اخبار بازی

پایان مشکلات نویسنده The Witcher با CD Projekt RED

پایان مشکلات نویسنده The Witcher با CD Projekt RED

وی جی مگ: ظاهرا اختلافات و مشکلات نویسنده The Witcher با استودیو  RED حل و فصل شده است و این دو برای حل اختلافات موجود به توافق رسیدند.

به گزارش وی جی مگ،  سال گذشته بود که آندژی ساپکوفسکی نویسنده مجموعه کتاب‌های از  RED طلب پول بیشتری برای خریداری حق امتیاز این مجموعه کرد. این در حالی است که کمپانی  پیش از این حقوق مربوط به استفاده از سری را به طور کامل از ساپکوفسکی خریداری کرده بود. با این حال نویسنده کتاب هرگز فکر نمی‌کرد این مجموعه به چنین موفقیتی دست پیدا کند و پس از افزایش محبوبیت بازی‌های ، متوجه شد امتیاز این سری را با قیمتی اندکی به سازندگان بازی آن فروخته و از همین رو خواستار دریافت پول بیشتری شد.

در حالی که CD Projekt RED در ابتدا مدعی شده بود ادعای ساپکوفسکی بی‌اساس بوده اما ظاهرا اکنون آن‌ها تصمیم گرفتند سهم بیشتری را به خالق بپردازند. به گفته منبع لهستانی Puls Biznesu دو طرف ماجرا در خصوص سهم بیشتری که ساپکوفسکی طلب کرده به توافق رسیده‌اند. لازم به ذکر است توافق صورت گرفته برابر با 16 میلیون دلاری که ساپکوفسکی به عنوان پول بیشتر طلب کرده بود نبوده با این حال  تصمیم دارد پول بیشتری نسبت به آن چه پیش از این به ساپکوفسکی پرداخت شده را به او بدهد تا حق خالقی که دنیای بازی‌های آن‌ها را به وجود آورده ادا کرده باشد و علاوه‌بر حفظ رابطه‌ای دوستانه با ساپکوفسکی، مشکلات نویسنده هم با سازندگان بازی‌های آن به اتمام برسد.