زیرخاکی

زیرخاکی – Driver


زمان زیادی تا بیست سالگی بازی Driver باقی نمانده و اکنون در این قسمت از آیتم‌های زیرخاکی به سراغ بازی رفته‌ایم که اولین‌بار در ژوئن 1999 برای PS1 منتشر شد و توانست با عملکرد خوب خود و معرفی نوآوری‌های جالب تبدیل به یکی از مورد توجه‌ترین مجموعه‌ بازی‌های دوران خود شود. اثری که چند ماه بعد برای کامپیوترهای شخصی نیز در دسترس قرار گرفت و نسخه GBA آن که سال 2000 منتشر شد از دید گیم‌پلی و گرافیک با ورژن اصلی تفاوت‌های بسیاری داشت. همراه وی جی مگ باشید با گیم پلی Driver.

در شرایطی که این روزها می‌توانید بازی Driver را حتی روی سیستم عامل iOS تجربه کنید ما به سراغ نسخه PS1 آن در این قسمت از آیتم‌های زیرخاکی رفته‌ایم که مطمئنا بیشتر گیمرها را با آن خاطره دارند. هرچند استودیو Reflections برای سال‌ها در زمینه تولید بازی‌های مختلف فعالیت و حتی چند نسخه از بازی Destruction Derby را روانه بازار کرده بود اما این Driver بود که آنها را در سال 1999 به تعداد بیشتری گیمر معرفی کرد.

بازی Driver با دریافت متوسط امتیاز 87 برای نسخه PS1 به عنوان یکی از بهترین آثار اولین کنسول خانگی سونی شناخته می‌شود و المان‌های جالب توجهی داشت که در آن زمان شاید پیدا کردن نمونه مشابه آنها کار سختی بود. قرار دادن گیمر در محیطی Open World با ساختار شهری و همراه کردن آن با گرافیکی مثال زدنی و البته تخریب‌پذیری اتومبیل‌ها مواردی بودند که به خوبی مورد توجه بسیاری از مخاطب‌ها قرار گرفتند.

در نهایت بازی Driver به قدری موفق بود که به سرعت مراحل ساخت قسمت دوم آن شروع شود. بازی Driver 2 در سال 2000، یعنی یکسال بعد از قسمت اول برای PS1 منتشر شد و هرچند سازندگان آن سعی در بهبودش داشتند اما به نتیجه مورد نظر دست پیدا کردند. قابلیت‌های اضافه شده به Driver 2 از جمله پیاده شدن از اتومبیل به خوبی طراحی نشدند و نهایتا کیفیت کلی این اثر را با افت چشم‌گیری همراه کردند. با وجود تمام توضیحات ارائه شده، همچنان قسمت اول مجموعه بازی Driver به عنوان بهترین اثر در این سری شناخته می‌شود و نگاهی دوباره بعد از نزدیک به دو دهه به آن می‌تواند جذابیت‌های بسیاری داشته باشد.


دانلود

در یوتیوب تماشا کنید

محمد طالبیان

محمد طالبیان

19 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

چهار × پنج =