مقاله

حقایقی جالب مربوط به سری Call of Duty

حقایقی جالب مربوط به سری Call of Duty 4

در مراسم رسمی رونمایی از قسمت مولتی پلیر عنوان Call of Duty: Ghosts، اکتیویژن از حقیقت هایی جالب در مورد سری ندای وظیفه پرده برداشت. درباره درستی آنها تحقیق صورت گرفته، نکاتی به آنها افزوده شده و آنها را در لیستی 10 شماره ای نوشته ایم. شما را به خواندن آن ها دعوت می کنیم.

10- Modern Warfare 3 سریع ترین فروش را داشته است.

Modern Warfare 3 به میزان 8.8 میلیون نسخه در ماه نخست عرضه اش فروخت. این میزان فروش رکورد فروش های قبلی را به کلی شکست. در واقع رکورد قبلی هم دست شماره ای دیگر از این سری بود. Call of Duty: Black Ops با فروش 8 میلیون نسخه ای خود رکورد دار بود. متاسفانه(یا خوشبختانه) Call of Duty: Black Ops 2 در ماه نخست 7.4 میلیون فروخت. شاید همین امر نشانه ای از شروع افت فروش این سری باشد. باید صبر کرد و دید ارواح چه خواهند کرد.

COD 1

9- Modern Warfare 3 و فروشی بیشتر از هالیوود

Modern Warfare 3 در 5 روز نخست عرضه اش 577 میلیون دلار فروخت تا بتواند رکورد فیلم آواتار را هم بشکند (فیلمی که بیشترین سود ناخالص را به دست آورده است). اگر شما فکر می کنید این میزان فروش رقم کمی است، باید گفت: شما؛ آره خودت داداش بیا فروش Avatar، Titanic و The Avengers (سه تا از پر سود ترین فیلم ها از لحاظ ناخالصی هستند) رو بگذار روی هم، تازه نزدیک 6 بیلیون میشه! در حالی که Modern Warfare 3 از این میزان بیشتر فروخته است.

8- 31 بیلیون بسته سلامتی در بازی عرضه شده
این همان چیزی است که نوب ها به آن احتیاج دارند! بسته سلامتی. چیزی که خیلی جالب است. اگر شما این بسته ها را، بسته هایی واقعی فرض کنید می توانید 15000 هرم و 100 عدد دیوار بزرگ چین بسازید.

COD 2

7- بیش از 5 بیلیون ماشین در این سری از بین رفتند
این رقم حتی در دنیای واقعی هم سنخیت ندارد. تقریبا حدود 1 بیلیون ماشین در دنیا موجود است که اگر شما همه ی آنها را نابود کنید و این کار را 5 بار تکرار کنید به میزان رقم گفته شده می رسید که این کار هم بیش از طول عمر خود سری ندای وظیفه زمان می برد.

6- Call of Duty بیست و پنج بیلیون ساعت بازی شده است
وقتی شما Quadrillion همه ی ساعت هایی را که یک بازیباز سری Call of Duty را بازی کرده است جمع بزنید به رقمی بیش از 2.85 میلیون سال می رسید. این رقم از عدد تاریخی که برآورد می شود بشر برای اولین بار بر روی زمین آمده است هم بیشتر می باشد. در واقع اگر شما به دوره ی گفته شده بازگردید؛ تشخیص شما از میمون ها کار بسیار سختی است. بله این سری رکورد پیدایش انسان ها را هم شکست.

COD 3

5- تا زمان عرضه Modern Warfare 3 بیش از 1.4 بیلیون مسابقه در مولتی پیلر این سری انجام شده بود
تا قبل از عرضه Modern Warfare 3 و Black Ops 2 تعداد 1.4 بیلیون Match در قسمت مولتی پلیر سری ندای وظیفه انجام شده بود. اگر شما تاریخ نزاع و جنگ های بشر را جمع کنید به این رقم نمی رسد. این موضوع واقعا حیرت آور است.

4- بازیباز های ندای وظیفه می توانند 80 استادیوم طویل دنیا را پر کنند
اکتیویژن اعلام کرد که تعداد لاگ این (Log In) شدن کاربران در طی یک روز در دو نسخه Black Ops و Modern Warfare 2 بیش از 5 میلیون نفر بوده است. بیش از جمعیت لس آنجلس! بیش از جمعیت همه ی شهر های ایالات متحده آمریکا به جز نیویورک.

COD 4

3- 32.3Quadrillion شلیک در ندای وظیفه صورت گرفته است
بله درست خواندید. اگر همه ی شلیک های جنگ های تاریخ بشر را روی هم بگذارید باز هم در مقابل این عدد کم می آورند. 32,999,999,999,999,999 شلیک همینجور بی هدف صورت گرفته است (شوخی کردیم همه میدونن شما استاد هد شات هستید!)

2- Modern Warfare اولین نسخه ای که درجه بندی M را دریافت کرد
ظاهرا خشونت نسخه ی World War II آنقدر کافی بوده است تا درجه T را دریافت کند اما مدرن وارفر درجه بندی M را دریافت کرد! همین امر نشان دهنده این است که باید حواستان به کودکان و انجام این بازی باشد!

COD 5

1- 100 میلیون نفر این سری را بازی کرده اند
مهمترین نکته در بین این لیست، نکته ای که باز هم باعث متحیر شدن شما می شود. 100 میلیون نفر این سری را انجام داده اند. عددی که از جمعیت خیلی از کشور ها بیشتر است. اگر این میزان بازیباز را یک کشور بنامیم پس تعداد آنها از جمعیت کشور های فرانسه، آلمان و انگلیس هم بیشتر می شود. این میزان بازیباز خطرناک هم هست چرا که آنها جزء یک ارتش رسمی به حساب می آیند (البته باید ناخالصی ها و نوب ها را جدا کرد).


مترجم و نویسنده : محمد جلیلی


نیما هاشمی

نیما هاشمی

11 نظر

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید