اخبار بازی

برندگان The Game Awards 2023

The Game Awards 2023

برندگان The Game Awards 2023 مشخص شده‌ند. امسال بسیاری از بازی‌ها و نام‌های صنعت به خاطر شاهکارهایشان تجلیل شدند. در مجموع، رویدادی که به اختصار TGA 2023 نامیده می‌شود، 31 جایزه در دسته‌های مختلف، از بازی سال (GOTY) گرفته تا خالق محتوای سال و حتی بهترین مربی بازی‌های ورزشی را به خود اختصاص داد.

جوایز هر سال به بهترین بازی‌ها در دسته‌های مختلف تعلق می‌گیرد و در سال 2023، نسخه‌های خوب زیادی وجود داشت. برخی از عناوین مانند Baldur’s Gate 3 و Alan Wake 2 بیش از دیگران برجسته بودند و در جوایز The Game Awards 202 به عنوان نامزد در چندین دسته ظاهر شدند.

رسانه های تأثیرگذار از سراسر جهان، برندگان را در هر دسته با ترکیبی از تصمیمات هیئت داوران و انتخاب های عمومی تعیین می‌کنند. انتخاب‌های هیئت داوران تأثیر سنگین‌تری دارند و 90 درصد از ترکیب را تشکیل می‌دهند، در حالی که رأی‌دهی طرفداران عمومی 10 درصد باقی مانده را پوشش می‌دهد.

چه کسی The Game Awards 2023 را برد؟

برندگان این رویداد در پخش زنده The Game Awards 2023 که در کانال رسمی YouTube پخش شد، معرفی شدند. از میان 31 دسته، مورد انتظارترین آنها بازی سال است. انتخاب بهترین بازی با توجه به تعدد بازی‌های خوب امسال سخت بود و چندین بازی مورد تحسین منتقدان قرار گرفتند: رقبای GOTY عبارتند از: Alan Wake 2، Baldur’s Gate 3، Marvel’s Spider-Man 2، Resident Evil 4، Super Mario Bros. Wonder، و The Legend of Zelda: Tears. با این حال، Baldur’s Gate 3 بود که معتبرترین جایزه شب را از آن خود کرد.

جدول زیر تمامی نامزدها و برندگان را نمایش میدهد.

 

The Game Awards 2023: All Winners & Nominees
Game of the Year (GOTY) Nominees:

    • Baldur’s Gate 3 [Winner]

    • Alan Wake 2
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
    • Marvel’s Spider-Man 2
    • Resident Evil 4
    • Super Mario Bros. Wonder

 

Best Game Direction Nominees The Game Awards 2023:

    • Alan Wake 2 [Winner]

    • Baldur’s Gate 3
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
    • Marvel’s Spider-Man 2
    • Super Mario Bros. Wonder

 

Best Adaptation Nominees:

    • Castlevania: Nocturne
    • Gran Turismo
    • The Last of Us [Winner]

    • The Super Mario Bros. Movie
    • Twisted Metal

 

Best Narrative Nominees:

    • Alan Wake 2 [Winner]

    • Baldur’s Gate 3
    • Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
    • Final Fantasy 16
    • Marvel’s Spider-Man 2

 

Best Art Direction Nominees:

    • Alan Wake 2 [Winner]

    • Hi-Fi Rush
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
    • Lies of P
    • Super Mario Bros. Wonder

 

Best Score & Music Nominees:

    • Alan Wake 2
    • Baldur’s Gate 3
    • Final Fantasy 16 [Winner]

    • Hi-Fi Rush
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

 

Best Audio Design Nominees:

    • Alan Wake 2
    • Dead Space
    • Hi-Fi Rush [Winner]

    • Marvel’s Spider-Man 2
    • Resident Evil 4

 

Best Performance Nominees:

    • Ben Starr (Clive Rosfield – Final Fantasy 16)
    • Cameron Monaghan (Cal Kestis – Star Wars Jedi: Survivor)
    • Idris Elba (Solomon Reed – Cyberpunk 2077: Phantom Liberty)
    • Melanie Liburd (Saga Anderson – Alan Wake 2)
    • Neil Newbon (Astarion – Baldur’s Gate 3) [Winner]

    • Yuri Lowenthal (Peter Parker – Marvel’s Spider-Man 2)

 

Innovation In Accessibility Nominees The Game Awards 2023:

    • Diablo 4
    • Forza Motorsport [Winner]

    • Hi-Fi Rush
    • Marvel’s Spider-Man 2
    • Mortal Kombat 1
    • Street Fighter 6

 

Games For Impact Nominees:

    • A Space for the Unbound
    • Chants of Sennaar
    • Goodbye Volcano High
    • Tchia [Winner]

    • Terra Nil
    • Venba

 

Best Ongoing Game Nominees:

    • Apex Legends
    • Cyberpunk 2077 [Winner]

