نقد و بررسی

نقدو بررسی Watch Dogs Legion

Watch Dogs Legion

اگر بیاد داشته باشید اولین عنوان از سری Watch Dogs به نوعی شروع کننده نسل هشتم کنسول‌ها بود. شرکت یوبی‌سافت با نمایش تریلری تخیلی گوشه‌ای از نسل هشتم را به ما نشان داد، هرچند نتوانست به کیفیت آن نمایش نزدیک شود. حالا با شماره سوم از سری واچ داگز یعنی Watch Dogs Legion و یک هفته بعد، Assassin’s Creed Valhala قصد ترک این نسل را دارد.

اگر بخواهیم صادق باشم، با معرفی سومین شماره از این بازی به هیچ وجه ذوق زده نشدیم و دلیل آن هم کاملا واضح است؛ تصمیمات این شرکت در ساخت بازی‌های Open World که تمامی آن‌ها بشدت به یکدیگر شباهت دارند و فقط رنگ و لعابشان عوض می‌شود! کاملا مشخص بود که این بازی نیز هیچ تغییر خاصی را در این روند ایجاد نخواهد کرد و فقط بهانه‌ای برای انتشار و پرکردن جیب‌های شرکت خواهد بود.

هرچند با دیدن آخرین تریلرهای بازی تا حدودی درب امید را به روی خود باز کردیم و با خود گفتیم که شاید بتوانیم فرصتی دوباره به این بازی بدهیم. اما همه چی طبق پیش بینی پیش رفت و در نسخه نهایی با عنوانی تکراری و بشدت خسته کننده و خالی از ایده روبرو شدیم.

داستان اینبار در شهر لندن و در آینده‌ای نه چندان دور اتفاق می‌افتاد. طبق روال همیشه گروهی تروریستی سعی در ایجاد آشوب و اختلال در سطح شهر لندن دارند و گروه مقاومت هکری که با نام DeadSec آن‌ها را می‌شناسیم نیز قصد دارند تا جلوی این حملات را بگیرند. اما همه چیز طبق نقشه پیش نمی‌رود و شخصی که خود را Zero Day صدا می‌زند، چندین قدم از آن‌ها جلوتر بوده و با ایجاد انفجارهای پی‌درپی در سطح لندن، به هدف خود می‌رسد.

Watch Dogs Legion
Watch Dogs Legion

بعدا مشخص می‌شود که این انفجارها تله‌ای برای گروه DeadSec بوده و حالا آن‌ها سبب اصلی این حملات معرفی می‌شوند. در پی این اتفاقات، گروه DeadSec از هم متلاشی شده و اعضای آن دستگیر یا کشته می‌شوند. دولت انگلیس که در مقابله با گروهک‌های هکر ناتوان مانده، دست به دامن گروهی پیشرفته به نام Albion می‌شود و کنترل تمامی شهر را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و پیش بینی این که این شهر تبدیل به یک شهر دیکتاتوری و عاری از هرگونه آزادی خواهد شد، زیاد سخت نیست.

حالا شما به عنوان فردی که می‌خواهید پرده از دست‌های پشت‌پرده و عاملان اصلی این حملات بردارید، باید گروه DeadSec را دوباره احیا کرده و مقاومت را شروع کنید و در این راه از یک هوش مصنوعی به ظاهر شوخ‌طبع و بامزه به نام Bagley کمک خواهید گرفت. کلیت داستان به همین سادگی است! کلیشه‌ای و کاملا بی‌روح. اما نخواستیم در همان ابتدا پرونده آن را ببندیم و انتظار داشتیم در ادامه با پیچش‌های داستانی و شخصیت پردازی بهتری مواجه شویم، اما ظاهرا انتظاراتمان برای یک عنوان یوبی‌سافتی خیلی بالا بود!

داستان Watch Dogs Legion هیچ جذابیت خاصی را از خود نشان نمی‌دهد و حتی در بعضی از ماموریت‌ها شاهد داستان‌های کاملا تکراری و کپی شده که پیشتر در فیلم‌ها و سریال دیده بودیم، هستیم. البته بعد از دیدن کپی‌برداری‌های کاملا ناشیانه دیگر عناوین یوبی‌سافت نظیر Assassin’s Creed از داستان‌های موجود، زیاد تعجب نکردیم.

