اخبار بازی

کاربرهای فعال ماهیانه Steam به 90 میلیون نفر رسید

کاربرهای فعال ماهیانه Steam به 90 میلیون نفر رسید

وی جی مگ: هرچه امسال باید شاهد رقابتی سخت میان فروشگاه‌های مختلف بازی‌های PC باشیم اما آمار نشان از حکمرانی کامل در سال 2018 دارد. آخرین اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که کاربرهای فعال ماهیانه به 90 میلیون نفر در سال 2018 رسیده.

به گزارش وی جی مگ، آمار و ارقام به دست آمده نشان می‌دهد که روزانه فروشگاه چیزی حدود 47 میلیون کاربر را میزبانی می‌کند. این در حالی است که کاربرهای همزمان فروشگاه به 18.5 میلیون رسیده و هر ماه تقریبا 1.6 میلیون خرید از طریق انجام می‌شود.

در سال 2012 بخش عمده‌ای از کاربرهای Steam به دو منطقه آمریکای شمالی و اروپای غربی اختصاص داشتند و آسیا و دیگر منطقه‌ها تنها یک پنجم کاربرها را شامل می‌شدند. این در حالی است که سال 2018 از این نظر با تغییرات بسیاری برای فروشگاه همراه بوده و حالا آسیا سهم بیشتری را نسبت به گذاشته از آن خود کرده. در حال حاضر از 40 ارز مختلف و 26 زبان پشتیبانی می‌کند.

با وجود این موضوع که کاربرهای فعال ماهیانه به 90 میلیون نفر رسیده اما در سال 2019 باید شاهد رقابتی سخت میان این فروشگاه و دیگر رقبا همچون باشیم. فروشگاهی که اعلام شده تنها روی بازار PC تمرکز ندارد و به‌زودی بازی‌ دو سیستم عامل همراه iOS و Android را نیز منتشر می‌کند.

محمد طالبیان

محمد طالبیان

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Mahdi

فقط استیم…