    • Final Fantasy 14
    • Fortnite
    • Genshin Impact

 

Best Community Support Nominees:

    • Baldur’s Gate 3 [Winner]

    • Cyberpunk 2077
    • Destiny 2
    • Final Fantasy 14
    • No Man’s Sky

 

Best Independent Game Nominees:

    • Cocoon
    • Dave the Diver
    • Dredge
    • Sea of Stars [Winner]

    • Viewfinder

 

Best Debut Indie Game Nominees:

    • Cocoon [Winner]

    • Dredge
    • Pizza Tower
    • Venba
    • Viewfinder

 

Best Mobile Game Nominees The Game Awards 2023:

    • Final Fantasy 7: Ever Crisis
    • Honkai: Star Rail [Winner]

    • Hello Kitty Island Adventure
    • Monster Hunter Now
    • Terra Nil

 

Best VR/AR Game Nominees:

    • Gran Turismo 7
    • Humanity
    • Horizon Call of the Mountain
    • Resident Evil Village [Winner]

    • Synapse

 

Best Action Game Nominees:

    • Armored Core 6: Fires of Rubicon [Winner]

    • Dead Island 2
    • Ghostrunner 2
    • Hi-Fi Rush
    • Remnant 2

 

Best Action/Adventure Game Nominees:

    • Alan Wake 2
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [Winner]

    • Marvel’s Spider-Man 2
    • Resident Evil 4
    • Star Wars Jedi: Survivor

 

Best RPG Nominees:

    • Baldur’s Gate 3 [Winner]

    • Final Fantasy 16
    • Lies of P
    • Sea of Stars
    • Starfield

 

Best Fighting Game Nominees:

    • God of Rock
    • Mortal Kombat 1
    • Nickelodeon All-Star Brawl 2
    • Pocket Bravery
    • Street Fighter 6 [Winner]

 

Best Family Game Nominees:

    • Disney Illusion Island
    • Party Animals
    • Pikmin 4
    • Sonic Superstars
    • Super Mario Bros. Wonder [Winner]

 

Best Sim/Strategy Game Nominees:

    • Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp
    • Cities Skylines 2
    • Company of Heroes 3
    • Fire Emblem Engage
    • Pikmin 4 [Winner]

 

Best Sports / Racing Game Nominees:

    • The Crew Motorfest
    • EA Sports FC 24
    • F1 23
    • Forza Motorsport [Winner]

    • Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged

 

Best Multiplayer Game Nominees:

    • Baldur’s Gate 3 [Winner]

    • Diablo 4
    • Party Animals
    • Street Fighter 6
    • Super Mario Bros. Wonder

 

Most Anticipated Game Nominees The Game Awards 2023:

    • Final Fantasy 7 Rebirth [Winner]

    • Hades 2
    • Like A Dragon: Infinite Wealth
    • Star Wars Outlaws
    • Tekken 8

 

Content Creator of the Year Nominees:

    • IronMouse [Winner]

    • PeopleMakeGames
    • Quackity
    • Spreen
    • SypherPK

 

Best Esports Game Nominees:

    • Counter-Strike 2
    • Dota 2
    • League of Legends
    • PUBG Mobile
    • Valorant [Winner]

 

Best Esports Athlete Nominees:

    • Lee “Faker” Sang-hyeok (League of Legends) [Winner]

    • Mathieu “ZywOo” Herbaut (Counter-Strike: Global Offensive)
    • Max “Demon1” Mazanov (Valorant)
    • Paco “HyDra” Rusiewiez (Call of Duty)
    • Park “Ruler” Jaehyuk (League of Legends)
    • Phillip “ImperialHal” Dosen (Apex Legends)

 

Best Esports Team Nominees:

    • Evil Geniuses (League of Legends)
    • Fnatic (Valorant)
    • Gaimin Gladiators (Dota 2)
    • JD Gaming (League of Legends) [Winner]

    • Team Vitality (Counter-Strike)

 

Best Esports Coach Nominees:

    • Christine “potter” Chi (Evil Geniuses – Valorant) [Winner]

    • Danny “zonic” Sorensen (Team Falcons – Counter-Strike)
    • Jordan “Gunba” Graham (Florida Mayhem – Overwatch)
    • Remy “XTQZZZ” Quoniam (Team Vitality – Counter-Strike)
    • Yoon “Homme” Sung-young (JD Gaming – League of Legends)

 

Best Esports Event Nominees:

    • 2023 League of Legends World Championship [Winner]

    • Blast.tv Paris Major 2023
    • EVO 2023
    • The International Dota 2 Championships 2023
    • Valorant Champions 2023

 

Player’s Voice Nominees The Game Awards 2023:

  • Baldur’s Gate 3 [Winner]

  • Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
  • Genshin Impact
  • Marvel’s Spider-Man 2
  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
تحریریه وی جی مگ

تحریریه وی جی مگ

نظری ارسال کنید

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

هفده − 14 =