به همین منوال کم‌کم داسان اهمیت نداشته خود را نیز از دست می‌دهد و دیگر اصلا نمی‌دانید چرا و به چه علت و برای چه چیزی در حال مبارزه هستید. دیالوگ‌های بیروح و مملو از کلمه F#CK دیگر نظرتان را جلب نخواهد کرد و حتی ترجیح خواهید داد آن‌ها را رد کنید.

Watch Dogs Legion

اگر تبلیغات و اخبار Watch Dogs Legion را پیگیر بودید، باخبر هستید که در این بازی می‌توانید از تمامی اعضای شهر و NPC ها برای بازیابی گروه DeadSec کمک بگیرید و در قالب آن‌ها بازی را تجربه کنید. از یک کارگر ساختمان گرفته تا یه پیرزن 70 ساله و یا یک کارتن‌خواب داخل کوچه. این امر به خود خودی جذاب به نظر می‌رسد اما این کار منطق روایی را چه در واقعیت و چه در مدیوم صنعت گیم تا حدودی زیادی زیر سوال می‌برد.

اینکه هرشخصی در این کره خاکی تنها با دادن یک پیشنهاد می‌تواند عضو گروه هکر شود و از همان ابتدا با فشردن دکمه روی گوشی همراه خود زمین و زمان را هک کند بسیار خنده‌دار و دور از عقل است! مشکلی که این امر در ادامه برای کلیت روایت ایجاد می‌کند، عدم انسجام شخصیت‌پردازی است. دیگر مهم نیست با چه کسی بازی می‌کنید، هیچ کدام از آن‌ها برایتان اهمیت ندارند و صداپیشگی رندوم به همراه لیپ‌سینک‌های فوق‌العاده افتضاح این امر را برایتان بیش از پیش آسانتر می‌کند.

هرشخصی که به عضویت گروه در می‌آید دارای یک سری قابلیت منحصر بفرد است که خب در ادامه شاهد بودیم که بود و یا نبود آن‌ها فرق چندانی در روند مراحل را ایجاد نمی‌کند. تمامی کاراکترها این قابلیت‌ها را می توانند داشته باشند و دیگر برایتان مهم نیست با چه کسی سراغ چه ماموریتی می‌روید.

صحبت از ماموریت‌ها شد. بدون هیچ اغراقی باید بگویم که تمامی ماموریت‌های این بازی تشکیل شده از ورود به یک ساختمون ممنوعه، هک کردن یک سرور یا یک کامپیوتر و سپس ترک محل! و این چرخه تا پایان بازی ادامه خواهد داشت.

حتی گاهی به خودتان شک خواهید کرد که آیا مشکل از شماست که دائما در حال انجام کارهای تکراری هستید؟ آیا سیستم گیم‌پلی بازی را به درستی درک نکرده‌اید؟ و اگر درک نکرده‌اید، پس چگونه تمامی مراحل را بدون هیچ مشکل خاصی به پایان می‌رسانید؟

کل بازی خلاصه شده در زدن دکمه L1/LB. اتومبیل‌ها، پهبادها، سرورها، گوشی‌های همراه، دوربین‌های مداربسته، بالابرها!، فلکه شیر گاز! و هرچیزی معقول و نامعقولی که به ذهنتان می‌رسد را می‌توانید با زدن این دکمه هک کنید. حتی سازندگان زحمت طراحی پازل‌های جدید و متنوع را به خود نداده‌اند و تنها پازلی که هرازگاهی خواهید دید، همان معمای اتصال خطوط اطلاعاتی است در اولین واچ داگز هم دیده بودید!اگر فکر می‌کنید ورود و خروج به ساختمان‌های پر از نگهبان برایتان می‌تواند چالش برانگیز باشد، پس صبر کنید تا یک نگهبان دولت را به استخدام گروه در بیاورید تا بدون هیچ مشکلی این چالش نیز از سر راهتان برداشته شده و بازی تماما به یک جک تلخ و بیمزه تبدیل شود. ناگفته نماند که سیستم ارتقا نیز در این بازی وجود دارد اما براستی که تا پایان بازی هیچ نیازی به آن‌ها نداشته و هرازگاهی برای خالی نبودن عریضه اقدام به ارتقا می‌کردیم.

