اخبار بازی

کارگردان The Last of Us با چه توصیه‌ای رویکرد Troy Baker به بازی را تغییر داد ؟

کارگردان The Last of Us با چه توصیه‌ای رویکرد Troy Baker به بازی را تغییر داد ؟

: در جریان برگزاری همایش RTX که توسط Rooster Teeth برگزار شد و محلی برای دور هم شدن ‌دوستان است، صداپیشه نام‌آشنای دنیای هم حاضر بود و در خصوص مواردی در کارنامه کاری خود صحبت کرد. اما مهم‌ترین بخش صحبت وی به توصیه نیل دراکمن کارگردان The Last of Us اختصاص پیدا می‌کرد که نگرش و رویکرد به و گری در این حوزه را به طور کلی تغییر داد.

به گزارش ، درسی که نیل دراکمن به گر نقش جول داد باعث شد تا او در کارهای خود احساس آرامش و راحتی بیشتری داشته باشد. و این درس بدین گونه بود که چگونه بدون نیاز به مورد تایید و اعتبار قرار گرفتن کار و عملکرد خود را انجام دهد که البته این مورد برای یک گر، امری دشوار محسوب می‌شود زیرا اصل گری براساس واکنش مخاطب، درک و تفسیر او شکل می‌گیرد.

Baker صحبت‌های خود را بدین شکل آغاز کرد که چه طور بدترین منتقد خود به حساب می‌آمد. وی خود را به دام افتاده در این تفکر که باید در چرخه تکامل گری و جلب رضایت مخاطب خوب عمل کند می‌دید. این وسواس فکری کار را به جایی رساند که Baker اعتراف کرد که حتی نقش کارگردانی را از دراکمن هم دور کرده بود و آن‌جا زمانی که بود که رویکرد به بازی تغییر کرد و توانست به درک درستی برسد.

هنگام صحبت در خصوص “Video Village” که مکانی است برای گران که در آن می‌توانند پس از ایفای نقش در یک صحنه، نظر و واکنش مخاطب را به صورت همزمان و زنده به دست آورند، اشاره کرد که که او به قدری از واکنش مخاطبین غافل‌گیر شده بود که احساس می‌کرد باید همواره آن را به دست بیاورد و به جای حس کردن محیط صحنه و تمرکز روی آن، روی کسب واکنش از مخاطب تمرکز می‌کرد. در این زمان بود که کارگردان The از خواست تا دیگر به Video Village نرود که البته این مورد نوعی تمسخر را از سوی گر نقش جول در آن زمان به همراه داشت.

در آن زمان Baker به شوخی خطاب به دراکمن اظهار کرده بود که “من می‌دانم این اولین کارگردانی توست اما این اولین فیلم‌برداری من نیست.” توصیه‌ و نصیحت نیل دراکمن آن‌جا بود که رویکرد به و گری را تغییر داد که به گفته خود او تاکنون در کارش به آن توجهی نکرده بود. عبارت ساده نیل بدین صورت بود که «کار تو این است که به من کارگردان اعتماد کنی. کار تو این است که دیده شوی نه این که خودت ببینی.» این توصیه را شوکه کرد و تغییری در او ایجاد نمود که هم‌‌اکنون هم در پروسه کاری خود اعمال می‌کند.

از به اشتراک بگذارید :))