نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی Puyo Puyo Tetris 2

Puyo Puyo Tetris 2

نوشتن نقد و بررسی برای بازی مثل Puyo Puyo Tetris 2 کار بسیار سختی است؛ درست مثل اینکه بخواهید بستنی را نقد کنید! شاید همین مقایسه سرراست بخشی از پیچیدگی ذاتی و در عین حال سادگی اینکار را بیشتر نمایان کند. همانطور که از نام بازی پیداست عنوان حاصل ترکیب دو بازی بنیادی و اساسی صنعت گیم است که از همان ابتدا به عنوان شاهکاری در سبک بازی‌های پازل جای خود را تثبیت کرده‌اند. .

احتمالا کمتر کسی روی کره زمین زندگی می‌کند و نامی از Tetris به گوشش نخورده باشد. سادگی گیم‌پلی این بازی به قدری جذاب است که میتوان آن را برای ساعت‌های متوالی با دوستان برای سرگرمی و تجربه بی حد و وصف شادی انجام داد. از طرف دیگر میتوان آن را در سطوح حرفه‌ای و جهانی دنبال کرد؛ شاید نتوا فکرش را هم کرد که یک بازی با ساده‌ترین قوانین و تنها با هفت شکل هندسی رنگارنگ چنین جذابیت و پیچیدگی داشته باشد.

Puyo Puyo هم اوضاع مشابهی دارد. در این بازی هم باید قطره‌های دوتایی را چنان کنار هم و روی هم بچینید که چهار رنگ مشابه کنار هم بیافتند. گنجاندن دو بازی با این سطح از جذابیت و اصول بنیادی بازی رایانه‌ای در یک عنوان کاری است که سگا با نهایت استادی از پسش برآمده است. تاکنون چندین و چند عنوان مختلف با تمرکز بر هر یک از این بازی‌های عرضه شده بود که لیست بلند بالایی را تشکیل می‌دهد. اما با این حال تکرار فرمول قدیمی با حال و هوایی مدرن و افزایش قابلیت‌ها و امکانات رنگ و رویی تازه به هر دو بازی بخشیده است.

Puyo Puyo Tetris 2 در ادامه بازی قبلی منتشر شده است. در بازی قبلی جنبه‌های جدیدی معرفی شدند. بخش فوق العاده سرگرم کننده چند نفره که به صورت آفلاین و آنلاین قابل بازی است و هر کدام لطف خود را دارد.

Puyo Puyo Tetris 2

برای مثال اگر قصد دارید چندین ساعت پشت سر هم با دوستان خود غرق لذت و سرگرمی ناب بشوید، حالت چند نفره تا 4 بازیکن را امتحان کنید، فقط مراقب باشید چندان از ساعت غافل نشده و با مشاهده طلوع خورشید زیاد جا نخورید. مدهای مختلف به همراه حالت‌های ترکیبی از جمله دو به دو، بازی بر حسب مهارت، Swap (که در آن مرتب جای Tetris و Puyo Puyo عوض میشود)، حالت پارتی، Fusion که قطعات Tetris و قطرات رنگی با هم در صفحه ظاهر می‌شوند، بیگ‌بنگ و چالشی لیست حالت‌های مختلفی را دارند که تجربه هرکدام لذت و جذابیت خاص خودش را دارد.

قسمت آنلاین Puyo Puyo Tetris 2 هم بر حسب مهارت صورت می‌گیرد و شما با بالا بردن میزان برد خودتان وارد لیگ‌های بالاتر میشوید و میتوانید با بازیکنان حرفه‌ای رقابت کنید. محدود نبودن به کیفیت اتصال به اینترنت و گیم‌پلی سریع و بدون وقفه هیجان این بخش را دو چندان می‌کند. اما مشکلی که وجود دارد بالا بودن سطح مهارت بیشتر بازیکنان است و احتمال اینکه بتوانید حتی چند دقیقه کوتاه دوام بیاورید خیلی کم است.

جدا از اینها بخش داستانی بازی هم با حضور همه شخصیت‌های معرفی شده در عناوین پرشمار قبلی وجود دارد که تجربه آن خالی از لطف نیست و حس لذت‌بخشی از اتفاقات معصومانه و رقابت‌های بچگانه را فراهم می‌کند.

صحبت از گیم‌پلی و کنترل بازی کار سختی است چون فقط باید حالت قطعات را تغییر دهید و با چهار جهت اصلی آنها را کنترل کنید. با این وجود هیچ تاخیر و وقفه فنی یا مشکل دیگری برای بازی وجود ندارد و همه چیز بدون نقص و روان اجرا می‌شود. انجام حالت‌های ترکیبی دیگر نیازمند صرف استراتژی بیشتری است که به لطف سیستم درجه سختی هوشمند دلپذیر و تطبیق‌پذیر منتقل میشود.

Puyo Puyo Tetris 2

سبک و سیاق گرافیکی شاد با رنگ‌های زنده و شاد تماشای بازی را هم چشم‌نواز می‌کند. لیست قطعات موسیقی پرهیجان و پرتحرک لذت رقابت را بیشتر میکند و ترکیب تم‌های آشنای قدیمی با حال و حوای جدید خاطرات قدیمی را با خاطرات خوش جدید ادغام میکند.

با در نظر گرفتن همه اینها سخت بتوان با تخصیص نمره ارزش بازی را توجیه کرد. اگر به دنبال یک بازی ساده و در عین حال بی‌نهایت سرگرم کننده با ارزش تکرار بی‌نهایت هستید که همه کس با هر سنی را پای تلویزیون میخکوب کند و هر دورهمی ساده‌ای را به یک شب بیاد ماندنی تبدیل کند، از تجربه این بازی محروم نباشید.

جدا از اینها، بخش تکنفره بازی کمی کم عمق و صرفا برای وقت گذرانی در حد یک بازی موبایل کار شده است. خط داستانی درگیر کننده نیست و ضعف در این بخش تنها نکته منفی بازی به شمار می‌رود. تا حدی که اگر بازی را چند نفره تجربه کنید، دیگر در حالت تکنفره چیزی برای کسب کردن وجود نخواهد داشت، و اگر مهارت شما برای رقابت با غول‌های آنلاین کافی نباشد، چیز زیادی از بازی نصیب‌تان نمی‌شود.

English Section

Reviewing Puyo Puyo Tetris 2 is the easiest, yet the hardest thing to do; it is like reviewing an Ice Cream! Everything that makes people fall in love with the first landing of a Tetris block on the bottom of the screen is here! Puyo Puyo is inserted perfectly into the mix and the list of fun game modes bright up every party in the house. Some shortcomings in the story section is all there is to say about the overall integrity of this title. I you have the slightest interest in a video game, you would instantly love this Classic!


نقد و بررسی بازی Puyo Puyo Tetris 2  روی PS4 و بر اساس نسخه ارسالی ناشر انجام گرفته.
Puyo Puyo Tetris 2 REVIEW
  • 9/10
    امتیاز نهایی - 9/10
9/10

برخی نکات برجسته و قابل ذکر در بازی

اعتیاد به معنای واقعی!
کاراکترهای جذاب
ارزش تکرار نامحدود
پیاده سازی و ترکیب خوب دو بازی افسانه‌ای
بالا بودن سطح حریفان در بخش آنلاین!

آرش مرادی

آرش مرادی

3 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

3 × 2 =