TGE 2013

Tehran Game Expo

tge2013-2 که به اختصار TGE نامیده می شود نمایشگاه و فستیوال بازی های رایانه ای تهران است. این جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای هر سال در ماه تابستان و در شهر تهران برگزار می شود. این جشنواره هر ساله پذیرای بازی سازان و دست اندرکاران بازی های رایانه ای ایران و بعضا بین المللی می باشد. همچنین در این جشنواره و نمایشگاه شاهد حضور چشمگیر بازدیدکنندگان و علاقه مندان به بازی ها و این صنعت هستیم. بسیاری از تولیدکنندگان داخلی بازی ها در این جشنواره حضور پیدا می کنند و این فضا را عرصه ای برای خودنمایی و نمایش بازی ها و پروژه های خود می یابند.

این نمایشگاه به همت بنیاد ملی بازی های رایانه ای برگزار می شود که متولی صنعت گیم ایران می باشد. این جشنواره و نمایشگاه در فضایی به وسعت 24 هزار متر مربع در مصلای امام خمینی برگزار می شود. به گفته بنیاد ملی بازی های رایانه ای، ترویج نظام ملی رده بندی سنی بازیهای رایانه ای ESRA، نمایش توانمندیهای متخصصان و هنرمندان ایرانی، توسعه همکاری‌های بین‌المللی به ویژه با کشورهای اسلامی در زمینه صنعت بازی‌های رایانه‌ای، ارتقاء سطح دانش فنی و تامین امکانات و تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تولید در کشور و معرفی ایران به عنوان قلب بازی سازی منطقه از اهداف برگزاری نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای تهران به شمار می رود که متاسفانه این نمایشگاه و دست اندرکاران آن هنوز نتوانسته اند به اهداف نهایی خود دست پیدا کنند.

سومین جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران از تاریخ 22 مرداد ماه به مدت 5 روز در مصلی بزرگ امام خمینی  برگزار خواهد شد.

Tehran Game Expo

نظری ارسال کنید

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید