اخبار بازی

انتشار اولین اطلاعات رسمی PS5

انتشار اولین اطلاعات رسمی PS5

وی جی مگ: امسال انتظار می‌رود که شاهد معرفی به صورت رسمی باشیم اما تاکنون هیچ صحبت رسمی درباره جزئیات مختلف پلتفرم نسل بعدی خود انجام نداده بود. امروز اما مصاحبه کامل مارک سرنی با وبسایت وایرد منتشر شده که در جریان شاهد انتشار اولین اطلاعات رسمی هستیم.

به گزارش وی جی مگ، اولین و شاید مهم‌ترین قابلیتی که از آن استفاده می‌کند، Backward Compatibility است. قابلیتی که به گیمر اجازه می‌دهد بازی‌های پلتفرم‌های گذشته را نیز روی تجربه کنند. هنوز مشخص نیست که کنسول آینده تا چه اندازه از این قابلیت استفاده می‌کند اما اجرای بازی‌های PS4 روی را می‌توان تایید شده دانست.

از دید سخت‌افزار و قابلیت‌های پردازشی مارک سرنی توضیح داده که از تکنولوژی Ray T پشتیبانی می‌کند و همچنین در آن درایو نیز قرار گرفته تا بازی‌ها همچنان با دیسک روی این پلتفرم اجرا شوند. سرنی در ادامه گفت و گوی خود و انتشار اولین اطلاعات رسمی به این نکته اشاره کرده که کنسول بعدی از SSD برای ذخیره‌سازی اطلاعات استفاده می‌کند که این موضوع می‌تواند تاثیر به‌سزایی در افزایش سرعت اجرای بازی‌ها داشته باشد.

آزمایش‌های انجام شده روی کیت توسعه PS5 نشان می‌دهد که بارگذاری بازی Spider-Man از 15 ثانیه روی PS4 Pro به کمتر از یک ثانیه روی پلتفرم آینده کاهش پیدا کرده. در ادامه تایید شده که از وضوح تصویر 8K و هدست واقعیت مجازی Playstation VR پشتیبانی می‌کند. در این کنسول حتی از تکنولوژی صدای سه بعدی نیز استفاده شده اما هنوز نحوه کار آن به شکل دقیق مشخص نیست.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد برخی رسانه‌ها با توجه به صحبت‌ها و واکنش‌های سرنی اعتقاد دارند که بازی Death Stranding در کنار PS4 برای نیز منتشر می‌شود. صحبت‌های خود را به این نکته به پایان برده که کنسول بعدی در سال 2019 عرضه نمی‌شود.

محمد طالبیان

محمد طالبیان

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Ali Afr

اقا ssd نمیخایم
اصن نیم ساعت میشینیم لودینگ
فقط بیشتر ۴۰۰ دلار نشه
۸k کی میخاد
4k زورکی میاریم
Vr نمیخایم جان مادرتون
۳۵۰ دلار بدین کنسولو تا حداقل ما بتونیم بخریم