بود و نبود آنها تقریبا هیچ تغییری در روند بازی شما ایجاد نخواهند کرد و فقط گاهی کاررا برایتان از آنچه که هست نیز آسانتر می‌کنند. سیستم مبارزه و شوتینگ نیز مثل دیگر بخش‌های بازی هیچ چالش خاصی ندارد و حتی سیستم مبارزه تن به تن به طرز بسیار مزحکانه‌ای قدیمی و ساده است.

رانندگی در سطح شهر نیز چیز خاصی برای ارائه ندارد و کنترل اکثر اتومبیل‌ها کاملا به یکدیگر شباهت دارند و حتی صداگذاری آن‌ها نیز فرق چندانی ندارند. صدای تکراری کشیده شدن تایر برروی اسفالت وقتی ترمز دستی را می‌کشید نیز بعد از مدتی برروی مختان قدم‌زانی خواهد کرد.

هندلینگ موتورسیکلت‌ها نیز به طرز عجیبی تاریخ گذشته و افتضاح هستند و یادآور بازی های دو نسل پیش. البته بعد از مدتی که نقشه شهر برایتان باز شد دیگر به رانندگی هم نیازی نخواهید داشت و می‌توانید در هرلحظه و هرجایی که هستید، به نزدیک‌ترین محل به ماموریت بعدی، Fast Travel کنید.

Watch Dogs Legion
Watch Dogs Legion

اگر بخواهیم اشاره به نکات مثبت در Watch Dogs Legion داشته باشیم، باید از اتمسفر شهر صحبت کنیم. البته این بخش نیز بدون اشکال نیست! اتمسفر موجود در شهر لندن که با تکنولوژی‌های آینده آمیخته شده به خوبی حس یک شهر شبه سایبرپانکی را به شما القا می‌کند. هوای همیشه ابری در کنار حس خفگانی که گروه Albion به واسطه پهبادها و تکنولوژی‌های روز در سطح شهر ایجاد کرده برایتان می‌تواند جذاب باشد.

نورپردازی و رنگ‌زنی نیز به وجود این اتمسفر کمک بسزایی می‌کند و گشتن در سطح شهر تا مرزی مشخص سرگرمتان خواهد کرد، اما مشکلی که بعد از مدتی متوجه آن خواهید شد، بی‌روح بودن و اصطلاحا Interactive نبودن این شهر است. هیچ فعالیت خاص و به درد نخوری در سطح شهر وجود ندارد (البته می‌توانید با توپ روپایی بزنید!) و تمامی ساختمان‌ها (به غیر از ساختمان‌هایی که برای ماموریت به آن‌ها سری خواهید زد) فقط جعبه ای خشک با درب و پنجرهای قفل شده هستند.

حتی برای خرید لباس نیز هیچ مغازه‌ای وجود ندارد که وارد آن شوید و فقط از پشت ویترین می‌توانید اقدام به خرید کنید! گاهی حس اینکه تمامی این شهر توسط سیستم Random Generate ساخته شده به شما القا خواهد شد که اتفاقا در اشتباه نیستید! این چنین طراحی شهری برای عنوانی که در پایان نسل هشتم و بعد از تجربه عناوینی که در حتی در نسل قبل ساخته بودند به هیچ وجه قابل قبول نیست و فقط و فقط خبر از کم‌کاری تیم سازنده می‌دهد. بگذریم.

در بخش گرافیکی این عنوان هم خوب عمل می‌کند و هم بد! همانطور که گفته شد نورپردازی و رنگ‌زنی به زیبایی نسبت به اتمسفر بازی انجام گرفته اما در سوی دیگر و حدقل برروی کنسول‌های نسل فعلی مشکلاتی نظیر افت فریم و پارگی تصویر لحظه‌ای دست از سرتان برنخواهد داشت.

البته طبق ایمیلی که یک روز قبل از انتشار نقدها و در نیمه شب از طرف Ubisoft دریافت کردیم، تیم سازنده متوجه تمامی این مشکلات بوده و با پچ‌های آتی آن‌ها را برطرف خواهد کرد پس ما هم باید اشاره‌ای به این قضیه در نقدهایمان داشته باشیم! [منتقد سکوت اختیار می‌کند!]

