اخبار بازی

سونی به سراغ نسل بعدی کنسول‌های دستی می‌رود ؟

سونی به سراغ نسل بعدی کنسول‌های دستی می‌رود ؟

وی جی مگ: مدت‌هاست که رسما اعلام کرده دیگر از کنسول دستی خود یعنی پشتیبانی نمی‌کند و این کار را در سال آینده میلادی به صورت رسمی انجام می‌دهد و پرونده پلتفرم همراه خود را می‌بندد. با این حال به تازگی پتنتی از سوی این کمپانی ثبت شده که شاید نشان دهد به سراغ نسل بعدی کنسول‌های دستی می‌رود.

به گزارش وی جی مگ، کمپانی ژاپنی در نوامبر سال 2017 درخواست ثبت یک پتنت را برای نسل جدید کارتریج بازی ثبت کرد و نهایتا این امتیاز ماه گذشته ثبت رسمی شده. جزئیات پتنت مورد نظر هرچند به هیچ کنسول خاصی اشاره ندارد اما می‌توان انتظار داشت که با توجه به این موضوع به سراغ نسل بعدی کنسول‌های دستی برود.

در شرایطی که بسیاری انتظار داشتند با پیشرفت تکنولوژی موفق به پوشش ضعف‌های شود اما این اتفاق به واسطه پشتیبانی ضعیف بازی محقق نشد و پلتفرم دستی دوم در مقابل حریف خود از نینتندو و البته تلفن‌های هوشمند موفق به کسب دستاوردی نشد.

هرچند برخی منابع اعتقاد دارند که کارتریج مورد نظر به PS5 ارتباط دارد اما بعید است که آنها هزینه اندک تکثیر بلوری را با کارتریج‌های گران‌تر جایگزین کنند. با توجه به این موضوع می‌توان انتظار داشت که اگر در آینده به سراغ نسل بعدی کنسول‌های دستی برود از این کارتریج‌های جدید برای آن استفاده کند.

برچسب‌ها
محمد طالبیان

محمد طالبیان

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
link

پتنت برای یک اسباب بازی سونی به اسم sony toio هست که فقط در ژاپن فروخته شده.comment image&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.slashgear.com%2Fsony-toio-is-a-mashup-of-tiny-cube-robots-and-game-consoles-14488426%2F&docid=9Zll5Kr4VdBuVM&tbnid=Cx8oLl2Wd88IaM%3A&vet=10ahUKEwj5ksjT3ffeAhUQxxoKHb18ARoQMwg5KAIwAg..i&w=800&h=420&bih=853&biw=1745&q=sony%20toio&ved=0ahUKEwj5ksjT3ffeAhUQxxoKHb18ARoQMwg5KAIwAg&iact=mrc&uact=8