اخبار بازی بازی ایرانی

بازدید رییس فدراسیون فوتبال از جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی

رییس فدراسیون ، در چهارمین روز از برگزاری ایران به بازدید از این مسابقات پرداخت.

مهدی تاج همراه با تنی چند از مدیران فدراسیون ایران، در محل برگزاری ایران حاضر شد و دقایقی به تماشای بازی رشته 2019 در محل استیج مسابقات نشست.

رییس فدراسیون همچنین در جریان این بازدید گفت: حضور تعداد زیادی از علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای، از 5 ساله تا 45 ساله در این رویداد قابل توجه بوده و تاکنون چنین جو مثبتی را تجربه نکرده بودم.

وی با بیان این که فدراسیون علاقه‌مند به فعالیت در حوزه بازی‌های ویدیویی و برگزاری مسابقات است گفت: در این خصوص کمیته‌ای از 6 ماه پیش شکل گرفته و در حال مطالعه این موضوع هستیم.

تاج ادامه داد: روزی که فدراسیون به حوزه ساحلی وارد شد، تعداد کمی بازیکن در این رشته فعالیت می‌کردند. اما به تدریج فیفا این رشته را به رسمیت شناخت و اکنون نه تنها لیگ پویایی در کشور وجود دارد، که استادیوم‌های ساحلی بوشهر و کیش از بهترین مجموعه‌ها در دنیا هستند. در خصوص بازی‌های ویدیویی نیز چنین مسیری قابل تصور است و هر کمکی از دست‌مان بر بیاید انجام می‌دهیم.

رییس فدراسیون گفت: این موضوع نیاز به بررسی و مطالعه بیشتر دارد ولی می‌توان تصور کرد که لیگ ایران شبیه‌سازی شده و هم‌زمان با برگزاری مسابقات، طرفداران تیم‌ها نیز با هم به صورت الکترونیکی به مسابقه بپردازند.

میثم قربانی

میثم قربانی

مدیر سایت VGMAG

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
سجاد مستقیم

قیافرو😂