Watch Dogs Legion
Watch Dogs Legion

به علاوه این عنوان از اولین عناوین نسل بعدی‌ است که برروی کنسول‌های PS5 و XSX از تکنیک Ray-Tracing بهره می‌برد، اما از آنجایی که کنسول‌های نسل حاضر قادر به اجرای این تکنیک نیستند، تیم سازنده از تکنولوژی نرم‌افزاری SSR برای ایجاد بازتاب‌ها استفاده کرده تا جای خالی RT را تا حدودی پر کند و البته باید گفت که نتیجه زیاد هم بد از آب در نیامده است. مورد مثبت دیگری که در این عنوان شاهد بودیم استفاده از موسیقی‌های لیسانس شده و متنوع بود.

از سبک کلاسیک گرفته تا متال و پاپ و … همگی برای گوش کردن در هنگام رانندگی برایتان آماده شده تا شاید تا حدودی از کسل کننده بودن ماجرا بکاهد.

کلام آخر

Watch Dogs Legion به هیچ وجه چیز جدیدی برای ارائه ندارد و طبق فرمول چندین سال اخیر شرکت یوبی‌سافت، تشکیل شده از یک بازی Open World بی هدف و بیروح با داستانی کلیشه‌ای و گیم‌پلی‌ای بدون چالش و تکراری که ظاهرا قصد دارد تمامی اقشار جامعه گیمرها را هدف قرار دهد و هیچ چالش خاصی را برایشان ایجاد نکند.

اگر طراحی نسبتا خوب گرافیکی و اتمسفر شهر لندن و موسیقی‌های لیسانس شده‌ی Watch Dogs Legion را فاکتور بگیریم، با عنوانی بسیار ضعیف و تکراری طرف هستیم که هیچ ارزشی نه برای خود، نه برای سبک و نه برای مخاطبش قائل است.

English Section

Watch Dogs Legion introduces nothing new and is the same repetitive formula that Ubisoft summons up every year for selling it’s Open-World games; soul-less and aimless gameplay without any meaningfully challenges that targets every gamer’s patience. If we put aside partially good graphic design, believable London atmosphere and hit licensed songs, the remaining would be a shallow, same old and worthless experience that disappoints both the fans and newcomers alike.

نقد و بررسی بازی Watch Dogs Legion روی PS4 و بر اساس نسخه ارسالی ناشر انجام گرفته.

Watch Dogs Legion Review
 • 5/10
  امتیاز نهایی - 5/10
5/10

برخی نکات قابل توجه و برجسته در این بازی:

اتمسفر شهر لندن
موسیقی‌های لیسانس شده
گیم‌پلی بشدت تکراری و ساده
نبود شخصیت پردازی منسجم
داستان کلیشه‌ای و بی هویت
شهر کاملا بیروح و بدون فعالیت

فردین باقریان

فردین باقریان

فردین باقریان - نویسنده و منتقد در حوزه ویدئو گیم

25 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

چهار × 5 =

 • آقای باقریان
  یادتونه تو اینستا میگفتین rt از الزامات نسل بعده؟
  الان demon souls رو ps5 ری تریسینگ پشتیبانی نمیکنه

  • خب چه ربطی داره الان؟ D:

   مصاحبه سازنده رو بخونید نوشته وقتی شروع به ساخت کرده بودیم RT رو در نظر نگرفتیم و اصلا تو بازی نذاشتیم. الانم اگه بخوایم برگردیم بذاریم کلی از هزینه و وقتمون تلف میشه. پس تصمیم گرفتیم کلا نذاریم و تمرکزمون روی چیزای دیگه باشه. همین الان بازی روی دو حالت 30 و 60 فریم روی رزولوشن 4کی اجرا میشه. اگه RT میذاشتن که خب فوش میشد 30 فریم RTدار دیگه.

   • ما که حرفی نزدیم
    خودتون گفتین از باید های نسل بعده
    پس الان طبق حرف الان شما نبودنش هم مشکل بوجود نمیاره

   • ببینید شما کلا موضوع رو دارید به یه مسیر دیگه میبرید. بحث سر پرفومانس بسیار ضعیف سری اس بود. خبرها رو اگه دنبال کنید میبینید چقدر وضعیتش ناجوره برای نسل بعد. ری تریسینگ که هیچی، حتی رزولوشن درست حسابی هم نمیتونه بده. اکثر بازی ها یا فول اچ دی هستن یا نمیتونن 60 فریم درست بدن. و این کاملا بر خلاف تبلیغات مایکروسافت هست که ادعای 1440p و فریم تا 120 داشت سر این کنسول. الان شرایط اون بحثی که ما اونجا داشتیم این بود که کنسول توانش رو نداره و سازنده RT رو حذف کرده. نه که سازنده از اول وقتی شروع به ساخت کردن RT رو در نظر نگرفتن و تو بازی نذاشتن.

