زیرخاکی

زیرخاکی – Comix Zone


زمانی که از بازی‌های ژانر beat ’em up صحبت می‌کنیم احتمالا ذهن بسیاری از رها به سمت آثاری همچون Streets of Rage و Final Fight می‌رود اما اینبار در آیتم زیرخاکی به سراغ یکی از بهترین عناوین این سبک رفته‌ایم. بازی Comix Zone یکی از آثاری است که توسط شعبه آمریکا سگا توسعه پیدا کرد و هیچگاه خبری از ادامه آن نشد اما همچنان طرفداران بسیاری دارد.

بخش آمریکایی توسعه بازی Sega یا Sega Technical Institute در سال 1991 توسط مارک سرنی راه‌اندازی شد. بازیسازی که امروزه نقش پررنگی در بخش سرگرمی داشته به عنوان طراح اصلی سخت‌افزار PS4 نیز شناخته می‌شود. استودیو STI در طول عمر خود روی آثار مختلفی از جمله Kid Chameleon و Sonic the Hedgehog 2 (مشترک با Team Sonic) کار کرد اما بدون شک مشهورترین بازی آنها Comix Zone است.

اثری که در سال 1995 برای Sega Genesis یا همان Sega Mega Drive منتشر شد و بعد از گذشت بیش از دو دهه همچنان به عنوان یکی از بهترین بازی‌های ژانر beat ’em up شناخته می‌شود. از جمله نکاتی که باعث شد Comix Zone بیش از همیشه با آثار هم‌سبک خود متفاوت باشد، سبک ی آن بود. بازی که در اصل شخصیت اصلی را وارد یک کتاب مصور کرده و او را در فریم‌های مختلف قرار می‌داد. تمامی نکات موجود از ضربه‌های وارد شده به دشمن‌ها یا حرکت در میان فریم‌ها دقیقا به سبک کتاب‌های مصور طراحی شده و از این جهت تفاوت زیادی با دیگر بازی‌های Genesis داشت.

در مقابل نباید از ‌پلی خاص Comix Zone نیز چشم‌پوشی کرد. استفاده از ابزارهای مختلف در جریان مراحل و قرارگیری راه‌های متفاوت برای پشت سر گذاشتن آنها از جمله نکاتی بودند که در آن دوران معمولا جایی در بازی‌های beat ’em up پیدا نمی‌کردند. در حال حاضر نه تنها می‌توانید Comix Zone را روی هر دو پلتفرم iOS و Android تجربه کنید بلکه می‌توان آن را در کالکشن‌هایی پیدا کرد که برای ‌های خانگی مختلف منتشر شده‌اند. همراه وی جی مگ باشید با یک زیر خاکی دیگر.


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

محمد طالبیان

محمد طالبیان

7 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gamer555

لذت ناب گیم پلی عالی این بازیا هیچ وقت کهنه نمیشه.ولی الان داریم کجا میریم فورت نایت و اپکس….البته هنوز بازیای ناب ساخته میشن مث رد دد و مترو ریمیک رزیدنتو…

Daniyal Bleszinski

عجب چیز خفنی این بازی :yes: :yes: :yes:
دمتون گرم بابت آیتم :yes: :yes:
خیلی حال کردم :yes:

یوسف

این بازی رو چند وقت پیش با شبیه ستز رو گوشیم رفتم عالی بود واقعا

DjZ

لطفا بازی های نسل پنج و اوایل نسل شش رو بیشتر برید زیرخاکی شو

m

خداس خدااا

هنوز که هنوزه بعضی بازی های اون زمان مخصوصا سگا رو بازی میکنی میفهمی چه خلاقیت و هنری داشتن

سام

واقعاً بازی زیبایی بود با اینکه زمانش کنسول سگا رو داشتم ولی تجربش نکرده بودم ولی حالا هر طور شده بازیش میکنم،این آیتم زیر خاکی هم خیلی جوابه دمتون گرم

بهروز

آقا عجب چیزیه