از دست ندادن اطلاعات خود می‌توانند از این روش استفاده کنند.

هرچند سونی وجود مشکل اخیر PS4 را تایید کرده اما هنوز هیچ اطلاعاتی درباره دلیل این موضوع از سوی منابع رسمی اعلام نشده. مشخص نیست که چنین باگ نرم‌افزاری از کجا شکل گرفته و آیا هکرها در آن نقش داشته‌اند یا مشکل به نرم‌افزار سونی ارتباط داشته. باید برای دریافت جزئیات بیشتر در این زمینه کمی صبر و دید که مسئولین سونی در واکنش‌های بعدی خود چه توضیحاتی را ارائه می‌کنند.

شما کاربرهای PS4 می‌توانید برای رفتن به حالت Safe Mode کنسول خود ابتدا دستگاه را به صورت کامل خاموش کنید. در ادامه کلید پاور را روی کنسول نگه داشته و بعد از شنیدن بوق اول آن را رها نکنید. هفت ثانیه بعد بوق دوم شنیده شده و حالا می‌توانید کلید را رها کنید. در ادامه کنترلر را با سیم به کنسول خود متصل کرده و گزینه پنجم منو یعنی Rebuild Data Base را انتخاب کنید.

راه حل برطرف کردن مشکل اخیر PS4 مشخص شد
5 (100%) 1 vote[s]

نظری ارسال کنید

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

تبلیغات