زیرخاکی

زیرخاکی – Comix Zone


زمانی که از بازی‌های ژانر beat ’em up صحبت می‌کنیم احتمالا ذهن بسیاری از گیمرها به سمت آثاری همچون Streets of Rage و Final Fight می‌رود اما اینبار در آیتم زیرخاکی به سراغ یکی از بهترین عناوین این سبک رفته‌ایم. بازی Comix Zone یکی از آثاری است که توسط شعبه آمریکا سگا توسعه پیدا کرد و هیچگاه خبری از ادامه آن نشد اما همچنان طرفداران بسیاری دارد.

بخش آمریکایی توسعه بازی Sega یا Sega Technical Institute در سال 1991 توسط مارک سرنی راه‌اندازی شد. بازیسازی که امروزه نقش پررنگی در بخش سرگرمی سونی داشته به عنوان طراح اصلی سخت‌افزار PS4 نیز شناخته می‌شود. استودیو STI در طول عمر خود روی آثار مختلفی از جمله Kid Chameleon و Sonic the Hedgehog 2 (مشترک با Team Sonic) کار کرد اما بدون شک مشهورترین بازی آنها Comix Zone است.

اثری که در سال 1995 برای Sega Genesis یا همان Sega Mega Drive منتشر شد و بعد از گذشت بیش از دو دهه همچنان به عنوان یکی از بهترین بازی‌های ژانر beat ’em up شناخته می‌شود. از جمله نکاتی که باعث شد Comix Zone بیش از همیشه با آثار هم‌سبک خود متفاوت باشد، سبک گرافیکی آن بود. بازی که در اصل شخصیت اصلی را وارد یک کتاب مصور کرده و او را در فریم‌های مختلف قرار می‌داد. تمامی نکات موجود از ضربه‌های وارد شده به دشمن‌ها یا حرکت در میان فریم‌ها دقیقا به سبک کتاب‌های مصور طراحی شده و از این جهت تفاوت زیادی با دیگر بازی‌های Genesis داشت.

در مقابل نباید از گیم‌پلی خاص Comix Zone نیز چشم‌پوشی کرد. استفاده از ابزارهای مختلف در جریان مراحل و قرارگیری راه‌های متفاوت برای پشت سر گذاشتن آنها از جمله نکاتی بودند که در آن دوران معمولا جایی در بازی‌های beat ’em up پیدا نمی‌کردند. در حال حاضر نه تنها می‌توانید Comix Zone را روی هر دو پلتفرم iOS و Android تجربه کنید بلکه می‌توان آن را در کالکشن‌هایی پیدا کرد که برای کنسول‌های خانگی مختلف منتشر شده‌اند. همراه وی جی مگ باشید با یک زیر خاکی دیگر.


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

محمد طالبیان

محمد طالبیان

7 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

یازده + سه =