   • درسته
    بازیساز از همون اول rt نیورده
    قبول
    ولی شما گفتید که از الزامات نسل بعد rt هست پس این جمله دیگه درست نیست
    اما سر سری اس
    قدرت ssd و cpu همونه.rdna 2 هم داره.و تنها تفاوت توی ram و target performance هست و فضای خالی.کلی از بازی ساز ها از شرکت هایی که زیر نظر مایکرو هم نیستن گفتن که همه چیش اوکیه و بازی ها رو جواب گو هست.تنها کسی که اومده گیر داده یکی جیم رایانه که شعورشو توی مصاحبه آخری سر خرید بتسدا نشون داد و چقدر هیت خورد و یکی دیوید کیجه.هیچ خبری من نخوندم که کس دیگه ای غیر این دو عزیز اومده باشن و ایراد بگیرن.
    و اینکه گفتم.کسی که سری اس میگیره 100 درصد نه ریتریسنگ واسش مهمه نه رزولوشن 4k.هیچوقت نمیتونین ps5 و xbox sx رو با xbox ss مقایسه کنین.هر کدوم اهداف جداگانه ای دارن.خود کارشناسا میگن.xbox sx در جبهه جنگ کنسولی و xbox ss در جبهه سرویس دهی و خدمات.

   • بهتر یکم بیشتر اخبار سازنده ها و developerها رو پیگیر باشید. تقریبا تمامی دولوپرها وقتی Series S معرفی شد گریشون در اومد و گرفتن که این کنسول کاملا مشکل سازه. قدرت CPUو SSD هم همون باشه قدرت GPU این دستگاه 4 ترافلاپس هست. دقیقا چیش جوابگو هست؟ پرونده فول اچ دی دیگه داره بسته میشه و اصلا یکی از اصلیترین اهداف تغییر نسل، پیشرفت گرافیکی هستش. کسی هم که میره سری اس میگیره واقعا پولشو داره میندازه تو سطل آشغال. 300 دلار پول دستگاهی بسیار ضعیف رو میده که هادرش 500 هستش و از این 500 حدود 380 فکر کنم در دسترسش خواهد بود. پس از اونور مجبوره یه هارد بگیره که قیمتش 220 دلار هستش. این شد 550 دلار!!! کدوم عقل سلیمی به جای سری ایکس 500 دلاری میره 520 دلار میده سری اس میخره؟ یکم واقع بین باشیم. این کنسونل حتی سرویس دهی درست حسابی هم نمیتونه بده وقتی کیفیت بازی ها قرار باشه بد باشه روش. همینجا هم به شما قول میدم این کنسول با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم خواهد کرد چون سازنده ها بهش توجهی نمیکنن و با کمترین بهینه سازی بازی رو روش منتشر میکنن.

   • اصلا سری اس یه چیز اضافه بود
    فکر کنم ماکرو نمیدونه پولاشو دیگه چجوری میتونه خرج کنه:))))

   • اتفاقا من برعکس یه هوشمندی خاصی تو این میبینم.
    اینو مایکرو صرفا زده برای سود و پول آوری. برعکس من یه نقشه خفن پشتش می بینم

   • آره چیز سود آوریه
    نه تنها مایکرو بلکه سونی و بقیه بزرگان این صنعت بدون دلیل هیچ کاری رو انجام نمیدن.
    آقای باقریان
    بنظرم زوده قضاوت کنیم series s رو.این دو سه سال اول نسل چندان پیشرفتی بازیا نکرن که serie s اونارو نتونه هندل کنه.باید 4 سال دیگه ببینیم.هر چند که مایکرو و سونی ضعف نشون نمیدن ولی دیگه همه چی دست بازیسازه.xbox one fat یکی از کنسولای مضخرف تاریخ با کیفیت پایین تر نسبت به ps4 ، تونسته کل نسل 8 رو بالا بیاره.شما ببینین رد دد چقد بازی سنگینیه..ولی رو xbox one بدون هیچ مشکلی بالا میاد.پس ایرادی وارد نیست.
    اما تحلیلی که من دارم اینه که xbox برای سود آوری بیشتر میاد xbox series v رو معرفی میکنه با قیمت 390 دلار که در صورتی که xbox ss به مشکل برخورد کرد(احتمال خیلی کم) این جایگزین شه.البته نه الان بلکه 2 یا 3 سال دیگه.اما اگه به مشکل برخورد نکنه Series V یه نسخه کاملا مستقلی میشه.احتمال SERIES V یا نسخه بدون دیسک SX خیلی زیاده چون توی عکس هایی که من از محموله های SX توی ردیت دیدم،روشون برچسب خورده XBOX SERIES X DISK VERSION.

   • به نظر من این ایکس باکس سری اس فقط برای اینه که گیمرا رو تشویق کنن برن سری ایکس بگیرن چون قیمتا با نسل قبل چندان تفاوتی نداره و میشه بری سری ایکس بگیره تا اینکه بری سری اس بگیری چون هم کنسول ضعیف تریه و هم فضا کم داره تازه به نظر من نسبت به قدرتش که کمتره باید قیمتش رو هم پایین تر میاوردنو برای یه کنسول ضعیف این قیمت زیاده الان به نظر من به صرفه ترین کنسول ps5 دیجیتاله

   • اتفاقن در حال حاضر حساب کار دستشون اومده.نسل 8 عقب افتادن و نمیتونن طبق روال عادی خودشونو برسونن پس دست به دامن پولای عمو بیل گیتس کبیر میشن و میزنن از خاکی خودشونو برسونن.توی این 3 ماه 14 میلیارد سود خالص داشته مایکرو که یه چند درصدش بر میگرده به xbox.پس هم خوب بلدن پولارو خرج کنن و هم خوب بلدن چجوری برش گردونن.

  • 10/10 😂

   جدا از شوخی خیلی برای بازی هایپم اما نه روی این نسل. بازی مشخصا برای نسل بعد ساخته شده. حتی خود سازنده ها هم توی این تاخیر اخیری که زدن دلیل تاخیر رو اپتیمایز کردن بازی برای نسل حاضر اعلان کردن. این یعنی ظاهرا بازی روی این نسل مشکلاتی خواهد داشت. امیدوارم بتونیم نقد این بازی رو روی نسل بعد انجام بدیم تا مشکلات پرفورمانس از بازی زدمون نکنه.

   • ولی من نمیدونم چرا اصلا براش هایپ نیستم
    من بیشتر هایپ GOD OF WAR ام
    شما چی اقا میثم هایپ کدومید؟

   • برای راحتی مردم سرزمینم. برای یه دل سیر خندیدن. برای روزی که ویروسی به نام کرونا روی زمین نباشه. برای قانون و ضامن اجرایی قانون.
    بیخیال عزیز. دل خوش سیری چند؟

 • سلام . اگه نویسنده واسه بازی و گیم بخواید تو زمینه کنسول ، ویندوز ، و موبایل ،و معرفی فیلم سینمایی ، میتونم باهاتون کار کنم . از هر جایی تو هر سایتی باشم گیر میارم بازی های خوب رو

  • انفاقن بازی خیلی خوبیه
   من نمیدونم چرا به مهم ترین پیشرفت بازی یعنی شوتینگش اصلن توجه نکردین
   داستانش و همه چیش واقعن درخور دنباله واچ داگز هست
   تنها ایرادش ضعیف بودن گرافیکش نسبت به بقیه بازیا هم سبک خودشه وگرنه هیچ ایرادی نداره

   • حالا اینو به بزرگی خودتون ببخشید
    ولی انصافن بنظرم جز بازیای خیلی خوب یوبیسافته

   • بازی خوب باید ادمو سرگرم کنه که این بازی تا وسطاش خبلب خوب این کارو میکنه ولی نیمه پایانی بازی خیلی خسته کننده میشه

 • انتظار یه شاهکار نباید داشت اما بعنوان یه بازی “بازاری” و گذرا میتونیم انتظار حداقل کاری که بازی ها میکنن (سرگرمی) رو داشته باشیم
  تعریف از این بازی زیاد شنیدم مثل ارتقاع بخش شوتینگ بازی که برخلاف نسخه قبلی که نقطه ضعف بود ، الان یه نقطه قوته.
  (عکس آخری،همون مکان مپ piccadeli توی cod modern warfare نیست؟؟؟!!!!)